Radeon R9 380X – pracownicy AMD uchylają rąbka tajemnicy?

Informacje z profili na portalu linkedIn czołowych inżynierów firmy AMD sugerują, że prace nad nową kartą graficzną zostały sfinalizowane. Może to oznaczać, że ruszyła już produkcja serii R9 300 i już niedługo będziemy mogli spodziewać się ich premiery.

Na swoim profilu Ilana Shternshain pisze, że brała udział w pracach nad kartami graficznymi takimi jak R9 290X oraz 380X. Może to sugerować, że prace nad kartą zostały już zakończone a sam chip trafił już do produkcji.

O wiele ciekawszy zdaje się być wpis, jaki na swoim profilu opublikował Linglan Zhang. Wyjawia on, że brał udział w opracowaniu procesora graficznego, który określił jako „pierwsze 300W 2.5D zewnętrzne GPU wykorzystujące pamięci HBM”.

Czy ujawnione przez niego informacje odnoszą się do R9 380X lub 390X? Być może, jednak nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków. Trzeba jednak przyznać, że opracowanie działającego GPU współpracującego z pamięcią o wysokiej przepustowości (HBM – High Bandwidth Memory), może przynieść całkowicie nową jakość w dziedzinie kart graficznych.

A co Wy myślicie o rewelacjach z profili LinkedIn pracowników AMD? Dajcie znać w komentarzach!

Radeon R9 380X – pracownicy AMD uchylają rąbka tajemnicy?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *