Jak przywrócić utracone kontakty z telefonu Android’em?

W tym tekście dowiesz się, jak przywrócić utracone kontakty z telefonu z systemem Android. Zapraszamy do lektury.

Jak przywrócić utracone kontakty z telefonu z systemem Android?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przypadkowo usunąć kontakty z telefonu? Utrata kilku z nich, zwłaszcza tych ważnych mogła być dla Ciebie bolesna. Jeśli chcesz poznać skuteczny sposób na ich odzyskanie, przeczytaj poniższy artykuł. Dzięki niemu dowiesz się, jak je przywrócić stosując jeden z dwóch sposobów.

Jak przywrócić utracone kontakty z telefonu Android

Odzyskiwanie usuniętych kontaktów

Utrata kontaktów jest szczególnie kłopotliwa w przypadku używania starych telefonów z systemem Symbian, ponieważ nie istnieje sposób na ich przywrócenie. Dobrą wiadomością jest, że obecne smartfony w większości działają z systemem Android.

Jak wszyscy wiemy, system operacyjny Android jest znany ze swojej elastyczności, która pozwala dostosować się do naszych potrzeb. Jedną z jego wielu zalet jest możliwość przywrócenia usuniętych kontaktów. Tak – to dla Ciebie zdecydowanie dobra wiadomość.

Jeśli przypadkowo usunąłeś kontakty ze swojego smartfona z Androidem, nie musisz się tym martwić. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pokazuje, jak w prosty sposób możesz odzyskać ważne dla Ciebie numery telefonów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwa skuteczne sposoby odzyskiwania usuniętych kontaktów z za pomocą Google oraz poprzez przeniesienie kontaktów z karty SIM do pamięci telefonu. Czy jesteś gotowy, aby poznać obie metody odzyskiwania kontaktów? Jeśli tak – zaczynajmy.

Jak odzyskać usunięte kontakty z konta Gmail

Przywracanie kontaktów z kopii zapasowej Google jest jedną ze wspomnianych wcześniej metod. Większość użytkowników smartfonów z Androidem korzysta z niej, gdy jest im potrzebna.

Osoby mające urządzenia z Androidem zazwyczaj posiadają także konto Gmail. Dzięki temu możemy korzystać z różnych usług oraz aplikacji. Jedna z nich nosi nazwę „Contacts”. Pozwala ona zsynchronizować urządzenie z kontem Google. Taki układ daje możliwość szybkiego przywrócenia usuniętych kontaktów.

Aby odzyskać kontakty z Gmaila upewnij się, że były one wcześniej synchronizowane z kontem Google. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, przywrócenie kontaktów może okazać się bardziej problematyczne.

Jeśli Twój smartfon jest zsynchronizowany z kontem Gmail wykonaj poniższe w celu przywrócenia usuniętych kontaktów.

Krok 1: Przejdź do Google Contacts lub otwórz aplikację Chrome, kliknij w ikonę małego menu i wybierz opcję Kontakty.

Krok 2: Następnie kliknij w ikonę po lewej stronie rozwijając opcje.

Krok 3: W lewym okienku kliknij „Więcej”, a następnie wybierz „Cofnij zmiany”.

Krok 4: Na ekranie pojawi się okienko z opcją przywrócenia kontaktów. Sam wybierz przedział czasowy, w którym ważne numery zostały usunięte.

UWAGA: W tej chwili możesz zmienić swoją listę kontaktów z dowolnego momentu licząc maksymalnie do 30 dni. Jeśli usunąłeś kontakty ponad 30 dni temu, to ich przywrócenie nie będzie możliwe.

Krok 5: Jeśli to dziś przytrafiło Ci się usunąć kontakty wybierz opcję „Wczoraj” i kliknij „Potwierdź”.

Krok 6: W ciągu kilku sekund Twoja lista zostanie zmieniona na taką, jaka była wczoraj.

Już widzisz, w jak prosty sposób możesz odzyskać skasowane kontakty za pomocą konta Gmail. Dzięki możliwościom Google zrobimy to całkiem za darmo. Pamiętaj jednak, że ten sposób zadziała tylko wtedy, gdy nasz telefon z Androidem będzie zsynchronizowany z kontem Gmail.

Jak eksportować kontakty z karty SIM do pamięci telefonu?

Zapisując kontakty na smartfonie mamy do wyboru dwie możliwości ich umieszczenia. Jedną z nich jest pamięć telefonu, a drugą karta SIM. Jeśli wszystkie kontakty zapisane są na karcie SIM zaleca się przesłanie ich do pamięci telefonu. Taka czynność pozwoli zatrzymać wszystkie numery telefonów w urządzeniu.

Eksportu kontaktów z karty SIM do pamięci telefonu dokonasz w prosty sposób wykonując poniższe kroki:

Krok 1: Otwórz w smartfonie aplikację „Contacts”

Krok 2: Następnie wybierz opcję „Menu” lub „Więcej” i kliknij w „Ustawienia”

Krok 3: Na stronie ustawień kontaktów wybierz opcję Importuj/Eksportuj kontakty.

Krok 4: Kliknij w opcję „Eksportuj do pamięci urządzenia”

Krok 5: Potwierdź proces eksportowania klikając „OK”. W ten sposób kontakty zostaną przeniesione z karty SIM do pamięci telefonu.

Ta metoda pozwala stworzyć kopię zapasową wszystkich Twoich kontaktów obecnych na karcie SIM w pamięci telefonu. Jeśli kiedyś przytrafi Ci się usunąć je przypadkowo z karty SIM będziesz mógł importować je z pamięci telefonu bez żadnych problemów.

Podsumowanie

Znając powyżej opisane dwa sposoby na odzyskanie kontaktów poprzez Gmaila oraz eksportowanie z karty SIM do pamięci telefonu pozwolą uniknąć zbędnych problemów. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące przywracania kontaktów pomogą Ci w łatwy sposób je odzyskać.

Jeśli znasz inne, dobre sposoby na odzyskiwanie utraconych kontaktów ze smartfonów z Androidem, podziel się nimi opisując je w komentarzu poniżej.

Polecane smartfony Android


Jak przywrócić utracone kontakty z telefonu Android’em?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *