Pralka z Eco Bubble – jak działa? Którą wybrać?

Eco bubble to technologia wykorzystująca bardzo prosty mechanizm napowietrzania do zwiększenia rozpuszczalności detergentu. W założeniu ma pozwalać na znaczne ograniczenie ilości energii niezbędnej do przeprowadzenia prania, a także zwiększyć skuteczność detergentów.Eco Bubble

Jak działa eco bubble?

W technologi eco bubble woda spłukująca detergent jest intensywnie napowietrzana, co powoduje lepsze rozpuszczanie detergentu i powstanie bąbelków, które zwierają wysokie stężenia środków powierzchniowo czynnych. Dzięki temu detergent trafia do bębna w dużej mierze już rozpuszczony, zatem nie trzeba nadmiernie podgrzewać wody, aby go rozpuścić; można również w ten sposób skrócić czas potrzebny na wykonanie całego programu.bubbles

Jakie są zalety pralek eco bubble?

Niewielkie bąbelki zawierające detergent mają łatwość wnikania we włókna tkanin, dzięki czemu można używać mniejszej ilości proszku i uzyskiwać takie same, a nawet lepsze efekty prania w mniej agresywnych warunkach. Ze względu na lepsze rozpuszczenie detergentu łatwiej jest go również wypłukać. Lepsze napowietrzenie wody sprzyja również ograniczeniu szkodliwości wód ściekowych, dlatego pralki eco bubble są promowane jako ekologiczne.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Jaką pralkę Eco Bubble wybrać? Wolnostjącą czy do zabudowy?
Pralka wolnostojącaPralka do zabudowy
Kiedy łazienka jest już urządzona i nie będzie przeprowadzany jej remontKiedy wnętrze jest dopiero w trakcie wykańczania
W wydzielonej pralni albo specjalnie wydzielonym miejscu w kuchni lub łazienceKiedy należy zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni
Kiedy ważna jest możliwość szybkiego uzyskania
dostępu do zaworów i wyposażenia za pralką
Kiedy liczy się przede wszystkim estetyka stosowanych rozwiązań

Pralki eco bubble lub w podobnych technologiach bąbelkowych są produkowane zarówno jako wolnostojące, jak i modele do zabudowy. Różnice w cenach nie są znaczne, dlatego warto dobrze przeanalizować przede wszystkim możliwość zagospodarowania przestrzeni w sposób najbardziej efektywny.

Jaki proszek i płyn?

Pralki eco bubble nie wymagają stosowania specjalnych proszków. Wprawdzie producenci pralek zawsze zalecają korzystanie z detergentów określonej marki, to jednak zwykle należy to potraktować jedynie jako niewiążącą sugestię. Jeśli chodzi o ilość proszku, może być ona mniejsza niż w przypadku klasycznych pralek, natomiast szczegóły znajdują się w instrukcji pralki, a reszty uczy doświadczenie.

Z płynów uszlachetniających można teoretycznie zrezygnować – napowietrzona woda działa zmiękczająco i antystatycznie, dlatego jedyną zaletą korzystania z płynów jest pozostawienie czystego, świeżego zapachu.

Kapsułki do prania mogą być stosowane w pralkach eco bubble, jednak ich skuteczność może nie być zadowalająca, ponieważ osłonka rozpuszcza się przez pewien czas i napowietrzanie może nie uwolnić skutecznie całego detergentu. Biorąc pod uwagę fakt, że kapsułki nie są tańsze od proszku, zaleca się raczej stosowanie typowych proszków.

Kiedy kalibrować pralkę eco bubble?

Nowoczesne pralki sterowane elektronicznie, w tym również pralki eco bubble, należy skalibrować, jeśli pojawia się taka potrzeba. Sygnałem, że należy przeprowadzić kalibrację mogą być problemy z wirowaniem, przedłużenie wykonywania programów prania, a także pozostawienie śladów po detergentach przy właściwym załadunku. Kalibracja jest procesem, który przeprowadzany jest w zasadzie automatycznie, należy tylko rozpocząć ją zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji.

Ranking 5 pralek z funkcjonalnością Eco Bubble


Pralka z Eco Bubble – jak działa? Którą wybrać?
4.2 (84%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *