Pralka BOSCH WLT24460PL specyfikacja, dane techniczne, recenzja

Zakup pralki zdarza się raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Zazwyczaj kupujemy ja do nowego mieszkania lub gdy nasza pralka zużyła się i nie warto inwestować w jej naprawę. Nowe modele mają innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu możemy cieszyć się nie tylko czystą odzieżą, ale także nowoczesnymi funkcjami. Jedną z nich jest pralka WLT24460PL firmy Bosch, której recenzje przedstawiam poniżej.

Pralka BOSCH WLT24460PL – SPECYFIKACJA

Szerokość 59,8 cm
Głębokość 44,4 cm
Wysokość 84,8 cm
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min
Pojemność znamionowa 6,5 kg
Kolor Biały
Klasa energooszczędna A+++
Bezpieczeństwo użytkowania Wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem, blokada panelu sterowania, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Programy Antyalergiczny, Bawełna, Delikatny, Jeans, Koszule, Mix, Mix cichy, Pierze/puch, Sport, Syntetyki, Program szybki 15 minut, Program szybki 30 minut
Zużycie wody w cyklu 40 L
Zużycie roczne wody 8800 L
Zużycie energii w cyklu 0,67 kWh
Zużycie roczne energii 119 kWh
Klasa prania A
Klasa wirowania B

PRALKA BOSCH WLT24460PL – DANE TECHNICZNE

Wygląd

Dany model pralki pod względem wizualnym jest dość klasyczny. Przy pierwszym kontakcie z urządzeniem uwagę przykuwają duże srebrne drzwi oraz wyświetlacz LED. Srebrne wykończenia znajdują się także na pokrętle. Całość pralki jest w klasycznej bieli. Urządzenie wyróżnia się mniejszymi gabarytami w porównaniu do innych modeli producenta. Pralka należy do linii Slim, ponieważ jej głębokość to tylko 44,6 cm. Mniejszy wymiar nie oznacza znacznego ograniczenia załadunku bębna. Ten model pomieści aż 6,5 kg prania. Taka pojemność z pewnością wystarczy nawet dla dużej rodziny.

Cicha praca

Wbudowany silnik indukcyjny zapewnia cichą pracę urządzenia. Nowe rozwiązanie marki Bosch polega na wykorzystaniu EcoSilence Drive. Bezszczotkowy silnik nie traci energii tak, jak zastosowane w starszych modelach pralek. Ich główną zaletą jest większa trwałość i niezawodność. Obecność szczotek tworzy zbędne otwarcia, dlatego ich eliminacja wpływa na cichą praca pralki. Bezszczotkowe silniki charakteryzują się też mniejszą awaryjnością. Dodatkowo zastosowanie konstrukcji AntiVibration zadba o doskonałą stabilność oraz wyeliminuje wibracje podczas wirowania. Izolacja ścianek bocznych zmniejsza wydobywanie się jakichkolwiek dźwięków w trakcie pracy pralki.

Zadowalająca oszczędność

Klasa energetyczna A++ znacznie wpływa na zmniejszenie rachunków za prąd. Pralka posiada także wskaźnik zużycia energii, dzięki czemu wiemy, który z programów zużywa najwięcej oraz najmniej prądu. Jeszcze oszczędniejsze pranie jest możliwe dzięki funkcji VarioPerfect, który posiada dwie opcje: EcoPerfect oraz TimePerfect. Tryb Eco wydłuża czas prania, ale pozwala zmniejszyć zużycie prądu, z kolei drugi tryb pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Użytkownik ma wiele możliwości modyfikowania programów, aby wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada.

Co jeszcze oferuje pralka Bosch ?

Programowanie czasu zakończenia pracy

Bardzo przydatna funkcja, która daje nam możliwość wybrania godziny zakończenia prania. Dzięki niej możemy ustawić pracę urządzenia tak, aby odwirowana odzież była gotowa do rozwieszenia po Twoim przyjściu z pracy. Takie rozwiązanie daje wiele elastyczności i więcej możliwości gospodarowania wolnym czasem.

ActivWater

Jest to funkcja, która inteligentnie wylicza odpowiednią ilość wody do każdego prania. Pralka oblicza wagę załadunku i dostosowuje do niej wystarczającą porcję wody. Ta technologia to kolejny plus dla danego modelu, ponieważ dba o jak najniższe rachunki za wodę.

Możliwość dołożenia prania

Wystarczy wcisnąć przycisk PAUZA, dorzucić odzież o której zapomnieliśmy i wcisnąć przycisk START, który ponowi pracę pralki. Ta funkcja z pewnością przyda się każdej osobie, która chociaż raz za szybko uruchomiła program, a następnie przypomniała sobie o jeszcze jednej rzeczy, która powinna znajdywać się akurat w pralce.

Program antyalergiczny

Przyda się wielu osobom, które mają skłonności do alergii i uczuleń. Piorąc odzież w tym programie dbamy o dokładne wypłukanie i skuteczne usunięcie detergentów z tkanin. Dzięki tej funkcji unikniemy podrażnień delikatnej skóry.

Podsumowanie

Największym plusem pralki jest zastosowanie silnika indukcyjnego, który gwarantuje cichą i wydajna pracę przy zapewnieniu niskich kosztów za zużycie prądu. Dany model posiada duży wsad, jak na swoje małe gabaryty. Oferowany wybór programów oraz możliwość ich modyfikowania jest idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników. Doskonała jakość wykonania jest również dużym plusem. Jest to pralka godna polecenia.

Zalety:

– stosunek ceny do jakości

– cicha praca

– energooszczędna

– program antyalergiczny

– dowolne modyfikowanie programów

– małe gabaryty

– łatwość obsługi

– bardzo skuteczne wirowanie

Wady:

– brak

Polecane pralki


Pralka BOSCH WLT24460PL specyfikacja, dane techniczne, recenzja
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *