Pralka Bosch WAN 2427 SPL, specyfikacja, dane techniczne, recenzja

Pralka jest niewątpliwie niezbędnym urządzeniem w każdym domu. Istnieje wiele producentów i jeszcze więcej modeli pralek. Wybór tej jednej, która przez lata będzie nam towarzyszyła nie jest łatwym zadaniem. Pod lupę biorę jedną z dostępnych na rynku i ocenię jej możliwości. Pralka Bosch WAN 2427 SPL na pierwszy rzut oka wygląda klasycznie. Przyglądając się bliżej jej parametrom można stwierdzić, że jest to urządzenie warte naszej uwagi.

Pralka Bosch WAN 2427 SPL – specyfikacja

Szerokość 60 cm
Głębokość 55 cm
Wysokość 84,8 cm
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min
Pojemność znamionowa 7 kg
Kolor Biały
Klasa energooszczędna A+++
Bezpieczeństwo użytkowania Zabezpieczenie przed zalaniem
Programy Automatyczny, Płukanie + wirowanie, Jeans, Jedwab, Delikatny, Antyalergiczny, Kołdry, Nocny, Sport, Pranie ręczne wełny, Odprowadzanie wody, Koszule/Bluzki, Mieszany, Program szybki 15 minut, Program szybki 30 minut
Zużycie wody w cyklu 45 L
Zużycie roczne wody 9020 L
Zużycie energii w cyklu 0,89 kWh
Zużycie roczne energii 164 kWh
Klasa prania A
Klasa wirowania B

Pralka Bosch wan 2427 – dane techniczne


Energooszczędność najwyższej klasy

Oszczędność to same plusy, zarówno dla naszego budżetu domowego, jak i dla środowiska. Klasa efektywności energetycznej A+++ gwarantuje najlepsze rezultaty prania osiągnięte najniższym kosztem. Wszelkie nowoczesne zastosowania i funkcje pozwalają cieszyć się wielką możliwością ustawień pralki. Urządzenie zapewnia najważniejsze programy, które w zależności od potrzeb użytkownika pozwalają uzyskać zamierzony efekt.

Funkcja VarioPerfect

Pralka Bosch ma bardzo ciekawą i użyteczną funkcję. Ustawiając program możemy wybrać tryb szybkiego prania lub bardzo oszczędnego. Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania odpowiedniej opcji do swoich potrzeb. Czasami zależy nam na czasie i chcemy, aby pranie trwało jak najkrócej. Wtedy wybieramy opcję TimePerfect. Cykl prania będzie trwał krótko i pozwoli zaoszczędzić nawet do 65% czasu. Ta opcja zużyje jednak więcej energii. Dzieje się tak, ponieważ grzałka potrzebuje więcej mocy, aby móc nagrzać wodę w krótkim czasie. Z kolei gdy wybierzemy opcję EcoPerfect zadbamy o środowisko i o niższe rachunki. Przy tym programie grzałka pobiera mniej energii, nagrzewa się wolniej i zużywa mniej prądu – ta opcja pozwala zużyć go nawet o 50% mniej. Cykl prania jest jednak dłuższy. Funkcja VarioPerfect daje większą kontrolę nad każdym praniem. Jest to niewątpliwa zaleta pralki Bosch.

Oszczędne zużywanie wody

Zastosowanie funkcji ActiveWater pozwala obniżyć rachunki za wodę. Pralka Bosch ma dwustopniowy czujnik, który wyczuwa ilość załadunku w bębnie. Automatycznie obliczana jest waga prania, po czym następuje wyznaczenie odpowiedniej ilości wody, która zapewni efektywne oraz oszczędne pranie.

Super krótki program 15/30 minut

Często zdarza się, że chcemy tylko przeprać lub odświeżyć ubrania. Nie potrzebujemy do tego długich programów. Pralka Bosch ma bardzo przydatną i szybką opcję. Lekko ubrudzone ubrania możemy odświeżyć w zaledwie 15 minut. W tym czasie pralka wypierze, wypłucze oraz odwiruje odzież.

EcoSilece Drive

Zastosowanie bezszczotkowego napędu EcoDrive pozwala osiągnąć dwa istotne czynniki, które są bardzo istotne podczas wybierania idealnej pralki. Po pierwsze – energooszczędność. Zastosowanie takiego silnika nie generuje drgań, które mogłyby hamować pracę pralki. Nie występują więc żadne straty energii. Po drugie – bardzo cicha praca. Silnik zamknięty jest w hermetycznej obudowie, izolacja jest doskonała, a zastosowanie amortyzatora zapewnia wyciszenie. Dodatkowy AntiVibration eliminuje wibracje powstające podczas wirowania. Nawet przy maksymalnym załadunku pralka pierze, płucze i wiruje bez zbędnych hałasów. Dzięki temu urządzenie może pracować także w nocy, a my nie będziemy narzekać na nieprzyjemne dźwięki.

Dodatkowe funkcje

Pralka oferuje nam także dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość zatrzymania prania przyciskiem PAUZA i dorzucenia do niego kolejnych ubrań, o których wcześniej zapomnieliśmy. Następnie wciskamy przycisk START po czym następuje ponowne uruchomienie pralki. Taka funkcja jest bardzo użyteczna. Na pewno każdemu nie raz zdarzyło się zapomnieć wrzucić wszystkie ubrania do bębna. Dzięki tej funkcji już nigdy nie poczujemy złości i frustracji. Kolejną przydatną opcją jest programowanie czasu startu. Elektroniczne sterowanie czasu prania można ustawić dowolnie do swoich potrzeb. Dzięki niej pranie może być gotowe na wyznaczoną godzinę. Taka funkcja znacznie ułatwia rozplanowanie codziennych czynności porządkowych. Pralka posiada także zabezpieczenie AquaStop, która chroni mieszkanie przed zalaniem.

Podsumowanie

Pralka Bosch WAN 2427 SPL ma obiecujące parametry. Sprawdza się również podczas codziennego testowania. Niewątpliwie istotną cechą pralki jest jej cicha praca. Szeroki wybór programów umożliwia dostosowanie odpowiedniego do aktualnych potrzeb użytkownika. Wirowanie jest bardzo skuteczne. Wyjęta z pralki wyprana odzież jest czysta i prawie sucha. Cena w porównaniu do jakości jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowo pralka jest oszczędna więc ze względów finansowych jest to bardzo dobry wybór – zarówno podczas zakupu, jak i codziennego użytkowania.

Zalety:

– cicha praca

– oszczędne zużycie prądu

– szeroki wybór programów oraz możliwość ich modyfikowania

– stabilność

– efektywne pranie i wirowanie

Wady:

– brak

Polecane pralki


Pralka Bosch WAN 2427 SPL, specyfikacja, dane techniczne, recenzja
Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *