Pralka BOSCH WAE20260PL specyfikacja, dane techniczne, recenzja

Wybór odpowiedniej pralki nie jest prostym zadaniem. Możliwości dzisiejszych urządzeń piorących są naprawdę imponujące. W celu ułatwienia wyboru przedstawiam recenzję jednej z dostępnych pralek na rynku. Firma Bosch wyprodukowała ciekawy model WAE20260PL. Sama marka wzbudza zaufanie, jednak warto zapoznać się, co jeszcze oferuje nam producent w danym modelu pralki zanim dokonamy zakupu.

Pralka BOSCH WAE20260PL specyfikacja

Sposób załadunku Od przodu
Szerokość 60 cm
Głębokość 55 cm
Wysokość 84,8 cm
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min
Pojemność znamionowa 7 kg
Kolor Biały
Klasa energooszczędna A+++
Bezpieczeństwo użytkowania Wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Programy Bawełna, Dessous (delikatny, jedwab), Mix, Pranie wstępne, Syntetyki, Szybki 15 min., Wełna
Zużycie wody w cyklu 49 litrów
Zużycie roczne wody 10686 litrów
Zużycie energii w cyklu 0,72 kWh
Zużycie roczne energii 165 kWh
Klasa prania A
Klasa wirowania D

Pralka BOSCH WAE20260PL – DANE TECHNICZNE

Wygląd

Pralka w kolorze białym z drzwiami z przodu nie wyróżnia się swoim wyglądem od większości tego typu urządzeń. Na przedniej ścianie znajduje się wyświetlacz LED, który informuje o przebiegu programu, temperaturze i obrotach wirowania. Obok znajdują się przyciski: Temperatura, Start/Pauza, Opóźnienie startu, Redukcja obrotów oraz Zatrzymanie wirowania. Oczywiście standardowo znajduje się też pojemnik do środków piorących oraz pokrętło z wyborem programów. Wygląd jest klasyczny i minimalistyczny, dzięki temu wpasuje się w wystrój każdej łazienki, czy kuchni.

Energooszczędność

Producent zadbał o najwyższą klasę energooszczędności. Jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań dla każdego użytkownika. Klasa A+++ pozwala oszczędzić energię, a to sprawia, że rachunki za prąd będą niższe. Każdy kto wcześniej miał pralkę niższej klasy odczuje różnicę w kosztach. Oczywiście będzie to pozytywna zmiana, zarówno dla nas, jak i dla środowiska.

Oszczędne pranie lub oszczędzanie prądu i wody

Pralka Bosch umożliwia modyfikowanie każdego programu, aby wybrać dla siebie ten odpowiedni. Szybki rozwój technologii oraz obowiązek dbania o środowisko sprawiło, że nawet pralki projektowane są z myślą o ochronie natury. Dzięki danemu modelowi każdy użytkownik ma możliwość wybrania trybu EcoPerfect. Sprawi on, że pralka zużyje mniej wody oraz prądu. Co prawda pranie będzie trwało dłużej, lecz mając odpowiednio dużą ilość czasu warto zdecydować się na ten tryb. Istnieje także druga opcja funkcji VarioPerfect – TimePerfect. Ten tryb pozwoli nam zaoszczędzić czas do 65%. Każdemu zdarza się, że potrzebuje szybko uprać odzież. W takich przypadkach jest to bardzo przydatna funkcja.

Inteligentna pralka

Urządzenie ma także kolejną funkcję ActiveWater, która wpływa na ilość zużycia wody podczas prania. Polega ona na automatycznej kontroli wagi załadunku bębna. Pranie mniejszej ilości odzieży wpłynie na ograniczenie zużycie wody oraz skrócenie czasu trwania programu. Pralka potrafi także kontrolować ilość wytwarzanej piany. Zbyt duża ilość proszku powoduje, że ubrania są źle wypłukane i mogą powodować alergie skórne. Pralka Bosch w razie potrzeby ponawia płukanie, aby dokładnie usunąć resztki środków piorących z tkanin. Urządzenie posiada jeszcze jedną przydatną funkcję – „mniej zagnieceń”. Jeżeli prasowanie nie jest Twoją ulubioną czynnością możesz skorzystać z tej opcji. Po zakończonym praniu ubrania będą mniej pogniecione niż w tradycyjnych pralkach. Takie rozwiązanie ułatwi i przyspieszy prasowanie odzieży.

Podsumowanie

Pralka Bosch WAE20260PL nie wyróżnia się swoim wyglądem na tle konkurencyjnych urządzeń. Jednak jej parametry i zastosowane funkcje są znakomite. Pralka zapewnia najważniejsze funkcje potrzebne do efektywnego prania odzieży. Dodatkowo urządzenie jest bardzo oszczędne. Niewątpliwą zaletą jest także cicha praca pralki. Na początku użytkowania można mieć wrażenie, że urządzenie zatrzymało swoją pracę, gdyż nie słychać typowego dla pralki szumu czy dudnienia. Dopiero przy wirowaniu słychać ciche dźwięki. Pralka podczas prania jest bardzo stabilna, nie drga, ani nie wibruje. Jej obsługa jest bardzo prosta i nie powinna sprawić nikomu większej trudności. Z pewnością jest to odpowiednia pralka dla przeciętnej rodziny.

Zalety:

– cicha praca

– oszczędność

– dokładne pranie i wirowanie

– wyprana odzież ma mało zagnieceń

– wystarczająca pojemność bębna

– możliwość modyfikowania programów

Wady:

– słabe wirowanie przy szybkim programie 15 minut

– ilość programów mogłaby być większa

Polecane pralki


Pralka BOSCH WAE20260PL specyfikacja, dane techniczne, recenzja
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *