Pralka BOSCH CLASSIXX 6 specyfikacja, dane techniczne, opinie

Wybór opowiedniej pralki jest dużym wyzwaniem. Na rynku dostępna jest duża ilość przeróżnych modeli, które oferują wiele nowoczesnych funkcji. Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki? Warto dokładnie to przemyśleć, gdyż takiej czynności dokonuje się raz na wiele lat. W celu ułatwienia podjęcia decyzji przedstawiam recenzję pralki Bosch Classixx 6.

Pralka BOSCH CLASSIXX 6  specyfikacja

Wysokość 85 cm
Szerokość 60 cm
Głębokość 56 cm
Kolor Biały
Programy prania Antyalergiczny, Bawełna, Delikatny, Jeans, Jedwab, Koszule, Mix, Pranie ręczne dla wełny, Pranie wstępne, Sport, Syntetyki, Szybki 15 minut
Pojemność 6 kg
Klasa energetyczna A+
Zużycie energii w cyklu 0,96 kWh
Zużycie roczne energii 196 kWh
Zużycie wody w cyklu 49 litrów
Zużycie roczne wody 10800 litrów
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr/min
Bezpieczeństwo użytkowania Wbudowane zabepieczenie przed zalaniem, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Klasa prania A
Klasa wirowania C

Pralka Bosch Classixx 6 – DANE TECHNICZNE

Wygląd

Pralka prezentuje się bardzo klasycznie. Na froncie znajdują się drzwiczki do załadunku prania, wyświetlacz LED, który informuje o przebiegu programu, pokrętło, pojemnik do proszku oraz płynu do prania i płukania. Pralka dostępna jest w białym kolorze.

Ciekawe zastosowania w pralce

Pralka wykorzystuje kilka pożytecznych funkcji, które mają za zadanie zadbać o środowisko zmniejszając zużycie wody i energii. Urządzenie jest tak zaprojektowane, że automatycznie wyliczana jest waga załadunku. Dzięki temu pralka sama dostosowuje wystarczającą ilość wody do prania i płukania oraz kontroluje czas pracy. Im mniejszy załadunek, tym krótszy czas trwania cyklu, mniejsze zużycie prądu oraz wody.

Pralka kontroluje także ilość piany podczas prania. W przypadku, gdy użytkownik wsypie zbyt dużą ilość detergentu do pojemnika, to w bębnie wytwarza się wiele piany. Standardowe płukanie może nie wytarczyć. Dany model pralki zadba o to, aby odzież była dokładnie oczyszczona z resztek środków piorących i w razie potrzeby płukanie zostanie powtórzone w celu dokładego usunięca detergentów z tkanin. Taka funkcja przyda się osobom, które mają delikatną skórę ze skłonnościami do podrażenień oraz alergii.

Funkcja VarioPerfect to innowacyjne zastosowanie w nowoczesnych pralkach. Producent zadbał o to, aby użytkowik mógł decydować, czy jego pranie ma być oszczędne, czy szybkie. Funkcja umożliwia uruchomienie dwóch trybów. Pierwszym z nich jest EcoPerfect, który wydłuża czas prania. Grzałka nagrzewa się powoli, dzięki czemu zużywa mniej prądu. Jest to opcja, która zadba o niskie rachunki użytkownika oraz o środowisko. Drugi tryb to TimePerfect, który maksymalnie skraca czas prania, by było gotowe jak najszybciej. Często zdarza się, że potrzebujemy w krótkim czasie uprać kilka ubrań. Dzięki tej funkcji będziemy mieli tą możliwość, lecz trzeba liczyć się z tym, że nie jest to energooszczędna opcja.

Skuteczne pranie zapewni funkcja 3D-AquaSparto, która zadba o dokładne i równomierne zraszenie odzieży w bębnie. Odpowiednie nawilżenie sprawi, że wszelkie tkaniny zostaną skutecznie uprane. Rezultatem będzie dokładnie wyprana odzież, bez szansy na suche powierzchnie nietknięte wodą.

Pralka Bosch Classixx 6 opinie

Urządzenie prezentuje się bardzo skromnie. Pralka Bosch Classixx 6 Zapewnia podstawowe funkcje, które zapewniają dokładne wypranie i odwirowanie odzieży. Odpowiednia ilość programów oraz możliwość ich modyfikowania daje nieoraniczone możliwości użytkownikowi. Obsługa pralki jest bardzo prosta. Już po pierwszym kontakcie wiadomo, jak wszystko działa i jakie są możliwości modyfikowania programów. Urządzenie idealnie sprawdzi się dla osób z alergią, ponieważ dokładnie wypłukuje detergenty z tkanin. Pojemność będna nie jest zbyt duża, więc odradzałabym zakup tej pralki większym rodzinom.

Zalety:

– zadowalający stosunek ceny do jakości

– odpowiednia pojemność

– możliwość modyfikowania programów

– ekonomiczna

– prosta obsługa

– możliwość opóźnienia startu

Wady:

– dość głośna praca pralki

– niezbyt duża pojemność bębna

Polecane pralki BOSCH


Pralka BOSCH CLASSIXX 6 specyfikacja, dane techniczne, opinie
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *