Poradnik jak podłączyć laptop do telewizora?

Proces podłączenia laptopa do telewizora jest bardzo prosty prawda? Podłączasz i działa. Jednak w praktyce, nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu podłączysz laptopa, do każdego rodzaju telewizora. Przedstawiamy poradnik jak podłączyć laptop do telewizora.

Rodzaje połączenia

Współczesne telewizory oferują wiele różnych sposobów podłączenia zewnętrznego źródła obrazu od najnowocześniejszego HDMI do przestarzałego już VGA. Poniżej przedstawiamy poradnik, do najczęściej spotykanych rodzajów połączeń.

HDMI

Najpopularniejszy aktualnie sposób połączenia, aktualnie jest to standard zarówno wśród telewizorów, jak i laptopów. Gwarantuje wysoką jakość przesyłanego obrazu oraz dźwięku.

HDMI do HDMI

Najprostszy sposób połączenia, jako, że większość laptopów posiada złącze HDMI, jedyną trudnością w tym przypadku, jest podpięcie kabla HDMI do laptopa oraz telewizora, a następnie w zależności od naszego systemu, wybranie odpowiedniej opcji udostępniania obrazu.

 

Windows 10

 

Windows 7

DVI

DVI nie jest spotykane w przypadku laptopów czy telewizorów, jednak, bardzo często możemy je znaleźć w kartach graficznych znajdujących się w komputerach.

DVI do HDMI

W tym przypadku, zalecamy skorzystanie z przełączki DVI do HDMI, dzięki czemu, będziemy w stanie za pomocą kabla HDMI połączyć nasz komputer z telewizorem. Należy jednak pamiętać, iż DVI nie przenosi dźwięku, dlatego należy podpiąć dodatkowo głośniki zewnętrzne lub kablem audio naszą kartę dźwiękową do telewizora.

 

Przełączka DVI do HDMI

VGA

Najstarsze spotykane wyjście video, które możemy znaleźć w starszych telewizorach oraz kartach graficznych.

 VGA do VGA

W przypadku VGA, jedyny sensowny sposób połączenia to pomiędzy dwoma portami VGA. Klasycznie łączymy je kablem, należy pamiętać o podpięciu zewnętrznych głośników lub kablem audio naszą kartę dźwiękową do telewizora, gdyż złącze VGA nie przenosi samo z siebie dźwięku.

 

Wejście VGA

Polecane laptopy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *