Polecane akcesoria do Pokemon GO

Tydzień po premierzy gry Pokemon Go, zagrało w nią 10 milionów ludzi na całym świecie, a liczba ta rośnie w postępie wykładniczym. Jeżeli należysz do tej grupy lub jeśli chcesz dołączyć do Pokemonowego szaleństwa, które ogarnęło pół świata, będziesz musiał zaopatrzyć się w dobry ekwipunek, który pozwoli Ci zostać mistrzem Pokemon!

W artykule poruszymy temat akcesoriów do gry Pokemon Go. Niektóre z nich okażą się niezbędne, inne przydatne. Jedno jest pewne- warto mieć je wszystkie, by polować, trenować i szukać nowych Pokemonów. Oto lista 7 najpotrzebniejszych rzeczy, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego szanującego się trenera Pokemon.

Smartfon lub tablet kompatybilny z grą Pokemon Go

Niby jest to rzecz oczywista, jednak wymagania stawiane przed mobilnym urządzeniem już nie. Przed rozpoczęciem gry warto dokładnie przestudiować wymagania sprzętowe oraz systemowe. Unikniemy wtedy rozczarowania i odpowiednio wcześnie zaczniemy rozglądać się za nowym urządzeniem mobilnym.

Podstawowe wymagania stawiane tabletom lub smartfonom to system Android w wersji od 4.4 do 6.0.1, a jeżeli jesteśmy fanami firmy Apple, wtedy musimy zaopatrzyć się w iPhone’a lub iPada z systemem iOS 8 i wyżej.

akcesoria do pokemon go

Gra nie działa prawidłowo z procesorami Intela, wobec czego musimy szukać urządzeń, które opierają się na mocy obliczeniowej procesorów o architekturze ARM. Na szczęście większość nowych tabletów i smartfonów wykorzystuje procesory ARM Cortex.

Pamiętajmy również o tym, aby wybrany przez nas sprzęt obsługiwał połączenie internetowe i żeby nie miał problemów z zasięgiem i stabilnością. Obsługa sieci bezprzewodowej Wi-Fi, 3G i 4G jest obowiązkowa do grania w Pokemon Go.

To samo tyczy się odbiornika GPS. Dzięki niemu gra skanuje nasze położenie oraz innych graczy i wyświetla je na zaimplementowanej mapie opartej o Google Maps. Dobrym pomysłem jest uprzednie ściągnięcie map na swój sprzęt, żeby zminimalizować pobierane pakiety danych.

  • Żyroskop również jest niezbędny. Dzięki niemu aplikacja Pokemon Go pozwoli na prawidłowe wyświetlanie awatarów pokemonów na ekranie naszego sprzętu. Bez żyroskopu aplikacja nie będzie wiedziała w którą stronę mamy skierowany tablet lub smartfon.

Powerbank

Gra niezwykle szybko wyczerpuje nawet pojemne akumulatory. Dzieje się tak za sprawą włączenia odbiornika GPS i stałego połączenia internetowego. Poza tym, żeby być dobrym trenerem Pokemon, do prawidłowej rozgrywki musimy mieć stale włączony ekran tabletu lub smartfona.

Jeżeli nie jesteśmy posiadaczami sprzętów o ogromnych akumulatorach, warto rozważyć zakup powerbanku i noszenie go ze sobą udając się na polowanie. Mały kabelek USB (lub inny) kompatybilny z naszym urządzeniem przenośnym, a także w pełni naładowany (najlepiej pojemny) powerbank pozwolą cieszyć się grą Pokemon Go przez cały dzień.

Biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku akumulatora o pojemności około 5000 mAh w nowoczesnym smartfonie gra Pokemon Go jest w stanie wydrenować ponad 2% baterii w czasie mniejszym niż 10 minut, możemy łatwo przekalkulować, że dwugodzinna gra zakończy się dla naszego smartfona tragicznie. Dobry powerbank to podstawa przy zawziętym łapaniu pokemonów.

akcesoria do pokemon go 2

  • Przejściówki i dodatkowy kabel USB

Jeżeli jesteś towarzyskim trenerem Pokemon i planujesz chodzić na polowania na rzadkie pokemony wraz ze znajomym lub znajomymi, warto rozważyć wzięcie ze sobą przejściówek lub dodatkowego kabla USB. W ten sposób, o ile Twój powerbank obsługuje dwa porty, będziesz mógł w tym samym czasie ładować sprzęt swój oraz przyjaciela.

  • Dodatkowy pakiet internetu

Rzadko zdarza się, żeby polowanie na pokemony odbywało się w miejscach z darmowym Wi-Fi, a jeżeli nawet się tak stanie, najczęściej będzie ono zbyt wolne. Jeżeli bycie trenerem Pokemonów wciągnęło nas do szczętu, warto rozważyć zakup dodatkowego pakietu internetu.

  • Obudowa/ pokrowiec lub case na sprzęt

Zabezpieczenie tabletu lub smartfona przed upadkiem, uszkodzeniami mechanicznymi i zalaniem to zawsze dobry pomysł. Warto rozważyć dokupienie futerału, pokrowca lub sylikonowego case’a na sprzęt, kiedy wybieramy się w teren w poszukiwaniu Pokemonów. Podczas zabawy łatwo upuścić smartfon lub tablet, a odpowiednie zabezpieczenie ochroni go przed zniszczeniem. Pomyśl również o smyczy, którą przypniesz swoje urządzenie do paska, lub przewiesisz przez szyję.

  • Słuchawki

Granie bez dźwięku jest jak pływanie w ubraniu. Wyposażenie się w solidne słuchawki przed ruszeniem w teren pozwoli nam na większy stopień imersji z grą. Łatwiej wczujemy się w klimat Pokemonowego świata. Jeżeli natomiast nie porywają Cię dźwięki przygotowane przez Nintendo, zawsze możesz zagłuszyć wielkomiejski gwar, lub zabić nudę wędrówki swoją ulubioną muzyką.

  • Opaska Pokemon Go Plus

Niekwestionowany król dodatków do gry Pokemon Go. Ta opaska to dedykowany sprzęt do gry, wypuszczony na licencji Nintendo. Jest kompatybilna z wszystkimi urządzeniami, z którymi kompatybilna jest gra Pokemon Go.

Ten niepozorny, acz urokliwy gadżet pozwoli łapać Pokemony, jak nigdy dotąd. Mając bransoletkę przy sobie, zacznie wibrować, gdy tylko w pobliżu pojawi się Pokemon. Nie będziesz musiał ciągle siedzieć nosem w smartfonie lub tablecie, wystarczy, że opaska zacznie wibrować, a Ty naciśniesz odpowiedni guzik- wtedy rozpocznie się próba uchwycenia dzikiego Pokemona. Poza tym bransoletka Pokemon Go Plus pozwoli odnajdywać PokeStopy, w których mogą znajdować się przydatne przedmioty, jak jaja Pokemonów lub Pokeball’e.

Polecane powerbanki do Pokemon GO

Polecane akcesoria do Pokemon GO
5 1