Jaki plecak na aparat (Nikon, Canon) i statyw?

Bez dobrego wyposażenia wiele naszych wycieczek nie byłoby udanych. Chcąc zabrać ze sobą aparat, musimy być dobrze przygotowani. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które pomogą nam wybrać dobry model.

Jak wybrać plecak na aparat i statyw?

Pojemność

To, na co bez wątpienia należałoby zwrócić uwagę to pojemność plecaka. Tutaj dobrze sprawdzą się plecaki o kształcie prostopadłościanu. Boki powinny być maksymalnie proste, tak aby pomieścić niezbędny sprzęt w całości. Możemy znaleźć modele, które mają nawet więcej niż 40 cm szerokości u podstawy plecaka. Dobrze wybrać plecak, który ma co najmniej kilka kieszeni. Niektóre modele mają dodatkowe kieszenie po bokach i w klapie. Warto jednak kupić plecak, który ma oddzielną przegródkę na rzeczy osobiste.

Wygoda

Zbyt wąskie szelki plecaka będą wbijały się nam w plecy w czasie dłuższych wędrówek. Dobrze, aby były regulowane i zrobione z elastycznej gąbki dopasowującej się do kształtu ciała. Najbardziej nowoczesne modele zostały wyposażone w pasy odciążające czy też stelaże. Przypominają swoim wyglądem plecaki turystyczne. Tył plecaka powinien być wentylowany. Dzięki temu noszenie plecaka jest przyjemne. Stabilność i komfort noszenia zapewni również pas biodrowy z zapięciem.

Ponadto, osoby o drobniejszej posturze powinny unikać bardzo pojemnych plecaków, bo ich noszenie może powodować dyskomfort. Warto także dodać, że duża część plecaków fotograficznych daje możliwość wyjęcia modułu fotograficznego. To pozwala dostosować go do własnych potrzeb w większym stopniu. Z pewnością dobrym pomysłem jest wybór plecaka z zamkami błyskawicznymi. Jeśli nie zacinają się i pracują płynnie, korzystanie z nich będzie prawdziwą wygodą.

aparat i statyw

Bezpieczeństwo

Z racji tego, że często zabieramy ze sobą sprzęt warty nawet kilkadziesiąt tysięcy, dobrze jest wybrać dodatkowo wzmacniany plecak. Ważne, żeby podstawa plecaka była sztywna i nie była zbyt podatna na uszkodzenia. Znajdziemy też modele, które zostały wyposażone w oddzielną przegrodę na statyw i laptopa. Są też plecaki z oddzielnymi uchwytami na statyw, co zapobiega przesuwaniu się go. W wielu plecakach są też specjalne wkłady ochronne amortyzujące ewentualne uderzenia. Dobrze, aby plecak był dodatkowo podklejany na łączeniach. Cechą, o której nie możemy zapomnieć to wodoodporność. Najczęściej wykorzystuje się trwałe i nieprzepuszczalne mieszanki tworzyw sztucznych.

Dodatkowe cechy

Z racji tego, że plecaki fotograficzne zwykle zabieramy ze sobą w podróż, posiadają często one wiele dodatkowych zalet ułatwiających fotografom życie. Jedną z nich jest np. siateczka, która pomieści bidon lub butelkę z wodą. To przydatne szczególnie dla osób, które dużo podróżują pieszo. Można również kupić plecaki moro dobrze wtapiające się w krajobraz.

Polecane plecaki na aparata i statyw

Jaki plecak na aparat (Nikon, Canon) i statyw?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *