Playstation Now, jak skorzystać z usługi Playstation Now w Polsce?

Playstation Now, oficjalnie, w Polsce jest niedostępne. Można jednak obejść blokadę regionalną i grać tak, jak osoby z Wielkiej Brytanii, Belgii ,Holandii, czy Stanów Zjednoczonych. Oto krótki poradnik o tym, jak się zarejestrować w Playstation Now i korzystać z usługi w Polsce na komputerze PC.

Playstation Now jest usługą firmy SONY, pozwalającą na  strumieniowanie przez Internet gry zarówno do konsoli PS4 jak i do komputerów PC. Jest to usługa abonamentowa udostępniająca bibliotekę tytułów z PS3 i PS4, w które, po wcześniejszym uiszczeniu miesięcznej opłaty, możemy grać do woli.

Playstation Now to usługa VOD, tylko że z grami. Jej ogromną zaletą jest dostępność na komputerach PC. To oznacza, że można grać w gry z konsol PS3 i PS4 na PC bez posiadania jakiejkolwiek konsoli. Tytuły takie jak God of War 3, Killzone Shadow Fall czy Red Dead Redemption pozostawały w sferze marzeń pecetowców – teraz można w nie pograć na swoim komputerze dzięki usłudze Playstation Now.

Pozostaje jeden problem. Na chwilę obecną usługa nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju – korzystać z niej mogą tylko gracze w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Belgii. Można jednak aktywować Playstation Now w Polsce i cieszyć się takim samym komfortem gry, jak użytkownicy z krajów, w których PS Now jest oficjalnie dostępne. To co wystarczy zrobić to zarejestrować konto w PSN na dane brytyjskie. Następnie korzystamy z bezpłatnego, 7-dniowego okresu próbnego, po którym decydujemy, czy chcemy opłacić abonament usługę, czy dać sobie z nią spokój. Jeżeli podejmiemy decyzję o dalszym korzystaniu z PSN po upłynięciu bezpłatnego okresu próbnego, to przyjdzie zapłacić 12,99 GBP, czyli ok. 62 zł miesięcznie.

Playstation Now

Czego będziemy potrzebować by skorzystać z usługi Playstation Now w Polsce?

Do skorzystania z PSN w Polsce potrzeba:

  • komputera PC lubkonsoli PS4
  • pada do gier (nie jest wymagany kontroler DualShock od konsoli PS3 lub PS4 – pad od Xbox 360 czy Xbox One również się nada, a dodatkowo jest automatycznie wykrywany po włączeniu)
  • odpowiednio mocnego połączenia internetowego (niezbędne minimum to stabilne połączenie 5mbps)
  • konta PSN zarejestrowanego na brytyjskie dane (instrukcja poniżej)
  • karty kredytowej (jest ona potrzebna do aktywacji darmowego okresu próbnego, natomiast jeśli nie zdecydujemy się opłacać usługi po okresie próbnym, to żadne pieniądze nie zostaną pobrane!)

W tym poradniku pojawią się informacje dotyczące aktywowania tej usługi dla użytkowników komputerów PC. Jeśli jednak użytkownik PS4 skorzystać z PSN, aby grać w gry z PS3, to nie ma wielkiej różnicy między procesami. Zamiast pobierać program PS Now na PC wystarczy uruchomić odpowiednią usługę w konsoli.

Krok 1: Rejestracja konta z brytyjskimi danymi

Najpierw trzeba zarejestrować konto PSN na brytyjskie dane. Tylko warunek konieczny, by aktywna była opcja włączenia Playstation Now.

Rejestracji w Playstation Network dokonujemy pod tym adresem. W tym miejscu rejestracji najważniejsze są dwa pola:

  • Country/Region:United Kingdom
  • County: England

Uzupełniwszy dane adresowe można przejść do kolejnego kroku. Gdy system poprosi o dane do płatności wybieramy opcję „No”, aby nie podawać w teraz żadnych danych do karty kredytowej. Po zarejestrowaniu konta, czas na aktywację PS Now.

Krok 2: Pobranie i aktywacja Playstation Now na PC

Z tej strony ściągamy Playstation Now. Może się zdarzyć, że konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto w Playstation Network. Gdy to zrobimy, pojawi się przycisk „Download Now”, umożliwiający pobranie programu do obsługi Playstation Now.

Instalujemy program na komputerze i uruchamiamy go. Po uruchomieniu programu klikamy na górnym pasku w przycisk „Sign In”. Na ekranie logowania wpisujemy swoje dane do brytyjskiego konta PSN. Gdy się zalogujemy pojawi się główne okno programu Playstation Now, a na samej górze strony widoczny będzie duży banner z napisem „Start trial”(Rozpocznij okres próbny). Klikamy w tę reklamę uruchamiając proces aktywacji bezpłatnego okresu próbnego.

W tym momencie wyświetli się komunikat o podaniu danych do płatności. Teraz trzeba podać swoje dane do karty kredytowej. Jak było wcześniej wspomniane, nie ma się co martwić, gdyż żadne pieniądze nie zostaną pobrane z konta, a jeśli karta zostanie odpięta przed upływem 7 dni, to okres testowy zostanie zakończony, a usługa nie będzie dalej prolongowana.

W pierwszej kolejności zaznaczamy pole „Use my residential address”, ponieważ dane adresowe również muszą być brytyjskie. Następnie przewijamy stronę nieznacznie w dół i wpisujemy numer swojej karty kredytowej, jej datę ważności oraz trzycyfrowy numer z tylnej części karty (pole Credit Card Security Number).

Gdy wpiszemy kartę kredytową pojawi się podsumowanie koszyka, w którym za 0 zł aktywowany zostanie okres próbny usługi Playstation Now. Potwierdzamy aktywację usługi. Po tym, jak usługa została aktywowana na koncie Playstation Network można z niej korzystać. Z głównego ekranu Playstation Now można wybrać dowolną grę wyświetlaną na liście, a następnie ją uruchomić za pomocą przycisku „Start”.

Należy jednak brać pod uwagę fakt, że gry strumieniowane przez Internet nie działają tak dobrze, jak te uruchomione lokalnie przez konsoli czy na komputerze. Pomimo szybkiego połączenia z Internetem wyraźnie odczuwalne jest lekkie opóźnienie, które z początku może nieco irytować. Wydajność tych gier jest dokładnie taka sama, jak na oryginalnych konsolach, zatem nie można liczyć na to, że PS Now pozwoli na uruchomienie gry w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Wszystko działa dokładnie tak samo jak na konsolach pod względem wydajności.

 Polecane konsole

Playstation Now, jak skorzystać z usługi Playstation Now w Polsce?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *