Piekarnik parowy Vision – czym jest?

Gotowanie na parze? Nihil novi. Para wykorzystywana jest przez ludzkość do przyrządzania posiłków w naturalny sposób od wielu setek jak nie tysięcy lat. Postęp technologiczny znacznie spopularyzował obróbkę termiczną produktów spożywczych za pomocą pary. Kilka lat temu mogliśmy zaobserwować potężny boom na samodzielne elektryczne piętrowe urządzenia do gotowania na parze oraz różnego rodzaju naczynia umieszczane na garnki z gotującą się wodą.

Czas urządzeń do przyrządzania posiłków na parze nie minął i wciąż możemy spotkać się z różnorodnymi nowoczesnymi sprzętami, które podnoszą jakość naszych potraw, a tym samym dbają o nasze zdrowie. Przykładem takiego rozwiązania może być dosyć nowy, jednak coraz popularniejszy piekarnik parowy.

W tym tekście dokładnie skupimy się na piekarniku parowym Vision. Opiszemy, czym jest, jak działa, czy warto kupić piekarnik parowy Vision, a także, czy istnieje dla niego jakaś ciekawa alternatywa.

Czym jest piekarnik parowy Vision?

Piekarnik parowy Vision to nowoczesne urządzenie służące do obróbki termicznej za pomocą pary. Producentem urządzenia jest firma Electrolux, która słynie z wypuszczania innowacyjnych rozwiązań w „codziennych” produktach.

Omawiany piekarnik wyposażony jest różnorodną technologię umożliwiającą skuteczne, łatwe i szybkie przyrządzanie posiłków. Piekarniki parowe znajdują się na wyposażeniu nowoczesnych i profesjonalnych kuchni w wysokiej klasy restauracjach i hotelach. Tam jednak znajdziemy ogromne maszyny do niemal przemysłowej pracy. Dzięki postępowi techniki i miniaturyzacji możemy samodzielnie zaopatrzyć się w taki sprzęt i samodzielnie gotować posiłki najwyższej klasy, z których wydobędziemy doskonały smak, a ich obróbka będzie całkowicie zdrowa dla naszego organizmu.

Połączenie zalet piekarnika z urządzeniem do gotowania na parze sprawia, że piekarnik parowy Vision staje się wielofunkcyjnym kombajnem, w którym przyrządzimy naprawdę wiele ciekawych potraw. Zatem jak dokładnie działa piekarnik parowy?

Piekarnik parowy Vision

Jak działa piekarnik parowy Vision?

Piekarnik parowy Vision, zresztą tak, jak inne piekarniki parowe, wyposażony jest w całą masę technologii usprawniającej przyrządzanie posiłków. Podczas obróbki termicznej używana jest nie tylko gorąca para, ale również grzałki elektryczne, które w konwencjonalny sposób ogrzewają znajdujące się w piekarniku jedzenie. Sama para nie dałaby rady odpowiednio obrobić termicznie jedzenia, natomiast dzięki połączeniu pary i klasycznego ciepła wydzielającego się z grzałek, piekarnik pozwala na doskonałe, równomierne i głęboko wnikające pieczenie produktów.

Oczywiście piekarnik Vision możemy w pełni regulować poprzez zwiększanie lub zmniejszanie dopływu pary, zmianę temperatury lub zaznaczanie różnorodnych opcji podczas pieczenia. Jedną z ciekawszych jest system CombiSteam, który tak, jak wspomnieliśmy łączy system podgrzewania elektrycznego z przenoszeniem ciepła przez parę. Oczywiście piekarnika parowego możemy wykorzystywać w klasyczny sposób, wyłączając gotowanie parą i decydując się wyłącznie na obróbkę termiczną potraw za pomocą grzałki elektrycznej.

Cały proces przygotowywania potraw ułatwiany jest przez czytelny programator umieszczony w wyświetlaczu LED. Dzięki niemu łatwo możemy sprawować kontrolę nad całym procesem, a także otrzymywać jasne i czytelne informacje o pieczonej potrawie. W sumie piekarnik parowy Vision oddaje nam 8 trybów pieczenia i funkcji szybkiego nagrzewania, bezpośrednią płynną regulację temperatury, a także programator czasowy. Na wyposażeniu znajduje się również termo sonda, która pozwala przyrządzać posiłki z największą precyzją. Informacje o temperaturze zbierane przez sondę pojawiają się na wyświetlaczu LED.

Czy warto kupić piekarnik parowy Vision?

Piekarniki parowe nie odbiegają cenowo od tradycyjnych urządzeń tego typu, a oferują znacznie więcej. Pieczenie za pomocą grzałki oraz pary powoduje, że piekarnik parowy Vision (lub inny), są doskonałą opcją podczas urządzania nowoczesnej kuchni nastawionej na przyrządzanie zdrowych i smacznych posiłków.

Piekarniki parowe to nowoczesne urządzenia, które zaopatrzono w najnowsze zdobycze technologiczne, a także zaimplementowano całą masę aktualnej myśli inżynierskiej. Dzięki temu wiemy, że kupując piekarnik parowy, stawiamy na aktualne technologiczne trendy.

Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu, również pod tym względem piekarnik parowy nas nie zawiedzie. Większość z nich posiada odpowiednio wysoką klasę energetyczną, która umożliwi nam zaoszczędzić na energii elektrycznej oraz sprawi, że przyrządzanie posiłków będzie stało na najwyższym poziomie wydajnościowym.

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani co do piekarnika Electrolux Vision, możemy przebierać wśród propozycji innych czołowych producentów sprzętów AGD. Niezwykle popularnymi obecnie piekarnikami parowymi są urządzenia Bosch CDG 634BB1, piekarnik parowy Whirlpool AMW583IX, czy chętnie wybierany na naszym rodzimym rynku piekarnik parowy Teka HKL970SC. Producenci oferują nam naprawdę dużo konstrukcji, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

Polecane piekarniki parowe

Piekarnik parowy Vision – czym jest?
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej