Pendrive z mini usb i micro usb – jak wybrać?

Pendrive to urządzenie umożliwiające nam przechowywanie oraz przesyłanie plików. Mają niewielki rozmiar, więc ważne dokumenty, czy materiały można mieć zawsze przy sobie. Pojawia się coraz więcej ciekawych udoskonaleń tego przedmiotu. Poza standardowym pendrivem, który zawiera końcówkę usb 2.0, którą można podłączyć do komputera, pojawiły się urządzenia o dwóch końcówkach.

Rodzaje pendrive’ów o dwóch końcówkach:

  • USB+ mini USB
  • USB+ micro USB
  • mini USB + micro USB

Ważne przed zakupem pendriva:

Pamięć

Ważne, aby urządzenie posiadało odpowiednią ilość pamięci. Dzięki temu można przechowywać wiele plików na jednym pendrive. Czasem lepiej zainwestować w jeden o większej ilości pamięci, np. 16GB, niż musieć dokupować kolejne. Należy dobrze dobrać wielkość pamięci do naszych wymagań – dla przykładu 16 GB pamięci pozwoli na przechowanie około 200 albumów muzycznych.
pendrive z mikro USB

Szybkość zapisu i odczytu danych

Pozwala na jak najszybsze przesyłanie, kopiowanie oraz zapisywanie plików. Im większa szybkość tym przeglądane w galerii zdjęcia szybciej się ładują, można też robić więcej zdjęć na sekundę.

Odpowiednie końcówki pendriva

Jeśli zależy nam na przesyłaniu danych między komputerem, a innym urządzeniem, warto jest zakupić pendriva, którego jedna końcówka to usb, a druga micro lub mini usb – w zależności od urządzenia, jakim się posługujemy.

Obudowa

Na tego typu przenośnej pamięci często przechowuje się bardzo ważne dane. Istotne jest, aby obudowa pendrive była trwała i chroniła urządzenie. Najmniej trwałe są obudowy plastikowe, najlepsze natomiast to gumowe oraz metalowe. Producenci dają również duży wybór kolorów, czy kształtów tego rodzaju pamięci.

Zalety:

  • nie potrzeba kabli, aby przesyłać dane między urządzeniami o różnych rozmiarach wejść usb, jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze dla użytkownika oraz zajmuje mniej czasu,
  • odtwarzanie materiałów, które zwykle nie zmieściłyby się na wewnętrznej pamięci urządzenia. Takie zastosowanie szczególnie przydaje się w podróży,
  • brak konieczności korzystania z kart pamięci do telefonów czy tabletów,
  • szybkie przesyłanie zdjęć z aparatu fotograficznego,

Wady:

  • mała wielkość pendriva powoduje, że łatwiej jest go zgubić,
  • nie można instalować aplikacji na pendrivie, w przeciwieństwie do pamięci flash,

Ranking 5 modeli pendrive z micro USB


Pendrive z mini usb i micro usb – jak wybrać?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *