Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST – specyfikacja, worki

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST jest kompaktowym i ładnie prezentującym się odkurzaczem, który producent wyposażył w filtr tekstylny EPA E11, zestaw szczotek, dzięki którym łatwo posprzątamy każdą powierzchnię. Urządzenie będzie doskonałym wyborem do sprzątania zarówno małych mieszkań, jak i średniej wielkości domków jednorodzinnych. Poniżej prezentujemy podstawową specyfikację tego odkurzacza.

Specyfikacja odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

Zelmer Odyssey ZVC305ST

 • Moc wejściowa: 950 W
 • Poziom hałasu: 78 dB
 • Filtr: tekstylny EPA E11
 • Rodzaj worka: papierowy
 • Pojemność worka: 3,5 litry
 • Zasięg pracy: 9 m
 • Klasa energetyczna: C
 • Roczne zużycie energii: 36,8 kWh

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST łączy w sobie zalety wielofunkcyjnego domowego odkurzacza z designerskim wyglądem, dobrymi parametrami oraz odchudzonymi gabarytami. Czym zatem charakteryzuje się to urządzenie?

Klasa energetyczna C

Odkurzacz możemy zaliczyć do w miarę energooszczędnych urządzeń. Niewielkie gabaryty i zmniejszona moc wejściowa sprawiają, że rocznie urządzenie przy standardowym użytkowaniu zużyje nam 36,8 kWh energii. Oznacza to, że za rok korzystania ze sprzętu zapłacimy zaledwie 22 złote. Korzystna wydaje się również cena urządzenia, która nie przekracza 270 złotych.

Klasa skuteczności odkurzania D/C

Mimo niepozornego wyglądu i niewielkich gabarytów odkurzacz doskonale poradzi sobie z odkurzaniem nieczystości zarówno na gęstych dywanach, jak i twardych podłogach. Sprzęt spełnia klasę D w skuteczności odkurzania dywanów. Odkurzanie podłóg twardych utrzymuje się w klasie C. Klasa D informuje, że odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST sprząta dywany z efektywnością nie mniejszą niż 80%. Klasa C informuje, że sprzęt sprząta podłogi z efektywnością nie mniejszą niż 105%.

Klasa reemisji kurzu A

Dzięki zastosowaniu tekstylnego filtra EPA E10 Zelmer Odyssey ZVC305ST zbiera aż 95% nieczystości. Klasa reemisji informuje, jak wiele kurzu wzbija się w powietrze podczas odkurzania. Klasa A jest najwyższą z możliwych i powoduje, że odkurzacz skutecznie zatrzymuje nieczystości wewnątrz worka.

Dodatkowy osprzęt

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST wyposażony jest w turboszczotkę do usuwania sierści, szczotkę do czyszczenia parkietów oraz gumowe kółka, dzięki którym podczas odkurzania nie porysujemy podłóg.

Moc ssania odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

Zelmer Odyssey ZVC305ST

Obecnie nie podaje się mocy ssania odkurzaczy. Wraz z nowymi przepisami, skuteczność odkurzania podawana jest na etykietach energetycznych, na których znajdują się najpotrzebniejsze informacje i parametry urządzeń elektrycznych.

Na moc ssania odkurzacza wpływa moc wejściowa, która wynosi 950 W. Jest to zarazem wystarczająca moc do sprawnego odkurzania, a także odpowiednio mała, aby móc zaoszczędzić na rachunkach. Głównie skuteczność odkurzania określana jest przez klasy skuteczności odkurzania, które dzieli się na odkurzanie na dywanie i odkurzanie na podłogach twardych. Omawiany Zelmer Odyssey ZVC305ST mieści się w klasach D i C, co oznacza, że sprawnie radzi sobie podczas sprzątania zarówno dywanów, jak i podłóg.

Worki do odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST wyposażony jest w wymienne worki papierowe o pojemności 3,5 litrów. Worki papierowe skutecznie utrzymują urobek odkurzania wewnątrz, są szczelne, a dzięki jednorazowemu używaniu, higiena tego typu rozwiązania stoi na najwyższym miejscu. Zwykle worki do odkurzaczy Zelmer Odyssey ZVC305ST sprzedawane są wraz z filtrem wlotowym, który dodatkowo chroni silnik odkurzacza.

Stosowanie worków papierowych powoduje, że wraz z ich zapełnianiem, moc odkurzacza nie słabnie, a worek dobrze dopasowuje się do pojemnika- nie tracimy cennej przestrzeni z powodu złego ułożenia worka. Do odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST pasują worki syntetyczne wielowarstwowe lub tradycyjne worki papierowe.

Worki syntetyczne doskonale sprawdzają się, gdy zależy Ci na rzadkiej wymianie worków w odkurzaczu, maksymalnej higienie i lepszym filtrowaniu kurzu. Jeśli główną zaletą jest dla Ciebie niska cena zakupu, wówczas warto zdecydować się na worki papierowe.

Zalety odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

 • tani w zakupie;
 • przyjemny, designerski wygląd;
 • niewielka waga i gabaryty;
 • wytrzymały wąż wzmocniony oplotem z jedwabnej nici;
 • oszczędny w eksploatacji;
 • duża ilość akcesoriów w zestawie;
 • stosunek ceny do jakości.

Wady odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

 • głośna praca;
 • filtr EPA E10 zatrzymuje jedynie do 95% zanieczyszczeń.

Podsumowanie odkurzacza Zelmer Odyssey ZVC305ST

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST to idealna propozycja dla małych i średnich mieszkań. O zakupie tego produktu powinny pomyśleć szczególnie osoby, które cenią sobie prostotę, ciekawy wygląd oraz oszczędność, która nie zmniejsza funkcjonalności odkurzacza. Zelmer ZVC305ST cieszy się świetnymi opiniami wśród konsumentów.

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST

Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC305ST – specyfikacja, worki
5 1