Odkurzacz piorący, jaki odkurzacz piorący, jak działa, jak używać

Jeśli szukasz odkurzacza wodnego z funkcją prania, dobrze trafiłeś. W poniższym artykule przedstawiamy bowiem parametry tego rodzaju urządzeń i przybliżamy nieco zasadę ich działania.

Dlaczego warto kupić odkurzacz piorący

Kto powinien zdecydować się na zakup odkurzacza piorącego? Tego rodzaju urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla:

  • alergików,
  • posiadaczy większych mieszkań lub domów; urządzenie niezbyt sprawdzi się niestety w kawalerkach ze względu na spore rozmiary i pewne komplikacje związane z brakiem miejsca do jego przechowywania,
  • osób, które będą dbać o dokładne mycie, czyszczenie i osuszanie wszystkich elementów odkurzacza, mające kontakt z płynącą przez nie wodą po każdorazowym użyciu sprzętu.

Zastosowanie odkurzacza piorącego

Mało tradycyjne, bezworkowe odkurzacze piorące to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające utrzymać czystość w domu i nie tylko. Są idealne do prania dywanów, wykładzin oraz różnego rodzaju tapicerek. Są świetnym wyborem zarówno do firm zajmujących się praniem dywanów, jak i domów i mieszkań prywatnych, szczególnie z małymi dziećmi i zwierzętami.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza

Przy wyborze odkurzacza piorącego nie kieruj się tylko jego ceną. Ważny jest również rzetelny i solidny producent, polecany przez klientów sklepów i internautów. Poza tym zwracaj baczną uwagę na moc silnika takiego odkurzacza, siłę ssącą oraz ilość i pojemność zbiorników na czystą oraz brudną wodę.

Jaki odkurzacz piorący wybrać: producenci urządzeń

Nie wiesz, jaki odkurzacz piorący wybrać? Kieruj się poradami zawartymi w tym artykule. A kto produkuje odkurzacze piorące? Użytkownicy urządzeń zakupionych na stronie naszego sklepu internetowego szczególnie polecają takich producentów odkurzaczy piorących, jak Hyundai, MPM, Vax, Thomas, Zelmer czy Karcher.

Moc silnika i siła ssania odkurzacza piorącego

Najpopularniejszą dostępną mocą odkurzaczy piorących jest 1500 Watów. Wydajność oraz koszt całkowity zakupu odkurzacza piorącego są uzależnione od rosnącej mocy sprzętu. Siła ssania urządzenia odgrywa najistotniejszą rolę na dużych powierzchniach oraz dywanach i wykładzinach (podobnie jak moc silnika). Wybieraj modele z najwyższymi mocami z możliwych, gdyż pozwoli to znacznie oszczędzić czas pracy z urządzeniem oraz oczywiście prąd i środki finansowe na rachunki.

Ilość i pojemność pojemników na wodę

Tańsze odkurzacze mogą oznaczać tylko jeden zbiornik na wodę. Najlepiej wybierać dwa – jest to równoznaczne z rzadszym opróżnianiem ich i bardziej higieniczną pracą oraz jej efektami. Dzięki większej pojemności poszczególnych pojemników na wodę skutek będzie podobny.

Zakres cenowy odkurzaczy piorących

Zakup odkurzacza piorącego nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem. Rozsądnie wybierając sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb, liczyć się musisz z kosztami rzędu minimum kilkaset złotych. 350 złotych to niezbędne minimum. Profesjonalistom polecamy dodatkowo rozejrzenie się za bardziej wyspecjalizowanym sprzętem, doskonale obsługującym duże powierzchnie, z mocą turbiny wynoszącą 1200 Watów, porządną pompą, dużym pojemnikiem na czystą wodę i prawie równie pojemnym zbiornikiem na brudną wodę. Taki odkurzacz zakupiony do firmy to już większa inwestycja, która jednak prędko zaprocentuje. Podobne urządzenie można nabyć w cenie około dwóch tysięcy złotych.

Jak działa odkurzacz piorący, jak go używać

Odkurzacz piorący jest na ogół droższy w eksploatacji niż tradycyjny, ponieważ wymaga zakupu dodatkowych środków czyszczących. Jest również cięższy i ma większe wymiary. Na brudną powierzchnię nakłada się odkurzaczem pianę z wody i detergentu. Podczas pracy odkurzacz zasysa powietrze prosto do zbiornika na wodę, w którym (oraz w dodatkowym filtrze) zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia. Brudna ciecz wędruje do oddzielnego pojemnika. Odkurzacz piorący świetnie nadaje się także do powierzchni zabłoconych czy rozlanej wody! Po każdym użyciu musisz go dokładnie umyć i wysuszyć, aby w urządzeniu nie rozwinęły się szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy.

Ranking 5 odkurzaczy piorących


Odkurzacz piorący, jaki odkurzacz piorący, jak działa, jak używać
4.6 (92%) 5 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *