Odkurzacz pionowy czy warto kupić, jaki odkurzacz pionowy wybrać

Moda na odkurzacze pionowe szybko ogarnia nasz kontynent. Jeśli wciąż nie masz pojęcia, czym kierować się przy ich wyborze, zapoznaj się z ich parametrami i naszymi wskazówkami zawartymi w poniższym artykule. Te przydatne i pięknie prezentujące się urządzenia do sprzątania szybko zdobędą Twoje serce i zastąpią klasyczne odkurzacze o topornej fizjonomii.

 Czy warto kupić odkurzacz pionowy

Poszukujesz jednego urządzenia sprzątającego, które jest lekkie, proste i wygodne w obsłudze? Zdecyduj się na estetyczny odkurzacz pionowy, znany Europejczykom niegdyś jedynie z amerykańskich produkcji filmowych. Jego zdecydowaną zaletą jest znacznie cichsza praca w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Ponadto konstrukcja jest mniejsza i bardziej kompaktowa, a żywotność znacznie dłuższa. Nie jesteś jeszcze przekonany? Zapoznaj się z naszym artykułem i wszystkimi zaletami odkurzaczy pionowych.

Zastosowanie odkurzacza pionowego

Odkurzacz pionowy to coraz popularniejsze w naszym kraju, nowoczesne rozwiązanie sprzątające do domów, mieszkań, biur i powierzchni handlowo-usługowych. Przyda się przede wszystkim tam, gdzie nie ma za dużo miejsca do przechowywania urządzeń. Możliwości techniczne tego rodzaju sprzętu zbiegają się z osiągami tradycyjnych odkurzaczy. Dodatkowo modele pionowe potrafią nawet zbierać wodę!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego

Odkurzacz pionowy charakteryzuje się:

  • brakiem elastycznej, doczepianej rury,
  • wąską szczotką,
  • brakiem worka (na ogół, ale nie jest to regułą),
  • możliwością komfortowego składania go tak, aby zajmował naprawę niewiele miejsca w szafce czy schowku,
  • opcją zbierania wody.

Przydatny może okazać się również akumulator. Szczególną uwagę zwróć na sprawdzonego i polecanego producenta odkurzaczy pionowych – nie musisz kierować się najdroższymi markami, które zdominowały rynek sprzętów AGD.

Producenci odkurzaczy pionowych

Jeśli zdecydujesz się już na zakup odkurzacza pionowego, dobrze wybierz firmę, która zajmuje się jego wytwarzaniem. Wśród najpopularniejszych i jednocześnie najlepiej ocenianych producentów tego typu urządzeń najbardziej popularni to Philips, Vax, Dyson, Bosch, Zelmer, Severin, Sencor, Hoover, Hyundai i Gallet.

Pozostałe parametry i opcje odkurzaczy pionowych

Koszt zakupu oraz funkcjonalność odkurzaczy pionowych podnoszą opcje dodatkowe, przydatne w określonych sytuacjach. Najważniejsze z tych parametrów to:

  • wyświetlacz cyfrowy, monitorujący stan akumulatora i zapełnienia pojemnika na zabrudzenia,
  • przezroczysty zbiornik na śmieci, umożliwiający szybkie sprawdzenie jego stanu,
  • wygodny uchwyt do pracy na dużych powierzchniach biurowych,
  • regulator siły ssania do użycia na różnych rodzajach podłóg bądź dywanów i wykładzin,
  • dodatkowe końcówki do wielu powierzchni; powinny one być dobrej jakości, a nie ze słabego plastiku, podatnego na szybkie uszkodzenia.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać

Jeżeli zależy Ci na wysokiej estetyce i smukłej sylwetce urządzenia do sprzątania, postaw na odkurzacz pionowy. Najnowocześniejsze modele charakteryzuje ciekawa konstrukcja, dość niska waga i niespotykana u tradycyjnych sprzętów mobilność oraz poręczność. Są funkcjonalne i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

Po dobraniu modelu z najlepszymi interesującymi Cię parametrami sprawdź cenę jego i sprzętów w podobnej klasie. Duży wybór z pewnością będzie zaskoczeniem, podobnie jak to, że możesz znaleźć ciekawy odkurzacz pionowy już za niecałe 200 złotych. Dysponujemy również sprzętem z najwyższej półki cenowej, spełniającym wszystkie ścisłe kryteria. To wydatek rzędu minimum dwóch tysięcy złotych.

Najlepsze odkurzacze pionowe mają najwyższą możliwą moc. Ograniczenia Unii Europejskiej określają jej maksimum na 1600 Watów. Większej mocy używa się oczywiście, pracując na takich powierzchniach, jak dywany czy wykładziny, mniejsza doskonale sprawdzi się na panelach bądź parkiecie.

Przyda się również dobry system filtrowania zanieczyszczeń, który wymaga niestety częstej wymiany filtrów. Jeśli nie zależy Ci na aż tak niskiej masie całkowitej odkurzacza pionowego, duży pojemnik na zanieczyszczenia będzie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo sprawdź jeszcze, ile czasu może pracować odkurzacz pionowy na akumulatorze i jak długi jest jego kabel.

Ranking 5 odkurzaczy pionowych


Odkurzacz pionowy czy warto kupić, jaki odkurzacz pionowy wybrać
3.2 (64%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *