Odchudzony TouchWiz w nowym Samsungu S6

Nakładka na Androida firmy Samsung zwykle nie cieszy się wielką popularnością. Zbyt duża ilość zbędnych aplikacji wpływa na szybkość działania smartfonu, dodatkowo zajmując sporo miejsca w pamięci urządzenia. Wraz z premierą nowego flagowca, koreański producent zmienia podejście do swojej autorskiej nakładki. Poznajmy zoptymalizowany TouchWiz w Galaxy S6!

Stawiamy na minimalizm

TouchWiz został zmodyfikowany nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również wizualnym. I jest to z pewnością zmiana na dobre. Widać, że producentom zależało by nowy interfejs miał bardziej przejrzysty, minimalistyczny charakter. Wszystko zaprojektowane jest w stylistyce Material Design, opierającej się na jasnych tłach i eleganckim układzie. Pierwsze zmiany dostrzegamy już w głównym menu w którym ikony zostały nieco odświeżone. Mamy także możliwość skonfigurowania siatki ekranu. Do wyboru mamy trzy wymiary – 4 x 4, 4 x 5, oraz 5 x 5. Zmiany też dotyczą kolorystyki, każda aplikacja ma swój kolor nawiązujący do swojej ikonki, a całość utrzymana jest w spójnym, skromnym stylu.

Nawet jeżeli nie przypadnie nam do gustu wygląd nowego TouchWiza, z pomocą przychodzą tzw. motywy, które pozwalają całkowicie zmienić wizualną stronę naszego interfejsu. Dzięki tej opcji możemy za jednym zamachem zmienić kolorystykę, czcionkę, a także wygląd ikon, widgetów i panelu powiadomień. Być może na razie liczba dostępnych motywów nie przyprawia o zawrót głowy, to z pewnością będzie się pojawiać ich coraz więcej.

zdj: http://www.pocket-lint.com/
źródło: http://www.pocket-lint.com/

Aplikacje

Mimo rezygnacji z wielu zbędnych aplikacji, świeżo skonfigurowany telefon oferuje nam nie 32, a tylko 25GB wolnej pamięci. Na co więc, po za systemem, przeznaczono tę przestrzeń?

Samsung wyposaża nas standardowo w najważniejsze aplikacje od korporacji Marka Zuckerberga: Facebook, Facebook Messanger, WhattsApp i Instagram. Dalej pojawiają się aplikacje Microsoftu: Skype, OneNote oraz OneDrive, oferująca 100GB darmowej przestrzeni w chmurze, wypierając pojawiający się w poprzednich modelach Dropbox. Pozostałe aplikacje z pakietu Office trzeba dopiero pobrać. Dodatkowo do naszej dyspozycji mamy aplikacje pakietu zabezpieczeń Lookout.

S6 oferuje na wstępie dwie przeglądarki: Internet – lekką i prostą, promowaną przez Samsunga, oraz Chrome – oferującą synchronizację z kontem Google, dzięki czemu dostajemy dostęp do naszej bazy linków, zakładek i ustawień. Również w temacie GPS Samsung nie zaskakuje, udostępniając nam (jak każdy inny smartfon z systemem Android) Google Maps wraz ze StreetView.
Standardowo pojawił się odtwarzacz muzyczny od Samsunga, a także Smart Manager, pozwalający na rozszerzone zarządzanie aplikacjami.

Więcej informacji na temat nowego flagowego modelu Samsunga znajdziesz w poniższym filmie. Sprawdź test najnowszego Galaxy S6!

Odchudzony TouchWiz w nowym Samsungu S6
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *