Nowa wersja Xboxa One już w sprzedaży

Microsoft przedstawił oficjalne informacje dotyczące nowej wersji Xboxa. To co będzie wyróżniać nową odsłonę kultowej konsoli to przede wszystkim dysk twardy o pojemności 1 TB, nieco odświeżony design, a także ulepszony kontroler.

Xbox One

Microsoft postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów i zwiększyć ilość przestrzeni dyskowej w nowej konsoli Xbox One.

Po za nowoczesnym matowym wykończeniem, mamy do dyspozycji dysk 1TB, który zapewnia więcej pamięci do przechowywania gier i innych multimediów . Jednak jeżeli nawet taka przestrzeń okaże się niewystarczająca, mamy także możliwość rozszerzania pamięci, korzystając z łącza USB 3.0.

Nowością jest także ulepszony kontroler wyposażony w gniazdo audio 3.5 mm. Dzięki temu, możemy podpiąć zestaw słuchawkowy bezpośrednio do pada. Wiąże się to także z posiadaniem dodatkowych opcji regulacji głośności zestawu słuchawkowego i mikrofonu, a także balansu dźwięku za pomocą menu w konsoli. Nową funkcją jest też możliwość pobrania nowego firmware bezprzewodowo. Do tej pory było to możliwe tylko przez podłączenia kontrolera kablem. Dostępna będzie także specjalna wersja pada: Special Edition Covert Forces Wireless Controller, w nowym, futurystycznym designie oraz kilkoma ulepszeniami względem standardowej wersji. Model ten, poprzez choćby dodatkowe efekty wibracji, ma dostarczyć lepszych wrażeń z gier takich jak Forza Motorsport 6, czy Rise of the Tomb Raider.

Jak widać firma stara się liczyć z opiniami swoich użytkowników, gdyż na ich podstawie została poprawiona jakość dźwięku oraz maksymalna głośność audio przechodzącego przez kontroler.

Microsoft nie zapomniał także o użytkownikach PC. Wraz z nowym modelem konsoli, na rynku pojawić ma się bezprzewodowy adapter, pozwalający na podłączenie pada XONE do komputera. Do tej pory używanie go było możliwe tylko poprzez kabel USB. Aby wejść w posiadanie adaptera, będziemy musieli poczekać do jesieni i zapłacić niemal 25 dolarów za wersję solo, bądź zestaw z padem za około 80 dolarów.

Nowa konsola firmy z Redmond ma trafić oficjalnie na sklepowe półki już 23 czerwca tego roku, w cenie 399 dolarów. Dodatkowo, przez limitowany czas, można będzie ją zdobyć wraz z grą Halo: The Master Chief Collection w zestawie. Gdyby jednak kogoś nie przekonywał większy dysk, konsolę może będzie kupić także w wersji standardowej, czyli 500GB, za 349 dolarów.

Podsumowując, nowy Xbox One posiada:

    • 1 Tb dysku twardego,
    • nową, matową obudowa
    • grę Halo: The Master Chief Collection (przez limitowany czas)
    • ulepszony kontroler:

– gniazdo audio 3.5mm
– bezprzewodowy firmware update
– lepsza jakość i zwiększona głośność audio

[Źródło:http://news.xbox.com/]

Nowa wersja Xboxa One już w sprzedaży
5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *