Nawilżacz ultradźwiękowy – Jaki wybrać? Jaki najlepszy?

Zarówno sezon grzewczy jak i wysokie letnie temperatury skłaniają do przemyślenia zakupu nawilżacza powietrza. Niestety, zła jakość powietrza wpływa na problemy z oddychaniem, poziom koncentracji, a w dłuższym czasie również na kondycję włosów i cery. Jak zaradzić tym problemom? Warto rozważyć zakup nawilżacza powietrza.1 (1)

Czym jest nawilżacz ultradźwiękowy?

Jest to urządzenie, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości – czyli właśnie ultradźwięki. Rozbijają one cząsteczki wody i w ten sposób wytwarzają ciepłą lub zimną mgiełkę, którą następnie wentylator wypuszcza do wnętrza pomieszczenia. Kontrolę poziomu nawilżenia umożliwia wbudowany w urządzenie higrometr.

Czym kierować się przy zakupie?

 1. Wydajność – jest to parametr, który decyduje nie tylko o powierzchni nawilżonej, ale także o intensywności z jaką urządzenie będzie produkować mgiełkę.
 2. Moc – od niej zależy poziom zużywanej przez nawilżacz energii. W zależności od modelu parametr ten waha się od 50 W do nawet 2000 W.
 3. Wielkość zbiornika na wodę – w zależności od powierzchni do nawilżenia oraz czasu działania urządzenia można zdecydować się na model z większym lub mniejszym zbiornikiem. Jego wielkość wpłynie głównie na częstotliwość uzupełniania wody.
 4. Zastosowane filtry – dzięki temu wypuszczana przez urządzenie mgiełka będzie wolna od zanieczyszczeń.

Warto również pamiętać, że ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć ultradźwięków. Natomiast taką zdolność posiadają domowi pupile – psy i koty. Dlatego też właściciele czworonogów powinni o tym pamiętać przed dokonaniem zakupu.

A jakie są wady i zalety takiego nawilżacza?

Wśród zalet warto wymienić energooszczędność urządzenia oraz cichy tryb pracy. Większość modeli wyposażonych jest także w regulację poziomu nawilżenia. Ponadto, urządzenia te są uniwersalne, gdyż posiadają funkcję wytworzenia zarówno ciepłej jak i zimnej mgiełki.

Natomiast wady tego urządzenia to przede wszystkim konieczność wymiany filtrów. Dodatkowo, tryb pracy nawilżacza jest słyszalny dla zwierząt.

Zapoznaj się z najlepszymi nawilżaczami ultradźwiękowymi.

Nawilżacz ultradźwiękowy – Jaki wybrać? Jaki najlepszy?
5 (100%) 1 vote

2 thoughts on “Nawilżacz ultradźwiękowy – Jaki wybrać? Jaki najlepszy?

 • 10 stycznia 2017 at 08:23
  Permalink

  ewaporacyjne są bardziej wydajne i energooszczędne niż ultradźwiekowe dlatego u mnie wybór padł na Oskara firmy Stadler form

  Reply
 • 10 stycznia 2017 at 09:23
  Permalink

  ewaporacyjne są bardziej wydajne i energooszczędne niż ultradźwiekowe dlatego u mnie wybór padł na Oskara firmy Stadler form

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *