Najtańszy smartfon – jak wybrać?

Wielu osobom na pewno wydaje się, że praktycznie nie da się kupić taniego i dobrego smartfonu. Faktycznie mając ograniczony do kilkuset złotych budżet, wybór nie jest wielki. Da się jednak znaleźć i za te pieniądze smartfon, który zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby.

Jaki smartfon można kupić za 500zł?

500 zł to niewiele, jeśli decyduje się na zakup smartfonu. Za te pieniądze można jednak dostać model nieco okrojony, ale na pewno stabilny i pewny. Warto poszukać smartfonu o następujących parametrach:

  • dwurdzeniowy procesor,
  • 4 lub 4,5-calowy ekran,
  • 512 GB pamięci RAM,
  • 4 GB pamięci wbudowanej.

Czym się kierować wybierając tani smartfon?

Najważniejsze w trakcie wyboru idealnego smartfona będą oczywiście indywidualne potrzeby. Innego modelu będą potrzebowały osoby używające go jedynie do prostych czynności, a zatem wykonywanie połączeń, odbieranie, wysyłanie wiadomości, okazjonalne korzystanie z Internetu, a zupełnie innego te, które dodatkowo chciałyby pograć czy posłuchać muzyk. Tak naprawdę za te 500 zł trudno znaleźć model idealny dla którejkolwiek z grup. Nie jest to jednak niemożliwe.

Bardzo istotna będzie na pewno wersja systemu. I tu warto przede wszystkim stawiać na Androida. Nawet starsze jego wersje są stabilne, a tego typu smartfony zmieszczą się nawet w niewielkim budżecie.

Nie bez znaczenia będzie również czas pracy baterii. Tu można być nawet przyjemnie zaskoczonym. Okazuje się bowiem, że paradoksalnie bardzo często te starsze i tańsze modele mogą popracować cały dzień bez konieczności ładowania. Dla osób korzystających ze smartfona w raczej okrojony sposób ta wytrzymałość baterii będzie bardzo istotna.

Kolejna bardzo ważna kwestia to rok produkcji. Starsze modele będą na pewno dużo tańsze. Czasem jednak może się zdarzyć tak, że model nieco młodszy i niewiele droższy okaże się nieproporcjonalnie lepszy od wersji starszej. Wówczas warto poświęcić te kilka złotych dla własnej wygody.

Wybór taniego i dobrego smartfonu na pewno będzie czasochłonny u wymagający. Konieczne jest monotonne porównywanie parametrów i cen. Warto jednak poświęcić nieco czasu, aby znaleźć optymalne rozwiązanie.

Zapoznaj się z najlepszymi smartfonami.

Najtańszy smartfon – jak wybrać?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *