Najlepsze gry na gogle Samsung Gear VR

Samsung Gear VR to urządzenie, które wykorzystuje stosunkowo nową, nieznaną szerszemu gronu odbiorców technologię wirtualnej rzeczywistości. Okularów VR przybywa, zupełnie jak aplikacji i gier, które wykorzystują najnowszą technologię.

Rynek gier jest jednym z dynamiczniej rozwijających się segmentów wirtualnej rozrywki. Deweloperzy i twórcy tej formy rozrywki bardzo szybko przejmują inicjatywę i tworzą gry na najnowocześniejsze platformy, systemy i urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku gogli VR i całego systemu wirtualnej rzeczywistości.

Gier przybywa tak szybko, jak nowych graczy. Obecnie istnieje ponad 200 różnych aplikacji i gier dostępnych na okulary VR. W artykule zaprezentujemy 5 najlepszych i najpopularniejszych tytułów, dedykowanych okularom Samsung Gear VR.

Land’s End

Land's End

Gra stworzona przez twórców niezapomnianego Monument Valley. Akcja rozgrywa się w ładnym, stworzonym z geometrycznych brył świecie. Zadaniem gracza jest eksploracja starożytnych monumentów i budynków, które są pozostałością dawnej cywilizacji, zamieszkującej niegdyś tereny rozgrywki.

Land’s End nastawiona jest na zwiedzanie tajemniczej wyspy, stawiając przed graczem logiczne zagadki, które najczęściej są czymś w rodzaju puzzli. Twórcy zalecają używanie obrotowego krzesła, które usprawni rozgrywkę i poprawi komfort korzystania z gogli Gear VR.

Samo sterowanie odbywa się dzięki ruchom gałek ocznych, a touchpad okularów Gear VR służy jedynie do robienia zrzutów ekranu. Land’s End kosztuje 7,99 USD, czyli około 30 złotych i można ją pobrać w sklepie Oculusa.

Eve: Gunjack

Eve Gunjack

Przepełniona akcją strzelanka, którą stworzono od podstaw z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Pozwala graczom na zanurzenie się w oszałamiającym, wirtualnym świecie Sci-Fi pełnym niebezpieczeństw i zniszczeń.

Celem gry jest strzelanie do wszystkiego, co się rusza. Gracz wyrusza swoim krążownikiem w odmęty kosmosu ze statku-matki i od początku stawia czoła hordzie obcych okrętów, które bezskutecznie starają się zniszczyć zarówno gracza, jak i macierzysty statek.

Dreadhalls

Dreadhalls

Horror, którego akcja rozgrywa się w labiryncie podziemnych korytarzy. Gracz budzi się w słabo oświetlonym lochu, a jego celem jest znalezienie wyjścia i unikanie przerażających kreatur zamieszkujących lochy.

Jedyną bronią gracza jest ukrywanie się, odwaga i słabe światło z lampy naftowej, którą trzeba regularnie tankować. Dreadhalls to mocne i przerażające doświadczenie, zdecydowanie nie dla ludzi o słabych nerwach.

Technologia VR pokazuje, jak wiele można jeszcze zrobić w kwestii horrorów i straszenia ludzi. „Straszaki” na goglach Gear VR są o wiele bardziej intensywne niż ich odpowiedniki na dotychczasowych platformach.

Herobound: Spirit Champion

Herobound Spirit Champion

Przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w małego goblina pragnącego uratować świat. Pozycja zawiera 4 cztery unikalne obszary, posegregowane tematycznie według żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza.

Poza tym stawia na w miarę proste zagadki, prosty system walki i aktualizowane ruchy bronią. Dodatkowo sterowany przez gracza goblin posiada i zyskuje super moce pomagające w pojedynkach i rozwiązywaniu zagadek. Moce nabywane są sukcesywnie w trakcie gry.

Champion Spirit można pobrać na okulary Gear VR z oficjalnego sklepu Oculusa za 9,99 USD, czyli około 40 złotych.

Smash Hit

Smash Hit

Zręcznościowa gra znana ze sklepu Google Play, w którym zdobywa bardzo dobre noty. Twórcy postanowili przenieść ja do świata wirtualnej rzeczywistości, jednak koncepcja gry pozostała ta sama.

Polega na surrealistycznej podróży przez różne wymiary. Gracz musi poruszać się zgodnie z muzyką i dźwiękami serwowanymi przez grę i przy okazji niszczyć wszystko, co spotka na swojej drodze. Celem gry jest dotarcie do jak najdalszego punktu, a można tego dokonać dzięki koncentracji, wyczuciu czasu i skupieniu.

Tytuł oferuje ponad 50 różnych lokacji wykonanych w 11 odmiennych stylach graficznych. Poza tym każda lokacja charakteryzuje się inną fizyką i mechaniką.

Samsung Gear VR

Najlepsze gry na gogle Samsung Gear VR
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *