Najlepsze aplikacje na gogle Samsung Gear VR

Wirtualna rzeczywistość to jeden z gorętszych technologicznych tematów ostatnich miesięcy. Liczba producentów okularów VR rośnie w postępie wykładniczym. Niestety nieco gorzej prezentuje się tempo pojawiania się nowych aplikacji wykorzystujących najnowsze technologiczne zdobycze.

Samsung Gear VR to obecnie najpopularniejsze urządzenie VR, które dostarcza użytkownikom świetne wrażenia wirtualnej rzeczywistości, przy stosunkowo małej kwocie zakupu. Niska cena gogli wynika z maksymalnego wykorzystania potencjału samego smartfona – jego ekranu, sensorów, a także mocy obliczeniowej. Dzięki temu producent nie musiał implementować tych elementów w okularach VR. Niestety sprzęt kompatybilny jest jedynie z dwoma smartfonami od Samsunga – Galaxy S6 i S6 Edge.

W artykule skupimy się na pięciu najlepszych aplikacjach na Samsunga Gear VR, które pozwolą maksymalnie wykorzystać potencjał gogli i przeniosą rozrywkę i multimedia na zupełnie inny poziom.

Flickr VR

Flickr VR

Aplikacja stworzona przez jeden z większych serwisów ze zdjęciami. Pozwala użytkownikom Gear VR na robienie sferycznych zdjęć. Obrazy zapisane w 360 stopniach, w mgnieniu oka przenoszą widza do zupełnie innego miejsca.

Serwis Flickr pozwala na zapisywanie zdjęć bez strat wynikających z kompresji, dzięki czemu aplikacja pozwala zmaksymalizować jakość robionych i zapisywanych przez użytkowników fotografii. Obecnie w serwisie istnieją tysiące zdjęć zrobionych za pomocą Gear VR, co pokazuje potencjał, jaki niesie za sobą ten rodzaj fotografii.

Aplikacja jest do pobrania jedynie z oficjalnego sklepu współtwórcy okularów Gear VR – firmy Oculus.

Samsung Internet

samsung internet

Od dawna mówi się o Internecie 3D. Aplikacja od Samsunga może dać internautom przedsmak tego, co będzie ich czekać w przyszłości. Samsung Internet to nic innego jak mobilna przeglądarka internetowa Samsunga zoptymalizowana pod gogle VR. Aplikacja pozwala użytkownikom na intuicyjne przeglądanie stron internetowych w bardziej wciągający sposób.

Aplikacja obsługuje standard HTML5 i starsze, wspiera streaming wideo 3D oraz 360 stopni, a także większość popularnych formatów grafiki, audio i wideo. Nawigowanie opiera się na wprowadzaniu komend głosowych, korzystaniu z klawiatury ekranowej, a także za pomocą gestów i kierowania wzorku na żądane treści. Poza tym aplikacja pozwala na tworzenie zakładek i synchronizacji z przeglądarką smartfona.

Wersję beta aplikacji Samsung Internet można pobrać w sklepie Oculus od 2 grudnia ubiegłego roku. Wspierają ją smartfony: Galaxy S6, S6 Edge, Note 4 i Note 5, podłączone do okularów Gear VR.

Oculus Social

Oculus Social

Pierwsza aplikacja próbująca stworzyć społeczne interakcje między użytkownikami okularów VR. Oculus Social jest obecnie oczkiem w głowie Facebooka, który ma wobec niej poważne plany. Kto wie, może w przyszłości właśnie tak będzie wyglądał największy serwis społecznościowy?

Obecnie dostępna jest jedynie wersja alfa aplikacji Oculus Social, która pozwala na wybranie własnego awatara i ograniczonej ilości interakcji z innymi użytkownikami, które sprowadzają się do m.in. wspólnego oglądania filmu w sali kinowej.

Oculus Video

Oculus Video

Jest to jedna z aplikacji, od której powinno się rozpocząć przygodę z Gear VR. Oculus Video symuluje salę kinową, w której użytkownik może poczuć się komfortowo i całkiem realnie. Otoczenie sali do oglądania filmów można dowolnie zmieniać- na użytkownika czeka pokój dzienny, a nawet powierzchnia księżyca.

Oculus Video wspiera filmy wyświetlane w technologii 360 stopni oraz współgra z serwisem Netflix, który ostatnio prężnie wchodzi na Polski rynek. Wpisywanie loginu i hasła do serwisu Netflix odbywa się przez kierowanie wzroku na konkretne znaki wyświetlane na wirtualnej klawiaturze.

Poza portalem Netflix Oculus Video pozwala na oglądanie materiałów zamieszczonych na serwisie Facebook oraz YouTube.

Milk VR

milk vr

Milk VR jest czymś, co przypomina portal YouTube w wirtualnej rzeczywistości. Polega na oglądaniu przesyłanych przez użytkowników filmów, nakręconych w technologii 360 st. Przesyłane filmy podzielone są na konkretne kategorie, takie jak np.: Sport, Newsy, czy Trendy, a interfejs serwisu utrzymany jest w prostym, minimalistycznym designie.

W związku z dużym rozmiarem filmów 360 udostępniane przez użytkowników dzieła nie mogą być dłuższe niż 10 minut, a sam streaming, ze względu na duże rozmiary filmów kręconych w 360 stopniach, nie działa tak płynnie, jakbyśmy tego oczekiwali.

Samsung Gear VR

Najlepsze aplikacje na gogle Samsung Gear VR
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *