Najciekawsze gadżety z CES 2015

Wybrane gadżety z CES 2015

CES czyli Consumer Electronics Show to największe tragi elektroniki na świecie, które otwierają rok nowych technologii. Każda kolejna edycja gromadzi co raz więcej osób zainteresowanych nowinkami technicznymi i trudno się temu dziwić skoro można tam spotkać największych producentów sprzętu, dostawców usług, innowatorów… Z racji, że nie każdy ma szansę na te parę dni przenieść się do Las Vegas, wybraliśmy kilka (z różnych powodów) interesujących gadżetów.

1. Kobieta Android

Wygląda na to, że koncern Toshiba chcę nas zbliżyć do rzeczywistości science-fiction. Na CES 2015 zaprezentował kobietę-androida, która łudząco przypomina żywego człowieka. Celem projektu jest stworzenie robota, który będzie w stanie komunikować się z ludźmi. Jak na razie na razie potrafi mówić, w ograniczonym stopniu komunikować się w języku migowym, a także naśladować niektóre ludzkie gesty. Japończycy planują, że od 2020r. roboty będą wspierać opiekę nad starszymi ludźmi.

zdj: http://www.cnet.com/
zdj: http://www.cnet.com/

2. Samochód bez kierowcy

Jeżeli prowadzenie samochodu jest dla Ciebie męczące, to na pewno zainteresuje Cię ta pozycja. Mercedes-Benz C 015 to pojazd, który pozwala przemieścić się z miejsca na miejsce i w dodatku wypocząć. Zaokrąglone siedzenia umożliwiają obrót do 180 stopni, przez co pasażerowie siedzący z przodu mogą swobodnie odwracać się do tych siedzących z tył.

Zdj: http://www.cesweb.org/
Zdj: http://www.cesweb.org/

3. Drony

Jedną z największych atrakcji tegorocznych targów CES były drony. Charakteryzowały się szerokimi zakresem funkcjonalności: drony pozwalające zrobić idealne selfie, takie, które można sterować przy pomocy smartfona, drony samo-latające i wiele, wiele innych. Na zdjęciu prezentowany jest dron firm Zano – sterowany przy pomocy smartfona, potrafi precyzyjnie utrzymywać swoją pozycję.

zdj: http://www.flyzano.com/
zdj: http://www.flyzano.com/

4. Jednoznaczna identyfikacja

Jeżeli masz problem z zapamiętywaniem haseł, gubisz klucze lub po prostu masz kłopoty z zaufaniem… to rozwiązanie może Cię zainteresować. Opaska firmy Nymi do uwierzytelniania wykorzystuje aktywność Twojego serca.

zdj: https://www.nymi.com/
zdj: https://www.nymi.com/

5. Virtuix Omni

Mimo iż Virtuix Omni przypomina trochę nowoczesne narzędzie tortur, jest to bieżnia dla graczy, którzy chcą być jeszcze bliżej wirtualnej rzeczywistości. Platforma wyposażona w odpowiednie czujniki pozwala się swobodnie poruszać w swojej ulubionej grze. Po za tym, będzie można zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, jak np. specjalne buty posiadające czujnik, które sprawią, że poruszanie się po wirtualnym świecie będzie jeszcze dokładniejsze.

Zdj: http://www.virtuix.com/
Zdj: http://www.virtuix.com/

6. Coś dla nowoczesnych mam

TempTraq – prosty gadżet, ale może okazać się bardzo przydatny, gdy mamy w domu chore małe dziecko. Przy pomocy plastra stale monitorowana jest temperatura dziecka, a wszystkie dane są przesyłane bezpośrednio na smartfona. Dzięki temu nie ma konieczności budzenia naszej pociechy z jednoczesną możliwością stałego monitorowania jej stanu.

Zdj: http://www.temptraq.com/
Zdj: http://www.temptraq.com/

7. Interaktywne lustro

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie… Być już niedługo będzie nam w stanie odpowiedzieć. Interaktywne lustro prezentowane przez firmę Panasonic, na podstawie analizy twarzy podaje rekomendacje dotyczące makijażu, oraz dzięki nakładką pozwala sprawdzić jak będzie się wyglądało np. w koziej bródce. Ten gadżet na pewno zainteresuje wiele pań, niestety informacje dotyczące ceny i dostępności nie zostały jeszcze podane.

Zdj. http://www.cnet.com/
Zdj. http://www.cnet.com/

8. Elektroniczna niańka dla czworonoga

Na CES 2014 chyba każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet wielbiciele czworonogów. Petcube to rodzaj elektronicznej niańki dla Twojego zwierzaka. Posiada wbudowaną kamerę, laser oraz głośnik. Nie dość, że można na bieżąco kontrolować czy przypadkiem zwierzak nie robi nam dziury w sofie, to jeśli faktycznie tak się dzieje, dzięki wbudowanemu głośnikowi spróbować go powstrzymać. Laser jest sterowany przy użyciu smartfona i umożliwia zdalną zabawę z czworonogiem. Dzięki Petcube będąc poza domem, możesz przestać martwić się się o swojego zwierzaka.

Zdj. https://petcube.com/
Zdj. https://petcube.com/

9. Inteligentne łóżko

Sleep IQ Kids to inteligentne łóżko, które jest wyposażone w odpowiednie sensory monitorujące czy dziecko aktualnie śpi. Wszystkie dane są przesyłane bezpośrednio na smartfona. Co ciekawe posiada też aplikacje sprawdzającą czy pod łóżkiem nie ma potworów… Może to dobry pomysł na kolejny gadżet- miecz świetlny do walki z potworami spod łóżka.

Zdj. http://www.sleepnumber.com/
Zdj. http://www.sleepnumber.com/

10. Szybkie ładowanie

Ciekawym projektem jest nowy rodzaj ładowarki firmy Storedot, który pozwala załadować smartfona w krótszym czasie niż potrzebujemy na zagotowanie wody na herbatę. Firma, opierająca swoje rozwiązania o nanotechnologie zaprezentowała swój prototyp, który ładuję baterię telefonu od 0 do 100% w mniej niż dwie minuty.

Najciekawsze gadżety z CES 2015
5 (100%) 1 vote