Myszka do komputera dla dzieci

Dzieci coraz wcześniej zaczynają uczyć się obsługi komputerów, smartfonów oraz całej masy innych urządzeń elektronicznych obecnych w domach. Warto od samego początku dostosowywać sprzęt komputerowy do ich warunków fizycznych, ponieważ w młodym wieku nie trudno o nabycie wad postawy, czy złych nawyków.

W tekście skupimy się na specjalnych myszkach komputerowych przeznaczonych wyłącznie dla dzieci. Napiszemy, dlaczego warto wybrać tego typu rozwiązanie, jakie może być zastosowanie myszek komputerowych dla dzieci, a także, na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając myszki dla dzieci.

Dlaczego warto wybrać myszkę komputerową dla dzieci?

Na początku warto zdać sobie sprawę, że już pięciolatki są w stanie w miarę sprawnie obsługiwać komputery oraz smartfony. Okres najszybszej nauki obsługi komputerów przypada między 6 a 8 rokiem życia. Wtedy też w dzieciach wypracowują się odpowiednie nawyki oraz ruchy, które później mogą mieć kolosalny wpływ na charakter pracy przy komputerze, zajmowaną pozycję za ekranem monitora, czy chwytanie myszki komputerowej.

Kupno dedykowanego sprzętu peryferyjnego dla dzieci pozwala na utrzymywanie lepszej kontroli nad dziećmi używającymi komputera. Sprzęt tego typu dopasowany jest do fizjonomii dzieci, ich o wiele mniejszych raczek i mniejszego rozstawu palców.

Kupno mini-myszki komputerowej dla dzieci to często bardzo dobry pomysł, który owocuje zdrowszym korzystaniem z komputera. Myszki dla dzieci produkowane są również w przyjaznych dzieciom kolorach, kształtach i o ciekawym i inspirującym designie.

Ceny małych myszek dla dzieci nie są wygórowane, dzięki czemu zakup sprzętu dla dziecka nie powinien zrujnować domowego budżetu. Na rynku istnieje również cała masa urządzeń tego typu, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować myszkę do predyspozycji malucha.

Zastosowanie myszek komputerowych dla dzieci

Myszki dla dzieci są mniejsze, bardziej kompaktowe, a także lżejsze. Dzięki temu obsługa komputera przez dziecko przebiega sprawniej. Głównie myszki tego typu są krótsze. Jest to podstawowa cecha tego typu sprzętu. W myszkach dla dzieci często możemy spotkać się ze sprawniej działającymi przyciskami oraz scrollem, a także bardziej śliskimi sliderami.

Myszki komputerowe nie są jedynymi urządzeniami wskazującymi dla maluchów. Wbrew pozorom istnieje wiele bardziej wygodnych i zgodnych z ludzką fizjonomią urządzeń wskazujących. Ciekawą alternatywą dla najpopularniejszych myszek komputerowych, może być trackball lub myszki wertykalne.

Trackballe to urządzenia niemal identyczne, jak myszki, z tą różnicą, że kursor obsługuje się poprzez nawigowanie myszki kciukiem, bez poruszania nią po stole. Myszki wertykalne służą do poruszania myszką w pionie, dzięki temu ręka dziecka obsługującego myszkę znajduje się w bardziej naturalnej, wygodnej i bezpieczniejszej pozycji.

Na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając myszkę dla dzieci?

myszka do komputera dla dzieci

Wybierając myszkę dla dzieci, warto zwrócić uwagę na parę aspektów, które pozwolą lepiej dopasować urządzenie do dziecka. Do najważniejszych z nich należy: typ komunikacji, rozdzielczość myszy, przyśpieszenie, częstotliwość raportowania, ergonomia i akceleracja wsteczna.

Typ komunikacji

Możemy wyróżnić przewodowe lub bezprzewodowe myszki dla dzieci. Wybór konkretnego rodzaju myszy powinien być uzależniony od osobistych preferencji. Myszki bezprzewodowe z reguły oferują nieco wolniejsze przesyłanie sygnału, jednak jeżeli nie będziemy używać myszek do profesjonalnych zastosowań, wówczas nie odczujemy różnicy.

Istotną różnicą w przypadku rozwiązań przewodowych i bezprzewodowych jest komfort użytkowania. Myszki bezprzewodowe są wygodniejsze- kabel od myszki nie plącze się na biurku, a także możemy nimi sterować komputerem na o wiele większej przestrzeni. Myszki bezprzewodowe wymagają jednak regularnego okresowego ładowania lub wymieniania baterii. Jest to jeden z podstawowych minusów myszek bezprzewodowych.

Rozdzielczość

Im większa rozdzielczość myszy, tym szybciej będzie w stanie pracować. Poza ogromnymi wartościami rozdzielczości warto zadbać, aby myszka dla dziecka posiadała dużą jej regulację.

Warto zdecydować się na myszki oferujące rozdzielczości z zakresu od 2500 DPI do 5000 DPI. Dziecko wraz z nabywaniem umiejętności obsługi komputera, będzie mogło zwiększać sobie rozdzielczość myszki.

Przyśpieszenie

Parametr ten określa prędkość poruszania się myszy po blacie lub podkładce. Warto wybierać myszy, które mogą przyśpieszać z prędkością minimum 20g. Mając do wydania nieco większą kwotę, dobrym pomysłem jest wybór mysz z przyśpieszeniem 40g.

Częstotliwość raportowania

Myszy opisuje się również takim parametrem jak opóźnienie. Im większe opóźnienie, tym komfort korzystania z myszki będzie mniejszy. Obecnie możemy spotkać myszki o opóźnieniu od 4 ms do 1 ms. Wśród nich znajdują się myszki dedykowane dzieciom lub mini-myszki do laptopów, z których dzieci również mogą wygodnie korzystać.

Polecane myszki dla dzieci


Myszka do komputera dla dzieci
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *