Mysz komputerowa jaką technologię wybrać, żeby być zadowolonym?

Dla wielu myszka to nieodłączny element komputera pozwalający na pracę z nim. Jednak rozwój technologiczny sprawił, że obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje tych urządzeń. Przede wszystkim, występują myszy przewodowe i bezprzewodowe. Które z tych rozwiązań wybrać, aby cieszyć się wygodą i efektywnością pracy?

Zastosowanie

Mysz, niezależnie czy przewodowa, czy bezprzewodowa, służy do wydawania komend komputerowi, uzyskiwania dostępu i możliwości modyfikacji dokumentów, kreowania grafiki oraz poruszania się w wirtualnym świecie. Praktycznie, bez jej udziału (lub jej substytutu) nie jest możliwa praca z komputerem, gdyż brakuje przekaźnika żądań użytkownika. Jest więc niezbędna, niezależnie od rodzaju informatycznej aktywności. Stąd też myszy są ciągle ulepszane przez producentów tak, aby jak najlepiej odpowiadały profilowi potrzeb osób z nich korzystających. Jak było powiedziane wcześniej, podstawowy podział tych urządzeń pozwala wyróżnić myszy przewodowe i te bez kabla.

Co oczywiste, każdy z tych modeli ma swoje wady i zalety. Myszy bezprzewodowe nie są np. ograniczone długością kabla, który wyznacza niejako strefę, w której można pracować z urządzeniem. W tym przypadku można używać myszy w dowolnej przestrzeni bez konieczności myślenia o plączącym się przewodzie. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że bezprzewodowy przekaźnik potrzebuje innego, stałego źródła zasilania. Można więc kupować baterie lub pamiętać o regularnym ładowaniu myszy. To, jak szybko będzie zużywała energię zależy od czasu i intensywności jej pracy, a także od jakości wybranego modelu. Produkty renomowanych marek są w większości energooszczędne, więc zmienianie baterii nie jest tak uciążliwe. W przypadku tańszych wersji może być to kłopotliwy obowiązek. Jednak, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że niezależnie od półki cenowej, myszy bezprzewodowej mogą się zdarzyć niespodziewane przerwy w działaniu z powodu braku energii. Jest to duży minus, ponieważ jeśli w takiej sytuacji nie mamy pod ręką ładowarki lub nowych baterii to o pracy na komputerze możemy zapomnieć. Może mieć to przykre konsekwencje, szczególnie jeśli tego typu awaria zdarzy się podczas wypełniania służbowych obowiązków. Mysz przewodowa nie generuje takiego ryzyka. Dzięki kablowi ma bowiem stałe źródło zasilania i użytkownik nie musi troszczyć się o jego uzupełnianie. Dodatkowo jest także bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwiej konfiguruje się z komputerem czy laptopem. Wystarczy ją podłączyć i działa (myszy bezprzewodowe zwykle potrzebują specjalnych sterowników, żeby zgrać swoje działanie z PC). Za defekt można uznać, że korzystający z myszy jest jednak zmuszony do pracy stacjonarnej, gdyż kable ograniczają jego mobilność.

Ranking 5 myszy bezprzewodowych

Mysz komputerowa jaką technologię wybrać, żeby być zadowolonym?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *