Monitoring do domu – jaki sprzęt wybrać?

Z roku na rok, co raz to więcej montuje się kamer służących do monitoringu. Znacznie poprawią bezpieczeństwo, stąd też ich rosnąca popularność. Na rynku dostępne są rozwiązania cyfrowe, analogowe lub mieszane, które więc wybrać?

Do czego potrzebna?

Przed wyborem konkretnego modelu warto jest sobie zadać pytanie do czego ona będzie nam potrzebna. Skoro montujemy ją w domu lub w okolicy, to czy ma ona obejmować swoim polem widzenia jeden pokój, kilka pomieszczeń, czy może cały dom wraz z posesją wokół? Jest to ważna kwestia, ponieważ od niej zależy na jakie parametry kamery będziemy musieli zwracać uwagę.

monitoring do pomieszczenia

 

Monitoring pomieszczenia

W tym przypadku jeśli nie chcemy, aby monitoring był widoczny wybieramy kamerę miniaturową, którą jesteśmy w stanie schować w każdym zakamarku. Jeżeli jednak zależy nam na najlepszej jakości oraz funkcjonalności wybieramy kamerę IP (sieciową), dzięki czemu możemy się połączyć z nią praktycznie wszędzie i mieć bezustannie „oko” na to co się dzieje w pomieszczeniu.

Monitoring domu

Jest to świetny sposób na uzupełnienie systemu zabezpieczenie mienia. Tutaj najlepszym wyborem jest kamera IP (sieciowa). Umieszczona w odpowiednim miejscu w domu jest w stanie objąć swoim zasięgiem cały teren, czy to jest podwórko, czy jest nim wejście. Sprzęt tego typu jest w stanie zapewnić obraz najwyżej jakości, a przy tym poinformować nas (np. po przez sms), że wykrył jakiś nieznany ruch w swoimi polu widzenia.

Liczba sprzętu na rynku jest ogromna, dlatego też przygotowaliśmy specjalne zestawienie, które powinno pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Sprzęt do monitoringu domu


Monitoring do domu – jaki sprzęt wybrać?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *