Monitor LG 27UK850-W – czy warto go wybrać? Parametry techniczne, wady i zalety

LG 27UK850-W to urządzenie dedykowane przede wszystkim graczom, jednak dzięki swej uniwersalności z powodzeniem może być stosowane także w biurze. Monitor nie tylko generuje wysokiej jakości obraz, ale również może pochwalić się ciekawymi funkcjonalnościami. Czy więc warto się na niego zdecydować?

Nowoczesny design

Monitor LG 27UK850-W to produkt niezwykle atrakcyjny pod względem wizualnym. Po rozpakowaniu pudełka oczom użytkownika ukazuje się sporych rozmiarów sprzęt, który pomimo gabarytów prezentuje się lekko i nowocześnie. To zasługa ascetycznego designu, który podkreśla smukłość i elegancję urządzenia.

Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim wąska ramka oplatająca ekran, która mierzy zaledwie 7 mm. Wpływa ona nie tylko na atrakcyjność wizualną monitora, ale i jego walory użytkowe. Sprzęt o takiej konstrukcji, ku uciesze wszystkich graczy, dobrze sprawdza się bowiem podczas tworzenia konfiguracji wielomonitorowych.

Parametry techniczne, które zachwycają

Smukła i elegancka konstrukcja to nie jedyny wyróżnik omawianego monitora. Cechuje się on bowiem również wysokim zaawansowaniem technicznym, co przekłada się m.in. na bardzo dobrą jakość obrazu i szerokie możliwości zastosowania sprzętu. Oto krótka specyfikacja monitora LG 27UK850-W:

 • przeznaczenie: dla graczy
 • przekątna ekranu: 27 cali
 • rozdzielczość: UHD 4K (3840×2160)
 • typ matrycy: IPS
 • rodzaj podświetlenia: LED
 • udogodnienia: regulacja wysokości i kąta pochylenia, AMD Free-sync, Flicker Safe, Game Mode, FPS Mode
 • pobór mocy: 32 W

Jedną z najważniejszych informacji, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze monitora, jest ta dotycząca rozdzielczości ekranu. Parametr ten wpływa bowiem m.in. na szczegółowość generowanego obrazu. W przypadku monitora LG 27UK850-W do czynienia mamy z rozdzielczością UHD 4K (3840×2160), która zapewnia świetną jakość obrazu.

Kolejnym istotnym aspektem jest typ matrycy. To bowiem ona odpowiada m.in. za kontrast, odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia. W monitorze LG 27UK850-W zastosowano matrycę IPS, która oferuje 99-procentowe pokrycie palety sRGB oraz szerokie kąty widzenia – 178 stopni w pionie i poziomie. Co to w praktyce oznacza? Że monitor gwarantuje wspaniałe wrażenia wizualne, a wyświetlane treści można oglądać z boku bez obaw o ich zniekształcenie.

Również i czas reakcji matrycy jest godny pochwały. Wynosi on 5 ms. Innym ważnym parametrem, który ściśle wiąże się z matrycą i jakością generowanego obrazu, jest jasność. W przypadku LG 27UK850-W maksymalna jej wartość wynosi 350 cd/m2. Oznacza to, że monitor można postawić nawet w pobliżu okna, przez które wpada sporo promieni słonecznych – po ustawieniu najwyższej jasności szczegóły będą nadal łatwo dostrzegalne.

Co warto podkreślić, producent zdecydował się na zastosowanie technologii HDR 10. Krok ten sprawił, że LG 27uk850-w 4k monitor prezentuje wyjątkowo kontrastowy obraz, czym wyróżnia się na tle swych zbliżonych cenowo konkurentów. Co więcej, monitor może przekonwertować standardową treść SDR na format HDR, poprawiając m.in. luminację treści oraz mapowanie tonalne. Tym sposobem użytkownik ma do czynienia z lepszą jakością obrazu.

Monitor LG 27UK850-W nie jest jednak pozbawiony wad. Wśród najważniejszych mankamentów sprzętu wymienia się przede wszystkim maksymalną częstotliwość odświeżania. Wynosi ona zaledwie 60 Hz. Pewną niedogodnością jest także brak możliwości zmiany ustawień obrazu w trybie HDR.

Zastosowane technologie

Omawiany sprzęt jest wręcz naszpikowany nowatorskimi rozwiązaniami, które zwiększają funkcjonalność monitora, a korzystanie z niego czynią jeszcze wygodniejszym. Wśród najważniejszych usprawnień wymienić można technologie wspierające:

 • zdrowie oczu – monitorze LG 27UK850-W zastosowano technologię Flicker Safe. Zapewnia ona takie sterowanie podświetleniem, które praktycznie eliminuje efekt migotania obrazu. To niekorzystne zjawisko bardzo męczy wzrok i sprzyja podrażnieniu oczu. Dzięki Flicker Safe użytkownik może korzystać z monitora przez wiele godzin bez obaw o zdrowie narządu wzroku,
 • środowisko naturalne – producent sprzętu nie tylko zadbał o niski pobór energii elektrycznej przez monitor (32 W), ale i zastosował funkcje wspierające środowisko naturalne. Jedną z nich jest Smart Energy Saving,
 • doświadczenia słuchowe – dzięki MaxxAudio monitor dostarcza realistyczny, bogaty dźwięk, co przydaje się nie tylko podczas oglądania filmów, ale i grania w gry komputerowe,
 • doświadczenia wizualne podczas grania – AMD FreeSync eliminuje zacinanie obrazu i jego zrywanie nawet podczas grania w dynamiczne gry, zapewniając użytkownikowi płynną i niczym niezmąconą rozrywkę. Co więcej, producent przewidział szereg trybów, w tym Gamer, FPS i RTS, które pozwalają na zmianę ustawień w zależności od rodzaju wybranej gry. Zapewnia to maksimum frajdy.

Dostępne możliwości regulacji i złącza

Żeby łatwiej było dostosować monitor do potrzeb użytkownika, producent przewidział możliwość regulacji kąta pochylenia sprzętu. Dostępna jest także regulacja wysokości. Co ważne, monitor został wyposażony w funkcję pivot, pozwalającą na jego obrót o 90 stopni. Opcja ta jest szczególnie przydatna, jeżeli użytkownik zamierza używać sprzętu do pracy, w której często korzysta z arkuszy kalkulacyjnych. Wówczas wyświetlanie długich tabel nie będzie żadnym problemem.

Ponadto monitor LG 27UK850-w 27” został wyposażony w podstawowe złącza DisplayPort oraz HDMI. Dostępny jest również port USB typu C, który pozwala rozszerzyć funkcjonalność sprzętu poprzez instalację urządzeń peryferyjnych. Dodatkowo sprzęt dysponuje złączem audio out. Ma również wbudowane głośniki.

Na podkreślenie zasługuje również łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Dzięki niemu dostosowywanie ustawień jest proste i intuicyjne.

Podsumowując, LG 27UK850-WLED-monitor to sprzęt, który stanowi doskonałe źródło rozrywki. Z powodzeniem można na nim oglądać filmy i seriale oraz grać w gry komputerowe, ciesząc się doskonałą jakością obrazu. Model stanowi również efektywne narzędzie do pracy i nauki. Jest bowiem wyposażony w wiele funkcji ułatwiających codzienne korzystanie ze sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *