Monitor Iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs Iiyama X2474HS-B1

Zapraszamy na porównanie dwóch sprzętów marki Iiyama. Sprawdź, czym mogą nas zaskoczyć i czy warto je kupić.

Monitory Iiyama – modele

Dziś omówimy modele monitorów marki Iiyama, które reprezentują średni i niski segment cenowy. Mowa o modelu Iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 oraz Iiyama X2474HS-B1. Dzięki naszemu zestawieniu sprawdzisz ich możliwości techniczne, poznasz design urządzeń oraz stosunek jakości do ceny. Wszystko po to, aby móc przekonać się, czy warto zdecydować się na zakup jednego z monitorów. Oto poradnik.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs Iiyama X2474HS-B1 – technikalia

Nasze rozważania zaczniemy od parametrów technicznych opisywanych urządzeń. To najważniejsze kwestie, nad którymi zastanawiamy się przed zakupem. Ich dokładna analiza pozwoli dobrać odpowiedni monitor do naszych osobistych preferencji. Sprawdź, jak prezentują się gry i filmy na obydwu sprzętach, a także codzienna biurowa praca. Wszystkie właściwości urządzeń umieściliśmy w poniższej tabeli.

Parametry i technologie Iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 Iiyama X2474HS-B1
Przekątna ekranu 27 cali 23,6 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ matrycy TN VA
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Do domu i biura
Konstrukcja
 • Bezramkowy design
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Full HD
 • OSD
 • Separate Sync
 • Flicker Free
 • Low Blue Light

W przypadku monitora Iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 mamy do czynienia z ekranem o długości przekątnej 27 cali. To bardzo dobre warunki do oglądania filmów, grania w gry, czy pracy biurowej. Model  Iiyama X2474HS-B1 posiada mniejszy ekran, który sprawdzi się dobrze przy bliskim kontakcie z monitorem. Obraz w obydwu przypadkach wygląda ostro i atrakcyjnie. Mowa tu o rozdzielczości Full HD o zakresie 1920 x 1080 pikseli.

Jeśli chodzi o kwestie ważne dla graczy, warto podkreślić częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 75 Hz. Ten wynik należy uznać za dobry, szczególnie w tańszym modelu. Ten droższy posiada błyskawiczny czas reakcji na działanie użytkownika, który wynosi zaledwie 1 ms. W  monitorze Iiyama X2474HS-B1 parametr ten wynosi 4 ms. Te właściwości będą miały największe znaczenie dla rozgrywki online, gdzie ułamki sekund mogą decydować o zwycięstwie lub porażce.

Na pokładzie omawianych monitorów znajdziemy zaawansowane technologie, które znacznie zwiększą komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach. Warto wspomnieć o funkcji Flicker Free, która ma za zadanie ograniczyć efekt migotania obrazu. Z kolei Free Sync pozwoli na uzyskanie płynnej rozgrywki bez zacięć i spadków animacji.

G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs Iiyama X2474HS-B1 – design

Design urządzeń dla większości użytkowników stanowi drugorzędną kwestię. Jednak omawiane monitory prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie. Warto poświęcić kilka słów ich stylistyce.

Monitor iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 usytuowany jest na bardzo stabilnej, prostokątnej podstawie. Ten sprzęt na tle wielu innych wyróżnia się niemalże bezramkową konstrukcją, która znacznie poprawia wygodę korzystania. Czerń prezentuje się bardzo elegancko. Monitor został wykonany z wysokiej klasy materiałów konstrukcyjnych.

Model Iiyama X2474HS-B1 również cechuje się bardzo dobrą stabilizacją. Chociaż zabrakło tu bezramkowej konstrukcji, to urządzenie i tak prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Projekt świetnie wpisuje się w dzisiejsze standardy, a konstrukcja wykonana została z dużym poczuciem stylu. Ponownie mamy do czynienia z bardzo wytrzymałą konstrukcją.

G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs Iiyama X2474HS-B1 – czy warto?

Chociaż każdy sprzęt ma wiele zalet, wybór konkretnego modelu będzie zależał od naszych preferencji. Lepszymi parametrami charakteryzuje się oczywiście monitor G-Master Black Hawk G2730HSU-B1. Duży ekran oraz błyskawiczny czas reakcji czynią z tego urządzenia świetny sprzęt gamingowy.

Po drugiej stronie mamy monitor dużo tańszy, który sprawdzi się idealnie zarówno w pracy, jak i w domowej rozrywce. Gry również będą wyglądały atrakcyjnie, lecz należy pamiętać o mniejszym ekranie.

Oba sprzęty cechuje bardzo wysoka jakość i zdecydowanie warto rozważyć zakup jednego z nich.

G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs Iiyama X2474HS-B1 – cena

Za monitor G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 zapłacimy 799 zł, a koszt modelu Iiyama X2474HS-B1 to 488 zł.

Oba monitory charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Ich koszt w dużej mierze uzależniony jest od długości przekątnej obrazu. Zarówno omówione parametry techniczne, design urządzeń, jak również ich solidne wykonanie przemawiają za zakupem sprzętów. Przed wyborem warto zasięgnąć opinii użytkowników.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *