Mikser do koktajli – dobieramy dobry mikser koktajlowy.

Każda gospodyni domowa w pewnym momencie stanie przed wyborem odpowiedniego miksera. Jaki najlepiej spełni swoje zadanie?

706800_0_f

Co powinien posiadać dobry koktajler?

Na pierwszy plan wysuwa się kielich. Warto zwrócić uwagę na jego pojemność, gdyż nie jest ona identyczna we wszystkich oferowanych modelach. Objętością optymalną jest ta z przedziału 1,5-2l. Oferowane produkty różnią się też tworzywem, z którego wykonano dzban. Plastik, choć lekki i łatwy w czyszczeniu, nie jest odporny na uderzenia. Dlatego też lepiej zdecydować się na kielich akrylowy, który dodatkowo jest odporny na działania mechaniczne. Tak samo jak szklany, ale ten jest już znacznie cięższy.

Przeważnie kielich ma okrągły kształt. Jednak można znaleźć też modele o trójkątnym dzbanie. Według producentów takie rozwiązanie ma zwiększyć dokładność miksowania.

Kolejnym ważnym elementem są nożyki znajdujące się na dnie dzbana. Warto zwrócić uwagę na ich ilość- najczęściej występują modele z 2-6 skrzydełek. Im więcej nożyków, tym szybsze i dokładniejsze miksowanie. Innowacyjnym rozwiązaniem są noże tnące w dwóch płaszczyznach – poziomej i pionowej. Należy pamiętać, iż element rozdrabniający powinien być wykonany ze stali nierdzewnej.

Nożyki są zamontowane na dnie kielicha na stałe bądź posiadają możliwość demontażu. Te zdejmowane z pewnością będą łatwiejsze w czyszczeniu. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu można dobrać inne końcówki, które umożliwią wykonanie innych czynności w tym samym naczyniu.

Istotną również kwestią jest moc posiadanego urządzenia, która w zależności od modelu wynosi od 100W do 1500 W. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ parametr ten wpływa na funkcjonalność urządzenia. Te o najniższej mocy nadają się wyłącznie od siekania produktów miękkich.

Producenci podają także informację dotyczącą obrotów. Im większa, tym efektywniejsze miksowanie. Niektóre urządzenia osiągają prędkość nawet 20000 obrotów na minutę. Jednak kupując mikser warto zwrócić uwagę, by posiadał kilka poziomów prędkości obrotów. Odpowiednia regulacja trybu pracy urządzenia umożliwi dobranie programu do miksowanych produktów.

Ranking 5 mikserów do koktajli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *