Mikrofon Zalman (ZM-MIC1)- recenzja, dane techniczne

W dobie niesamowitego rozwoju świata wirtualnego, w sieci coraz więcej czasu spędzają nie tylko młodzi ludzie ale także dorośli, przedsiębiorcy małych i dużych firm oraz wszyscy ci, dla których Internet staje się chlebem powszednim. Niezbędne okazuje się wyposażenie w odpowiedni sprzęt, który ułatwiać nam będzie codzienne użytkowanie komputera. Jednym z obowiązkowych produktów staje się mikrofon. Wykorzystują go specjaliści zajmujący się na co dzień pracą z dźwiękiem, popularni youtuberzy czy osoby, dla których jedyny kontakt z bliskimi odbywa się za pomocą Skype’a. Przedstawiamy bezkonkurencyjny mikrofon Zalman ZM-MIC1, który zdecydowanie posłuży graczom jak i zwykłym użytkownikom.

Charakterystyka produktu

W pierwszej kolejności produkt charakteryzuje się niesamowitym stosunkiem jakości do ceny. Stosowany jest przez wielu youtuberów, dla których dźwięk jest niezwykle ważnym parametrem. Najniższa dostępna na rynku cena oscyluje w granicach nawet dwudziestu kilku złotych. Może zostać wykorzystany zarówno do nagrań, jak i poprawy komunikacji na TeamSpeak’u.

Mikrofon Zalman jest niezwykle prosty do zamontowania. Wystarczy, że przymocujemy klips z mikrofonem na wybranej przez nas odpowiedniej długości słuchawek. Wpływa to na bardzo bliskie umiejscowienie mikrofonu przy ustach rozmówcy. Dzięki czemu nie przeszkadza ani w grze, ani normalnej pracy. Zapinka nie jest jednak przystosowana do przymocowania produktu do koszulki na klatce piersiowej. Można pokusić się jednak i użyć chociażby spinacza, dzięki czemu mikrofon spełni się doskonale w nagrywaniu materiałów poza naszym tradycyjnym pokojem pracy czy nagrywania.

Zgodnie z informacjami jakie otrzymujemy od producenta, mikrofon Zalman wyposażony został w system redukcji szumów i wszelkich zakłóceń (współczynnik S/N >58dB). Co powinno gwarantować dochodzenie dźwięku jedynie od rozmówców, a nie innych jakie pojawiają się wokół. Wielokrotnie przeprowadzane testy wykonywane na produkcie pokazywały, że jedyne szumy i dźwięki jakie nagrywane są oprócz głosów to, te wydobywane z głośnych urządzeń nagrywających obraz i dźwięk. Niektóre kamery bowiem posiadają wbudowany obiektyw, który przy każdym dopasowaniu fokusa powoduje nieprzyjemny pogłos. Część lustrzanek i kamer wyposażonych jest w przedwzmacniacze, które sprawiają, że uzyskany dźwięk jest na bardzo niskim poziomie. Używanie mikrofonu ZM-MIC1 wpływa zatem na zdecydowane poprawienie głośności, jakości i lepszego odbioru nagrywanego dźwięku.

Warto zauważyć, że audio jest znacznie bardziej istotne dla odbiorcy, niż obraz. Delikatne rozmycie, rozmazanie czy brak ostrości w filmie, będzie niczym w porównaniu do dźwięku, którego dobrze nie słyszymy. Używanie tak niewielkiego produktu, może mieć decydujące znaczenie na ogólną jakość  filmu video.

 

Dane techniczne

PRODUKT Zalman ZM-MIC1
TYP MIKROFONU Dynamiczny
KOMUNIKACJA Bezprzewodowa
INTERFEJS MiniJack 3,5 mm
ODSTĘP SYGNAŁU OD SZUMÓW 58 dB
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRZENOSZENIA 21 Hz-18kHz
DŁUGOŚĆ PRZEWODU 2m

Podsumowanie

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że najważniejszą rzeczą w audio staje się bliska odległość rozmówcy od mikrofonu. Zamocowanie klipsa z mikrofonem na koszulce, w dużym stopniu pozwoli na uzyskanie stałego dźwięku, nawet w trakcie poruszania się. Będzie to miało swoje przełożenie na korzystniejsze odebranie dźwięku przez naszych odbiorców.

Długi dwu metrowy przewód zapewni swobodne korzystanie ze sprzętu w multimedialnym zaciszu naszego domu. Wysoka czułość mikrofonu wpłynie na bardzo dobrą jakość nagrywanego dźwięku. Doskonale sprawdzi się dla użytkowników korzystających z mikrofonu do prowadzenia jakichkolwiek rozmów, jak i profesjonalnych youtuberów. W mikrofonie Zalman ZM-MIC1 mamy zatem niesamowitą jakość za bardzo niską cenę.

 

Polecane mikrofony Zalman


Mikrofon Zalman (ZM-MIC1)- recenzja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *