Mikrofalówka Amica – którą wybrać, ranking mikrofalówek Amica

Szukasz mikrofalówki renomowanej marki Amica? Sprawdź nasz ranking kuchenek mikrofalowych Amica i ułatw sobie wybór najlepszej.

Mikrofalówka Amica – którą wybrać, ranking mikrofalówek Amica

Amica to bezsprzecznie lider sprzedaży sprzętu AGD nie tylko na polskim rynku, ale również w Europie. Stoi za tym siedemdziesięcioletnie doświadczenie w produkcja urządzeń z tego segmentu rynku. Firma stale doskonali swoje produkty, co przekłada się na ogromne zaufanie, jakim darzą ją klienci. Amica wielokrotnie zdobyła tytuł Most Trusted Brand, czyli marki zasługującej na największe zaufania. Zważywszy na to wszystko, postanowiliśmy przyjrzeć się mikrofalówkom Amica i sporządzić ranking mikrofalówek Amica, dzięki któremu wybór odpowiedniego dla siebie modelu będzie jeszcze łatwiejszy.

Jaka mikrofalówka Amica?

Kuchenka mikrofalowa to w dzisiejszych czasach jedno z najbardziej użytecznych i przydatnych urządzeń kuchennych. Służy głównie do podgrzewania gotowych potraw, rozmrażania, grillowania, gotowania na parze, ale także wypiekania chleba czy prostych ciast. Zasada działania kuchenki mikrofalowej wykorzystuje prawa fizyki – mikrofale emitowane przez urządzenie wnikają w potrawę i powodują drgania zawartych w niej cząsteczek wody. Silne tarcia emitują energię cieplną, która wnika w zamknięte w mikrofalówce jedzenie.

Dlatego, na przykład odgrzewając kawałek pizzy, warto nalać na talerz odrobinę wody. Naczynia, których można używać do podgrzewania potraw w mikrofalówce, to: ceramiczne i szklane talerze, a także plastikowe pojemniki, które przepuszczają mikrofale.

Nie można natomiast używać naczyń metalowych, które wywołują prądy wirowe, nagrzewają się, a nawet wyzwalają iskry. Pamiętaj także o tym, żeby nie wkładać do kuchenki mikrofalowej szczelnie zamkniętych naczyń i całych jajek, ponieważ poddane działaniu urządzenia mogą wybuchnąć. Pod żadnym pozorem nie włączaj również pustej mikrofalówki, ponieważ z pewnością ulegnie wtedy uszkodzeniu (nic nie będzie pochłaniało fal emitowanych przez urządzenie).

Jak już wspominaliśmy mikrofalówki Amica należą do najlepszych tej klasy urządzeń dostępnych na polskim rynku. Wiele modeli tej marki zawiera zaawanasowane funkcje, dzięki którym urządzenie samo waży produkty spożywcze i dobiera właściwą moc oraz czas podgrzewania.

Nawet te kuchenki mikrofalowe marki Amica, które możemy kupić za niewygórowaną cenę mają takie nowoczesne funkcjonalności, jak na przykład szybki start, po wybraniu której mikrofalówka najpierw rozmrozi, a następnie podgrzeje lub zapiecze jedzenie i poinformuje cię o zakończeniu procesu.

W dostępnych na rynku modelach mikrofalówek Amica warto szukać również funkcji grzania kombinowanego, które wykorzystuje jednocześnie mikrofale i funkcję grilla. W ten sposób podgrzane jedzenie dostajemy szybciej, a dodatkowo uzyskujemy efekt zarumienionej skórki.

Warto wiedzieć również, że obudowa mikrofalówek Amica zapewnia równomierne podgrzewanie potraw. Efekt ten potęguje obrotowy talerz o rozmiarach 25 do 27 centymetrów, w zależności modelu.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaka mikrofalówka Amica będzie dla ciebie najlepsze, zapoznaj się z naszym rankingiem. Wybrane przez nas modele cieszą się dużą popularnością wśród klientów, zyskują ich rekomendacje, a także zostały wyposażone w szereg niezbędnych na co dzień funkcji.

Ranking mikrofalówek Amica

Pierwsze miejsce w naszym rankingu mikrofalówek Amica zajmuje nowość w ofercie marki – Kuchenka mikrofalowa Amica AMM 25 BI. Urządzenie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów i nic w tym dziwnego, ponieważ za przystępną ceną daje sporo ciekawych funkcji. Model pochodzi z serii Integra AMM 25 BI. Do najważniejszych cech urządzenia nalezą funkcję podgrzewania wieloetapowego, opóźnionego czasu startu oraz drzwi wykonane przy użyciu technologii I-Touch Free. Podgrzewanie wieloetapowe daje możliwość przygotowywania potrawy w trzech etapach, przy różnych opcjach grzania (w tym także rozmrażania) i przedziałach czasowych.

Opcja opóźnionego startu pozwala na zaprogramowanie urządzenia tak, żeby potrawa była gotowa na konkretną godzinę. Natomiast drzwi mikrofalówki i jej obudowa wykonano z materiału, który zapobiega powstawaniu uciążliwych śladów po palcach. Pokrywa mikrofalówki została wzmocniona stalą nierdzewną. Do ważnych funkcjonalności mikrofalówki Amica AMM 25 BI należy również rozmrażanie czasowe i wagowe, dzięki któremu urządzenie waży produkty i samo dobiera odpowiedni czas rozmrażania oraz moc mikrofal.

Zewnętrzna obudowa mikrofalówki ma kolor metalowo-złoty i została wykonana z zachowaniem technologii chłodzenia. Natomiast wewnątrz kuchenka jest pokryta stalą nierdzewną, co zdecydowania przedłuża jej trwałość. Na korzyść tego modelu działa również bardzo przystępna cena – mikrofalówkę  Amica AMM 25 BI możemy kupić już za niewiele ponad 800 złotych. Zatem stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo dobry.

Drugie miejsce w rankingu mikrofalówek Amica zajmuje model AMMB44E1GCI. Do niewątpliwych zalet tego urządzenia należy na przykład sterowanie elektronicznemu, dające możliwość precyzyjnego zaprogramowania czasu pracy.

Ponadto, jak poprzednia, mikrofalówka ma funkcję rozmrażania wagowego i czasowego, dzięki której sama dobiera odpowiedni czas i moc pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest także blokada rodzicielska, chroniąca przed przypadkowym uruchomieniem mikrofalówki, na przykład przez dzieci. Kuchenka umożliwia także podgrzewanie potraw z wykorzystaniem termoobiegu oraz grilla. Do wyboru mamy pięć poziomów mocy oraz trzynaście automatycznych programów.

Wewnątrz mikrofalówka została pokryta stalą nierdzewną, natomiast obudowa zewnętrzna jest w kolorze stalowo-szarym, który nadaje nowoczesnego charakteru. To najdroższe z urządzeń ujętych w tym rankingu. Mikrofalówkę AMMB44E1GCI kupimy za około 1600 złotych.

Trzecie miejsce w naszym rankingu mikrofalówek Amica zajął model AMMB20E1GB. Zawiera on najważniejsze w pracy kuchenki mikrofalowej, jak: rozmrażanie czasowe i wagowe, sterowanie elektroniczne, funkcję quick start czy termoobieg. Urządzenie nie ma jednak funkcji grilla. Za zaletę można również uznać stylową obudowę w eleganckim czarnym kolorze, który będzie pasował do nowoczesnych kuchni. Na korzyść działa także niska cena urządzenia – kuchenkę mikrofalową  AMMB20E1GB możemy dostać już za około 680 złotych.

Należy pamiętać, że zestawienie to jest z konieczności niepełne i nie wyczerpuje wszystkich, dostępnych w Polsce modeli mikrofalówek Amica. Przedstawione przez nas cieszą się największą popularnością wśród klientów, a naszym zdaniem ich funkcjonalności pozwalają znacznie ułatwić codzienne kuchenne obowiązki.

Mikrofalówka Amica – którą wybrać, ranking mikrofalówek Amica
Oceń post

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *