Marshall London – smartfon dla audiofila?

Marshall Amplification firma pochodząca z Wielkiej Brytanii specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy elektroakustycznych. Swoją popularność zyskała wśród gitarzystów poszukujących cięższych brzmień. W tym roku firma chce spróbować swoich sił na rynku smartfonów wprowadzając model Marshall London przeznaczony dla fanów muzyki. Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji.

Pierwszy model od firmy Marshall będzie wyposażony w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 (312 ppi), pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Marshall London będzie napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2GHz oraz został wyposażony w 2GB pamięci RAM. London posiada 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 128GB poprzez slot na kartę microSD.  Za zdjęcia i filmy będzie odpowiadał 8Mpix aparat wraz z przednią kamerką 2Mpix. Za jakość dźwięku będzie odpowiadał procesor dźwięku Wolfson WM8281. Nie zabrakło też miejsca dla dwóch frontowych głośników oraz dwóch mikrofonów z redukcją szumów. Smartfon oferuje nam dwa niezależnie działające gniazda Jack 2,5mm. Specjalny przycisk „M” pozwoli nam na natychmiastowe uruchomienie aplikacji muzycznej. Przyciski regulowania głośności zostały zastąpione poprzez złote pokrętło na boku telefonu. Obudowa jest pokryta typowym materiałem dla tego producenta znanym ze wzmacniaczy. Razem z smartfonem dostarczane są słuchawki tego samego producenta.

 

Jak widać specyfikacja techniczna nowego telefonu nie powala na kolana, więc ciężko będzie zawalczyć o rynek zbytu z dominującymi producentami. Marshall London może jednak powalczyć o zyskanie swojej popularności wśród fanów muzyki. Premiera jest zapowiedziana na 17 sierpnia bieżącego roku, ale już teraz można go kupić w przedsprzedaży. Cena wynosi 499 funtów (ok. 2300zł)

 

Marshall London – smartfon dla audiofila?
5 1