Jaki mały laptop do biura, jaki na uczelnię, a jaki do pracy?

Planując zakup laptopa mamy do wyboru wiele rozwiązań. Na rynku znajdują się urządzenia realizujące różne potrzeby i oczekiwania użytkowników. Możemy zdecydować się o komputery z przeznaczeniem gameingowym, biurowym, a także uniwersalnym. Jednak warto zastanowić się również nad rozwiązaniami miniaturowymi.

Jaki mały laptop do biura?

Praca w biurze wiąże się często z koniecznością synchronizacji z innymi urządzeniami. Drukarka, skaner, czy inny komputer muszą działać bez zarzutu.

Okazuje się, że niewielkie rozmiary nie ograniczają funkcjonalności urządzenia. Doskonałym rozwiązaniem będą urządzenia z serii Lenovo ThinkPad.  Sprzęty tej serii posiadają nie tylko niewielkie rozmiary oraz wagę. Charakteryzują się również mało obciążającym wyposażeniem, dzięki czemu nie obciążają znacząco baterii. Tym samym jedno naładowanie starcza na dłużej. Wiesz już jaki mały laptop wybierzesz do biura?

Jaki mobilny laptop na uczelnię?

Współczesna nauka wymaga mobilności oraz dobrego zagospodarowania czasu. Prace dyplomowe, często projekty, czy referaty to idealne rozwiązania podczas długich „okienek”. Aby nie nadwyrężać studenckiego kręgosłupa, warto postawić na lekkie, ale również wielofunkcyjne urządzenia. Warto również pamiętać, że wydatek tego typu powinien odpowiadać możliwością studenckich kieszeni.

Idealnym rozwiązaniem dla studenckich potrzeb będą laptopy HP z serii Pavilion. Najtańsze urządzenia tego typu można kupić już za nieco ponad 1000 złotych. Urządzenia charakteryzują się dobrymi parametrami w rozsądnej cenie. Sprzęt poza standardowymi zastosowaniami biurowymi poradzi sobie również doskonale z multimediami oraz pozwoli na połączenie z siecią bezprzewodową i innymi urządzeniami.

Jaki mały laptop do pracy?

Twoja praca wymaga ciągłej mobilności i dostępu do komputera? Długotrwałe prezentacje lub spotkania z klientem? A może warto postawić na laptopa, który poza funkcjonalnością podkreśli również Twój prestiż?

W tym przypadku warto zdecydować się na MacBooka firmy Apple. Urządzenie tego typu, poza niepowtarzalnym wyglądem i wysoką wytrzymałością charakteryzuje się również świetną funkcjonalnością. MacBooki można połączyć praktycznie z każdym urządzeniem za pomocą łączności bezprzewodowej lub uniwersalnego portu USB – C. Na uwagę zasługuje również wyświetlacz Retina, który pozwala w pełni wykorzystać niewielkie wymiary MacBooka.

Warto również podkreślić, że urządzenia produkcji Apple zapewniają niezwykle szeroki wachlarz zastosowań. Poza rozwiązaniami biurowymi, mają również doskonałe parametry multimedialne, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o efekty podczas prezentacji lub prelekcji.

Wybór laptopa

Ze względu na wachlarz dostępnych produktów, warto zastanowić się, na jaki komputer się zdecydować. Jaki mobilny laptop lub wielofunkcyjny notebook kupić?

Wybierając laptop, poza standardowymi parametrami, warto wziąć pod uwagę również szereg zastosowań, w których będzie on dla nas niezbędny. Przykładowo do prostych rozwiązań biurowych nie warto inwestować w najnowszy sprzęt, który będzie posiadał bardzo dobrą grafikę. I odwrotnie, jeśli nasz notebook będzie niezbędny podczas prezentacji, warto postawić na urządzenie, z nieco lepszą grafiką oraz dobrym systemem nagłośnienia.

 

Polecane małe laptopy


Jaki mały laptop do biura, jaki na uczelnię, a jaki do pracy?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *