Macbook Pro 15 specyfikacja, dane techniczne, recenzja

Nowy Macbook Pro stał się jeszcze bardziej funkcjonalny. Zaawansowana grafika, wydajne procesory, duża pamięć masowa – to tylko kilka z niewątpliwych zalet urządzenia. Dodatkowa funkcja to Touch Bar, który ułatwia dostęp do najważniejszych narzędzi.

Specyfikacja Apple Macbook pro 15

Model Apple Macbook pro 15
Procesor Intel Core i7
Pamięć RAM DDR3L, 16 GB
Dysk twardy SSD M.2 PCIe, 256 GB
Przekątna ekranu 15.4
Rozdzielczość ekranu 2880 x 1800 (IPS)
Karta graficzna 2 GB, Intel HD Graphics 630, AMD Radeon Pro 555
Łączność Bluetooth, WiFi 802.11
Bateria 76 Wh
System operacyjny macOS

Wysoka wydajność w lekkiej oprawie

Wydajność i mobilność to mocne strony Macbooka Pro. Każde zadanie realizowane na urządzeniu wykonywane jest szybko i przyjemnie. Użytkownik ma do dyspozycji zaawansowaną grafikę, wydajne procesory i szybką pamięć masową. Wszystko to mieści się w poręcznym Macbook’u Pro. Potężne możliwości zamknięte są w smukłej, lekkiej i mobilnej obudowie. Producent oferuje wszystko, co może zawierać najlepszej jakości notebook.

Jasny i barwny ekran

Doskonały ekran w nowym Macbook’u Pro zapewnia największą przejrzystość i wyrazistość wyświetlanego obrazu. Idealny kontrast oraz podświetlenie LED zwiększają efekty graficzne. Obraz jest bardziej rzeczywisty i wyraźny niż kiedykolwiek wcześniej. Taki ekran zapewnia najwyższy komfort pracy zarówno podczas projektowania graficznego, montażu wideo, edytowania dokumentów oraz podczas grania.

Przydatny Touch Bar

Wbudowany w klawiaturę szklany Multi-Touch pozwala na szybszy dostęp do wielu funkcji i narzędzi. Touch Bar automatycznie dopasowuje się do działań użytkownika wyświetlając najbardziej przydatne narzędzia i funkcje w danym momencie. Oglądając film Touch Bar umożliwia jego przewinięcie jednym ruchem palca, słuchając muzyki można regulować głośność, a podczas pisania wiadomości pojawią się opcje formatowania i emoji. Macbook Pro wyposażony został także w czytnik Touch ID, więc przełączenie użytkownika oraz dostęp do zablokowanych notatek jest znacznie usprawniony.

Dodatkowe funkcje

Macbook Pro wyposażony został w USB typu C, które gwarantuje ekspresowy transfer danych (do 5 Gbit/s). Klawiatura wyspowa jest bardzo funkcjonalna oraz designerska. Jej elegancki wygląd łączy się z ergonomią, dzięki czemu pisanie i korzystanie z laptopa jest jeszcze przyjemniejsze. Podświetlenie klawiatury zapewnia wygodną pracę także w ciemniejszych pomieszczeniach. Każdy klawisz jest doskonale widoczny, dlatego użytkownik nie musi korzystać z dodatkowego oświetlenia. Ponadto MacBook ma wbudowane głośniki stereo, 3 mikrofony oraz kamerę 720p.

Zalety:

– wydajny procesor i podzespoły

– zastosowanie Touch Bar’a

– wyrazisty obraz

– mobilność

– funkcjonalność

Wady:

– brak gniazda do kart SD

– dość szybkie rozładowanie baterii

Opinia

MacBook Pro cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Notebook zawiera w sobie wszystko, co jest niezbędne w mobilnej stacji roboczej oraz w urządzeniu, które będzie służyło do rozrywki.

Polecane MacBooki

Macbook Pro 15 specyfikacja, dane techniczne, recenzja
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *