Lokówka z wałkami – jaką wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Każda kobieta staje przed dylematem, jak się uczesać na ważne wyjście. Decyzję w znacznym stopniu determinuje również czas, jaki można poświęcić na przygotowanie się. Świetną alternatywą dla wizyty w profesjonalnym salonie jest lokówka z wałkami?

600x600_remington_lokowka-remington-ci9522-_2779386657

Dlaczego akurat ten sprzęt?

Ułożenie loków z wykorzystaniem suszarki i zwykłych wałków powoli odchodzi do lamusa. O wiele wygodniejszą i mniej czasochłonną opcją jest użycie lokówki z wałkami. Ponadto zestaw ten jest delikatniejszy dla włosów, co wpływa na ich kondycję.

Czym kierować się przy zakupie?

Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na oferowane wałki – ich ilość oraz wielkość. Dla posiadaczki krótkiej fryzury większą funkcjonalność będą mieć te o mniejszej średnicy. Jeśli chodzi o ilość wałków jest ona bardzo zróżnicowana i waha się od 5 do nawet 30 sztuk. Wówczas w zestawie znajduje się kilka rodzajów wielkości.

Ponadto bardzo ważne jest tworzywo, z którego wykonano zestaw. Najlepszym wyborem będzie ten ceramiczny lub tytanowy. Nie tylko równomiernie rozprowadzają ciepło na powierzchni wałka, ale przede wszystkim są delikatne dla włosów.

Kolejną ważną kwestię stanowi czas nagrzewania wałków. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym okres oczekiwania jest krótszy. Ponadto warto zwrócić uwagę, jak długo termowałki utrzymują ciepło. Wiele zależy również od posiadanych włosów. Im bardziej podatne na modelowanie, tym mniejsza temperatura wałków jest potrzebna.

Warto także wybrać ten zestaw, który oferuje specjalną kosmetyczkę do przechowywania lokówki i wałków. Przyda się ona nie tylko w podróży, ale także zapewni odpowiednie przechowywanie sprzętu na co dzień.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Przede wszystkim jest ono delikatniejsze dla włosów niż tradycyjna suszarka i wałki. Jest to szczególnie ważne dla pań, które codziennie modelują fryzurę. Ponadto urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze.

A jakie wady?

W dużej mierze wady zależą od producenta. Przykładowo, warto zwrócić uwagę, czy któreś elementy nie nagrzewają się nadmiernie. Dzięki temu uniknie się niepożądanych oparzeń.

Ranking 5 lokówek z wałkami

Lokówka z wałkami – jaką wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

This article has 2 Comments

  1. Ja często używam lokosuszarki z babylissa, zwykła suszarka głeboko w szufladzie schowana. Tym sprzętem po prostu w kilka chwil mam wymodelowaną fryzurę

  2. Ja często używam lokosuszarki z babylissa, zwykła suszarka głeboko w szufladzie schowana. Tym sprzętem po prostu w kilka chwil mam wymodelowaną fryzurę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *