Lokówka z jonizacja czy bez – Jaką wybrać? Jaka najlepsza?

Lokówka jest dobrym rozwiązaniem dla pań, marzą o lokach, a nie chcą równocześnie niszczyć włosów trwałą ondulacją. Rynek tych urządzeń jest bardzo szeroki. Proponowane modele różnią się nie tylko ceną, ale także innymi parametrami jak np. jonizacją. Jaki model warto wybrać?

618458_3_f

Na czym polega jonizacja? Dlaczego jest taka ważna?

Jest to funkcja polegająca na wytwarzaniu przez urządzenie ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie, dzięki czemu łuski włosa zamykają się. Zapewnia to dodatkową ochronę przed zniszczeniem oraz efekt wygładzenia. Ponadto sprawi, iż włosy nie będą się elektryzować.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki z funkcją jonizacji?

Kwestię priorytetową stanowi tworzywo, z jakiego wykonano sprzęt. Właściwości jonizacyjne posiadają lokówki ceramiczne oraz tytanowe wzbogacone o turmalin. W przypadku stopów metali należy zwrócić szczególną uwagę, czy przy produkcji wykorzystano właśnie ten minerał.

Należy także przyjrzeć się kształtowi elementu grzewczego. Jego budowa wpływa na rodzaj uzyskanych loków. Cieńsze sploty wymagają wąskiego wałka. Warto rozważyć zakup lokówki o wałku stożkowatym. Wówczas jedno urządzenie umożliwi wykonanie różnej grubości fal.

Na wygodę używania lokówki wpływa także jej uchwyt. Powinien być termoodporny a także wyposażony w elementy antypoślizgowe. Ponadto, długi kabel pozwala na swobodne modelowanie fryzury.

Profesjonalna lokówka powinna być wyposażona w specjalne „podpieradełko”, na którym bezpiecznie można odłożyć sprzęt. Dzięki temu rozgrzane elementy nie zniszczą mebli, czy innej powierzchni, przy której robimy fryzurę.

Warto wybrać model posiadający możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu włosy nie będą narażone na działanie zbyt ciepłego sprzętu. Dlatego warto wybrać te modele posiadające lampkę sygnalizującą gotowość sprzętu do pracy. Ponadto przydatną funkcją jest samoczynne wyłączenie się sprzętu.

Nie bez znaczenie pozostaje moc lokówki. Parametr ten wpływa na tempo rozgrzania się wałka. Rynek oferuje modele o bardzo zróżnicowanej mocy – od 10 W do nawet 150 W.

Ranking 5 lokówek z jonizacją


Lokówka z jonizacja czy bez – Jaką wybrać? Jaka najlepsza?
2.7 (53.33%) 3 vote[s]

3 myśli na temat “Lokówka z jonizacja czy bez – Jaką wybrać? Jaka najlepsza?

 • 13 stycznia 2017 o 09:20
  Permalink

  Ja zdecydowanie jestem fanką dużych romantycznych fal, według mnie to zdecydowanie najładniejsza opcja
  fryzury.Do takich fal używam grubej lokówki babylissa i zawsze osiągam oczekiwany efekt

  Odpowiedz
 • 13 stycznia 2017 o 10:20
  Permalink

  Ja zdecydowanie jestem fanką dużych romantycznych fal, według mnie to zdecydowanie najładniejsza opcja
  fryzury.Do takich fal używam grubej lokówki babylissa i zawsze osiągam oczekiwany efekt

  Odpowiedz
 • 16 stycznia 2017 o 11:10
  Permalink

  Długo używałam tez takiej samej lokówki, ale jak chcę mieć mocniejszy skręt to curl secret używam z babylissa, lokówka w sumie sama wciąga włosy i wypuszcza piękny lok, lub fale w zależności jak się ustawi sprzęt

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *