Lodówka z białego szkła – jaką wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kuchnie na tzw. wysoki połysk. Najpiękniej prezentują się aranżacje w kolorze białym. Nie mówimy już tylko o frontach szafek, ale jak najbardziej zachęcamy do AGD wykończonym w białym szkle. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że nasz wybór będzie trudny w utrzymaniu czystości. Nic bardziej mylnego, na rynku mamy ogromny wybór środków służących do pielęgnacji, które pomogą nam zadbać w szybki i skuteczny sposób o naszą wymarzoną,  białą kuchnię.

Ranking Top 5 lodówek z białego szkła

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Samsung RB37K63611LSamsung RB37K63611L
2.Amica FK338.6GWFAmica FK338.6GWF
3.INDESIT LR6S1WINDESIT LR6S1W
4.Amica FK261.3AA
5.Indesit LR9 S1Q F W Indesit LR9 S1Q F W

Najważniejszym urządzeniem w naszej kuchni jest oczywiście lodówka. Jej zakup musi być dobrze przemyślany, ponieważ będzie nam służyła długie lata.

Wiele modeli dostępnych na rynku zawiera już zewnętrzny panel dotykowy, który uprzyjemni nam obsługę, bez konieczności otwierania lodówki, a tym samym zbędnej utraty energii.

Lodówka powinna współgrać z resztą wyposażenia, ale zgodzicie się ze mną, że to jednak nie jest najważniejsze.

Pojemność musi odzwierciedlać potrzeby naszej rodziny. Musimy zadać sobie również pytanie, czy będziemy w większej ilości mrozić wcześniej przygotowane potrawy, czy też lubimy jeść świeżo przygotowane posiłki. Dla tradycyjnej trzyosobowej rodziny proponowałabym lodówkę z dolnym zamrażalnikiem, najlepiej z 3 głębokimi szufladami. Wskazane byłoby, aby produkty były przechowywane w oddzielnych pojemnikach ( na owoce i warzywa, mięso, produkty mączne). Zamrażalnik powinien mieścić również półeczkę na kostki lodu, nie każda przecież lodówka  ma wbudowana kostkarkę.

Sugeruję zakup lodówki ze szklanym półkami, które są wg mnie bardziej higieniczne niż z tworzywa sztucznego  czy też druciane wkładki. Mile widziana powłoka antybakteryjna.

Powinniśmy zadbać, aby nasz sprzęt posiadał w drzwiczkach tzw.  balkoniki na drobne produkty, słoiczki, jak również podwieszane, wyprofilowane wieszaki na butelki.

Bardzo istotna jest klasa energetyczna, proponuję klasy rozpoczynające się od A+ do A+++.  Ekonomicznym rozwiązaniem są dwa agregaty, najczęściej każdy z nich posiada osobny termostat. Cena  takich lodówek jest  często droższa o ok. 10%.  Pozostając w temacie oszczędności polecam funkcję No Frost, uproszczając mowa o systemie bezszronowym.

Funkcji naszej wymarzonej lodówki zapewne jest więcej, natomiast jestem zdania, że powyżej przedstawiłam najważniejsze.

Ranking 5 lodówek z białego szkła

Lodówka z białego szkła – jaką wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.7 (73.33%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *