Lodówka z barkiem – jaką wybrać, która najlepsza?

Coraz nowocześniejsze funkcje lodówek sprawiają, że wybranie tej najodpowiedniejszej, to dla laika niemałe wyzwanie. Gdy wybiera się lodówkę z barkiem również trzeba przebrnąć przez długi opis każdego modelu. Co jest zatem najważniejsze, jakie funkcje są istotne, a na jakich można się nie skupiać przy wybieraniu lodówki z barkiem?

Samsung-RSA1ZTMG

Barek w lodówce

Ta opcja pozwala na trzymanie napojów w specjalnym barku. Aby coś z niego wyjąć, nie trzeba otwierać lodówki, wystarczy otworzyć drzwiczki barku. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do schłodzonych napojów jest łatwy i szybki, a co więcej, zużycie energii jest mniejsze, niż przy korzystaniu ze zwykłej lodówki. Wynika to z tego, że podczas wyciągania napojów z barku, nie trzeba otwierać całej lodówki, dzięki czemu jej wnętrze nie ociepla się i mechanizm lodówki nie musi włączać chłodzenia.

Jaką lodówkę z barkiem wybrać?

Decydując się na model lodówki z barkiem, automatycznie wybiera się lodówkę typu „side by side”. Sprzęt tego rodzaju jest duży, praktycznie dwukrotnie większy od klasycznej lodówki. Urządzenie „side by side” składa się z lodówki i zamrażarki, a drzwi do jednej i drugiej znajdują się obok siebie. Sprzęt jest droższy od zwykłych lodówek, ale oferuje bardzo dużo miejsca, jest wyposażony w barek, często również w kostkarkę do lodu. Lodówki tego typu mają także sporo ciekawych funkcji i w zależności od modelu mogą być wyposażone w opcje:

  • no frost w zamrażarce i w chłodziarce – dzięki niej nie trzeba ich rozmrażać, bo w ich wnętrzu w ogóle nie powstaje lód,
  • szybkie zamrażanie,
  • wakacje„, czyli program, podczas którego na czas nieobecności domowników lodówka zużywa mniej mocy,
  • komora świeżości, w której panuje niższa niż w całej chłodziarce temperatura i dzięki takiemu rozwiązaniu można, bez konieczności mrożenia, przetrzymywać dłużej produkty o krótszym terminie ważności.

Oprócz powyższych funkcji, w nowoczesnych lodówkach z barkiem jest ledowe oświetlenie, wyświetlacz LCD, elektroniczna regulacja temperatury, alarm wzrostu temperatury w chłodziarce i wiele innych, ciekawych rozwiązań, które zmieniają lodówkę w nowoczesny gadżet.

Zalety lodówki z barkiem „side by side„:

Oprócz powyższych funkcji, które znacznie ułatwiają korzystanie z lodówki, do zalet można zaliczyć:

  • łatwy dostęp do schłodzonych napojów, dzięki barkowi,
  • bardzo duża pojemność chłodziarki i zamrażarki,
  • dużo półek i szuflad ułatwiających przechowywanie.

Wadami takiego sprzętu może być:

  • jego wielkość – lodówka z barkiem „side by side” zmieści się tylko w sporej kuchni,
  • większe zużycie prądu,
  • większa ilość marnowanej żywności – mając tak dużą lodówkę trzeba bardziej kontrolować codzienne zakupy, by potem nie musieć wyrzucać nadmiaru jedzenia.

Nowoczesne lodówki z barkiem to już nie tylko chłodzenie i zamrażanie. To rozwiązania, które są naszpikowane elektroniką, steruje się je elektronicznie, czasem pilotem, a nawet smartfonem. Takie urządzenia są dużo droższe od tych klasycznych, jednak z wyższą ceną wiąże się wiele udogodnień, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Poniżej znajdują się przykładowe lodówki z barkiem, można więc zapoznać się z różnymi ich rodzajami.

Zapoznaj się z najlepszymi lodówkami.

Lodówka z barkiem – jaką wybrać, która najlepsza?
5 1
przekierowanie do sklepu morele.net
odnośnik prowadzi na stronę sklepu morele.net