LifePaint: odblaskowa farba dla rowerzystów

Jeździsz rowerem? Lubisz spacery po zmroku? Nowy produkt firmy Volvo na pewno Cię zainteresuje! LifePaint, czyli odblaskowy spray sprawi, że w nocy będziesz bardziej widoczny dla kierowców samochodów.

LifePaintBike

LifePaint to na pewno niezła gratka dla wszystkich fanów, gadżetów, ciekawostek i nowoczesnych rozwiązań. To co go wyróżnia to aspekt bezpieczeństwa, wobec którego nawet osoba, która niezbyt interesuje się nowinkami nie może przejść obojętnie. A to właśnie jest głównym celem zastosowania odblaskowego sprayu LifePaint – zwiększenie bezpieczeństwa poruszających się po zmroku rowerzystów.

Producent samochodów Volvo i brytyjska agencja reklamowa Grey London nawiązali współpracę z szwedzkim start-upem Albedo100 w celu stworzenia produktu, który sprawi, że podróżujący nocą rowerzyści staną się bardziej widoczni dla kierowców samochodów.

Produkt jest skierowany przede wszystkim dla prowadzących jednoślady, jednak równie dobrze sprawdzi się dla pieszych poruszających się po zmroku. Zasada działania jest prosta. Spray jest niewidoczny w świetle słonecznym, odbija natomiast światło reflektorów, przez co staje się widoczny nocą.

LifePaint można stosować niezależnie od powierzchni – na ubraniach, butach, plecakach. Jest przezroczysty i zmywalny, nie zostawia żadnych plam na ubraniach, ani tym bardziej ich nie niszczy. Po użyciu traci swoje właściwości po nieco ponad tygodniu.

Kampania podnosi kwestię bezpieczeństwa nie tylko rowerzystów, ale także tych, którzy mogą je naruszyć, czyli kierowców samochodów. Podkreśla to hasło promujące inicjatywę – najlepszy sposobem na przetrwanie wypadku, jest go nie mieć (,,The Best way to survive a crush is not to crush”).

W Polsce według statystyk policyjnych z 2014 rowerzyści byli ofiarami wypadków aż 4 556 ( z czego 286 stanowi ofiary śmiertelne). Nawet jeżeli większość przypadków związana jest z nieprzestrzeganiem przepisów, warto się zastanowić ilu z nich można by uniknąć gdyby osoba poruszająca się rowerem była lepiej widoczna dla kierowcy samochodu. Wiadomo, że czasami o wypadku decydują ułamki sekund…

Jak na razie LifePaint jest dostępny tylko w kilku sklepach w Wielkiej Brytanii. Jednak jeżeli sprzedaż okaże się sukcesem, być może jego dystrybucja zostanie rozszerzona na większą skalę. A Wy co o tym sądzicie? Hit czy niepotrzebne zawracanie głowy? Obejrzyjcie filmik promujący akcję i dajcie znać w komentarzach jak się podoba!

[Źródło: volvolifepaint.com]

LifePaint: odblaskowa farba dla rowerzystów
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *