LG G4 czy LG G4S – który smartfon wybrać?

LG G4

LG G4S

LG G4
Sprawdź parametry i cenę produktu w sklepie morele.net

LG G4S
Sprawdź parametry i cenę produktu w sklepie morele.net

Najważniejsze różnice

  • Wyświetlacz: 5.5 cali
  • Rozdzielczość: 2560 x 1440 pikseli
  • Aparat: 16 megapikseli
  • Pamięć RAM: 3 GB
  • Bateria: 3000 mAh
  • Wyświetlacz: 5.2 cali
  • Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli
  • Aparat: 8 megapikseli
  • Pamięć RAM: 1.5 GB
  • Bateria: 2300 mAh

WYNIK

Ilość różnych odmian tego samego modelu wśród producentów może spowodować nie mały zawrót głowy. Dlatego też postanowiliśmy porównać dwa wciąż popularne smartfony LG G4 oraz LG G4S, który okaże się ostatecznie lepszy?

Zacznijmy po kolei, czyli od materiałów z których są wykonane urządzenia. Oba są wykonane z plastiku, lecz należy zaznaczyć, że flagowy model G4 ma wykonany tylny panel ze skóry, co nadaję mu niepowtarzalnego charakteru.

Obudowy jednak nie są najważniejszymi elementami smartfonów, od nich ważniejsze są z pewnością wyświetlacza, a w tym aspekcie oba LG nie zawodzą. Zarówno G4 jak i G4S korzysta z ekranu opartego na technologii IPS LCD, ale na tym kończą się podobieństwa. Flagowiec ma ekran o przekątnej 5.5 cala, o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, z kolei jego konkurenta jest odrobinę mniejszy – 5.2 cala, 1920 x 1080 pikseli. Telefony wyposażono też w czujniki natężenia światła, które odpowiadają za dostosowanie jasności ekranu ze względu na panujące światło.

Model G4S wypada znacznie słabiej jeśli chodzi o zastosowane matryce, dysponuje ona 8 megapikselami, przy przysłonie F/2.4. Z drugiej strony ringu mamy do wykorzystania 16 megapikseli, F/1.8. Są to różnice, które mają dość duży wpływ na jakość robionych zdjęć oraz filmów.

Przejdźmy więc, do tego co najważniejsze, czyli do specyfikacji czysto technicznej. W tym miejscu ujawnia się największa różnica pomiędzy telefonami, a mianowicie 1,5 GB pamięci RAM które przypadło na G4S. Może to się okazać za mało w sytuacji, gdy chcemy korzystać szybko i bezpobleśnie z dużej liczby aplikacji.

Jak łatwo jest zauważyć, różnice pomiędzy tymi modelami są znaczące. Stąd też pojawia się pytanie, w którym trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jak mocnego urządzenia potrzebujmy. W zależności od nich wybierzemy mocniejszego, ale większego LG G4, czy mniejszego, a przy tym równie szybkiego LG G4S.

 

Polecane etui do smartfonów LG

LG G4 czy LG G4S – który smartfon wybrać?
5 1
przekierowanie do sklepu morele.net
odnośnik prowadzi na stronę sklepu morele.net