Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U – recenzja, dane techniczne

Jedną z najbardziej interesujących konfiguracji jest Lenovo ThinkPad z procesorem Intel Core i5-7200U. Wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 940MX i matrycę Full HD, pozwala na oglądanie wspaniałej głębi kolorów.

Procesor Intel Core i5-7200U

Laptop wyposażony został w procesor Intel i5 siódmej generacji. Gwarantuje najlepszą szybkość i płynność pracy, dzięki niespotykanej mocy oraz wbudowanym funkcjom zabezpieczeń. Zapewnia krótki czas rozruchu i bezproblemową obsługę, nie ważne czy jesteś w domu, czy w podróży. Procesor wyróżnia się niskim współczynnikiem TDP w wysokości 15 W, co stawia go na energooszczędnej półce urządzeń. W wielu testach procesor udowadniał, że w pełni potrafi wykorzystywać swój potencjał. Jego wydajność spada, kiedy urządzenie pracuje na zasilaniu akumulatorowym.

Lenovo ThinkPad E570 recenzja
Zobacz produkt w sklepie morele.net

Karta graficzna

Laptop Lenovo E570 i5-7200U wyposażony został w kartę graficzną NVIDIA GeForce 940MX. Pozwala na oglądanie płynnej, szczegółowej oraz realistycznej grafiki w wysokiej jakości HD. Dzięki obsłudze bibliotek DirectX 12 umożliwia wyświetlanie wielu efektów na wyświetlaczu. Charakteryzuje ją dosyć przyzwoita częstotliwość taktowania rdzenia, która w trybie bazowym wynosi 1122 MHz, a maksymalnie w trybie turbo osiąga 1242 MHz. Karta stosowana jest w urządzeniach biznesowych, jak i amatorskich, gdzie użytkownicy korzystają głównie z odtwarzaczy multimedialnych, aplikacji sieciowych czy gier komputerowych.

Obudowa

Podstawą jest klasyczna stylistyka, która opiera się na głębokim czarnym kolorze. Zakończona została zaokrąglonymi krawędziami, a cała wykonana jest z plastiku. Niestety cienka pokrywa jest dosyć wiotka i mogą wystąpić delikatne odkształcenia. Natomiast zasadnicza jednostka jest sztywna i solidnie wykonana. Doskonale znosi punktowy nacisk, gorzej radzi sobie z odpornością na wykrzywienie. Choć zawiasy posiadają srebrne osłony, to ich konstrukcja jest dosyć słabo wykonana. Ekran można maksymalnie odchylić do 130 stopni, a jego chybotanie jest w miarę ograniczone.

Ekran

W laptopie Lenovo E570 i5-7200U zastosowana została matowa matryca, która przeciwdziała jakimkolwiek przebłyskom światła, jakie mogą występować na ekranie. Dzięki niej praca z urządzeniem stanie się niezwykle wygodna, nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach. Co więcej, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które długo pracują, gdyż matowa matryca o wiele mniej męczy wzrok. Wyświetlacz w Lenovo E570 jest wielkości 15,6” i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli Full HD. Zapewnia szeroki kąt widzenia, który pozwala na zobaczenie nawet najmniejszych detali. Obraz wyświetlany w grach i filmach jest niezwykle ostry i wyraźny.

Złącza

Cała konstrukcja jest bardzo lekka i smukła, wyposażona została w najważniejsze złącza, które przydadzą się w codziennej pracy. Lenovo E570 posiada jedno złącze HDMI, 2x USB, czytnik kart pamięci, wejście VGA, wyjście audio, RJ-45 (LAN) oraz kilka innych.

Dane techniczne

MODEL Lenovo E570
PROCESOR Intel Core i5-7200u
PAMIĘĆ RAM 8 GB, DDR4 2133 MHz
DYSK TWARDY Dysk twardy SATA 1 TB
EKRAN 15,6”, 1920 x 1080 (Full HD)
KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce 940MX
DŹWIĘK Wbudowane głośniki stereo, mikrofon, zintegrowana karta dźwiękowa z Intel High Definition Audio
WEJŚCIA/WYJŚCIA 1x HDMI

2x USB 3.0

1x USB 2.0

1x VGA

1x czytnik kart pamięci

1x wejście/wyjście słuchawkowe

1x RJ-45 (LAN)

1x wejście zasilania

WYMIARY 23 mm x 378 mm x 261 mm, 2,3 kg z baterią

Zalety Lenovo E570:

  • Bardzo wygodna klawiatura
  • Doskonała matowa matryca
  • Urządzenie pracuje cicho
  • Wydajna karta graficzna
  • Dobrze dostępne podzespoły

Wady Lenovo E570:

  • Słabo wykonana pokrywa urządzenia
  • Złe rozmieszczenie złączy
  • Brak zastosowanego USB typu C

Podsumowanie

Lenovo E570 jest doskonałym urządzeniem biznesowym. Choć matryca nie wyróżnia się ogromną gamą kolorów, to w zupełności pozwala cieszyć się wspaniałym wyświetlanym obrazem. Przypomina wręcz laptop multimedialny, dzięki zastosowaniu całkiem wydajnej karty graficznej i dobrych głośników. W trakcie normalnej pracy urządzenie jest ciche.

Polecane laptopy Lenovo


Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U – recenzja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *