Lenovo IdeaPad 720S specyfikacja, dane techniczne, opinie

Nowe optimum między kompaktowymi gabarytami a komfortową obsługą? Marka Lenovo przymierza się do wypuszczenia na rynek kolejnego mobilnego, mid-range’a z wysokimi aspiracjami. Mowa o Lenovo IdeaPad 720S. Na oficjalną premierę urządzenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz znamy dosyć szczegółową specyfikację tego laptopa.

Lenovo IdeaPad 720S specyfikacja

Zatem co wiemy o 14-calowym IdeaPad’zie 720S? Przede wszystkim to, że dzięki niesamowicie cienkim ramkom w wymiary 13-calowego ekranu inżynierom Lenovo udało się zmieścić 14-calowy ekran IPS Full HD. Za procesy obliczeniowe odpowiedzialne są procesory ze stajni Intel Core – w zależności od konfiguracji Intel Core i5-7200UI lub i7-7500U. Wspiera je 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej w wersji DDR4. Pamięć dyskowa realizowana jest przez szybki dysk SSD PCIe o pojemności 256 GB lub 512 GB. Znajdziemy tu również całkiem niezłą kartę graficzną. Układ, który zadba o możliwości graficzne to Nvidia GeForce 940MX.

Na obudowie znajdziemy dwa porty USB 3.0, port USB 3.0 typu C, HDMI i czytnik kart SD. W ramach modułów bezprzewodowych zaimplementowano Wi-Fi w standardzie ac i Bluetooth w wersji 4.1. Poza tym Lenovo IdePad 720S wyposażony został w głośniki JBL, kamerkę internetową i czytnik linii papilarnych. Całość zasila akumulator o mocy 56 Wh. Wszystko waży niecałe 1,6 kg, co sprawia, że urządzenie śmiało może konkurować z dobrej klasy ultrabookami. Premiera laptopa została zaplanowana na czerwiec.

Biorąc pod uwagę proponowaną cenę na poziomie 949$ i 1349$ za słabszy i mocniejszy wariant, Lenovo IdeaPad 720S stanowi świetną alternatywę dla popularnego Sufrace Laptopa od Microsoftu, czy Della XPS 13.

Ranking laptopów Lenovo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *