Leasing drukarki

Leasing sprzętu biurowego to bardzo popularne rozwiązanie stosowane zarówno w przypadku małych, jak i dużych firm. Jest korzystne finansowo, a także pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Poza tym biorąc drukarki w leasingu, zawsze możemy liczyć na najnowsze rozwiązania technologiczne.

Leasing – jak to działa?

Proces leasingu nie jest skomplikowany. Wszystko rozpoczyna się od zakupu drukarki lub innego urządzenia przez firmę leasingową. Kupno może odbyć się za pomocą gotówki lub ratalnie. Następnie firma leasingowa użycza sprzęt leasingobiorcy, który płaci za drukarkę w ratach. Umowa między firmami zawierana jest na określony z góry czas.

Po końcu trwania umowy leasingowej leasingobiorca może wziąć przedmiot, gdy spłacił ostatnią ratę, lub odmówić kupna, lub przyjęcia urządzenia. Nie każdej firmie opłaca się go odkupować na własność. Przedsiębiorstwa, dla których istotny jest postęp technologiczny i które potrzebują najnowszych urządzeń, korzystają z tego rodzaju leasingu. To tzw. leasing optymalny.

Jednak istnieje też druga możliwość. Komputer można wykupić na własność. Jego cena jest ustalana na samym początku, w momencie podpisywania umowy leasingowej. Taka procedura nazywana jest leasingiem tradycyjnym.

Jak wziąć drukarkę w leasing?

Proces rozpoczyna się od skontaktowania się z firmą leasingową. Istnieje wiele firm, które specjalizują się w konkretnym rodzaju sprzętu – np. firmy leasingowe sprzętu biurowego.

Przed wzięciem leasingu warto dowiedzieć się, jakie opinie posiada firma, w której chcemy wziąć leasing. W przypadku jej upadku sprzęt, za który płacimy raty, może przepaść bezpowrotnie i warto mieć na uwadze to ryzyko.

Warunki leasingu zależą od szeregu czynników, które ustalamy na początku umowy. Marża ustalana między leasingobiorcą oraz leasingodawcą nie zmienia się podczas trwania umowy i zależy między innymi od:

 • Czasu trwania umowy,
 • Sytuacji finansowej leasingobiorcy,
 • Wysokości pierwszej wpłaty,
 • Przedmiotu, który jest brany w leasing,
 • Waluty, w której zawierana jest umowa.

Biorąc przedmiot w leasing, warto zwrócić uwagę na obsługę techniczną wypożyczanych sprzętów, a także aktywne wsparcie w przypadku problemów technicznych. Warto sprawdzić, jak nowoczesne drukarki oferuje firma leasingowa oraz generalnie, jaką ma ich ofertę.

Pamiętajmy, że zupełnie inny sprzęt będzie wykorzystywany przez małe, kilkuosobowe biuro, a zupełnie inny przez ogromną firmę.

Co warto brać na leasing?

Związek Polskiego Leasingu podaje do publicznej wiadomości, że firmy biorą w leasing najczęściej komputery stacjonarne, laptopy, netbooki, drukarki, kserokopiarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne, serwery. Poza tym firmy leasingowe użyczają inne sprzęty biurowe, takie jak niszczarki, laminatory, bindownice, materiały eksploatacyjne, czy oprogramowanie.

Jakie są zalety wzięcia drukarki na leasing?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć pod uwagę leasing drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego zawierającego drukarkę, skaner, czy kserokopiarkę.

 • Sprzęt elektroniczny szybko się starzeje, tempo pojawiania się nowych technologii zwiększa się, a my dzięki leasingowi w prosty sposób nadążymy za rozwojem technologicznym,
 • Można zawrzeć umowę już na 18 miesięcy, a po tym czasie wymienić sprzęt na nowszy. Poza tym sprzęt po końcu trwania umowy możemy kupić na własność lub nie.
 • Zawarcie umowy leasingowej jest korzystniejsze, szybsze i prostsze od wzięcia kredytu na sprzęt biurowy, taki jak drukarki,
 • Leasing możemy wziąć szybciej, prościej i mniej boleśnie, niż zawarcie umowy kredytowej. Poza tym leasing to mniejsza ilość biurokracji.
 • Leasing jest korzystny dla małych firm, które nie muszą od razu wykładać całej kwoty na potrzebny sprzęt, a także dla dużych, dla których liczy się również aktywne wsparcie i pomoc techniczna leasingodawcy.
 • Leasing może być wrzucony w koszty uzyskania przychodów w firmie,
 • Podatku VAT od opłat leasingowych nie trzeba płacić w całości przy zawieraniu umowy, w przeciwieństwie do zakupów na kredyt; zmniejsza to jednorazowy wydatek.

Polecane drukarki

Leasing drukarki
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *