Laptopy Lenovo ThinkPad E550 – charakterystyka serii

Seria laptopów Lenovo ThinkPad E550 to funkcjonalne i wszechstronne notebooki do pracy. Oferują dużą przestrzeń roboczą, niezwykle wygodna klawiaturę, bogaty osprzęt oraz interfejsy, a także solidne podzespoły, które poradzą sobie z najcięższymi biurowymi zadaniami.

Funkcjonalność serii Lenovo ThinkPad E550

Laptopy serii Lenovo ThinkPad E550 to biznesowe notebooki, które występują w wielu różnych konfiguracjach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do osobistych preferencji i typu pracy, którą wykonujemy na laptopie.

Urządzenia cechują się niebywałą solidnością, świetnym spasowaniem elementów oraz ascetycznym wyglądem obudowy, w której zamknięte są mocne podzespoły. Sercem Thinkpad’ów E550 są procesory Intel Core nowej generacji.

Znajdziemy tu również zintegrowaną i dedykowaną kartę graficzną, dużo pamięci RAM, pojemne dyski, czytnik optyczny, opcjonalną kamerkę 3D. Długi czas działania na jednym cyklu ładowania pozwoli przenieść pracę w teren, a wygodny trackpoint, klawiatura wyspowa o odpowiednim skoku klawiszy, duży gładzik i funkcjonalne przyciski znacząco podniosą komfort pracy.

Głośniki stereo wspierające technologię Dolby Advanced Audio nie należą do najlepszych, jednak w zupełności wystarczą do odtworzenia filmów na portalu YouTube, czy przedstawienia prezentacji. Opcjonalnie możemy znaleźć konfiguracje z głośnikami stereo JBL. Kupując Lenovo ThinkPad E550 uzyskujemy również dostęp do chmury Lenovo Cloud Storage, w której możemy trzymać najważniejsze dane.

Lenovo ThinkPad E550 charakterystyka

Specyfikacja serii Lenovo ThinkPad E550

Treści prezentowane są na 15,6-calowej matrycy o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i proporcjach 16:9. Ta matryca TN nie odznacza się najlepszym odwzorowaniem kolorów i kątami widzenia, jednak w pracy biurowej nie o to chodzi. W zamian otrzymujemy powłokę antyrefleksyjną, która pozwoli przenieść pracę na zewnątrz.

Za prezentowanie treści odpowiada zintegrowany układ grafiki Intel HD Graphics 5500, a do bardziej wymagających zadań przygotowano dedykowany układ AMD R7 M265 2 GB. Sercem laptopów Lenovo ThinkPad E550 są wydajne procesory rodziny Intel Core i3, i5 lub i7, które wspierać może maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR3. Pamięć dyskowa realizowana jest przez dyski HDD o maksymalnej pojemności 1 TB lub dyski SSD o pojemności do 480 GB.

Na obudowie znajdziemy takie porty jak: USB 2.0, 2x USB 3.0, VGA/D-Sub, HDMI, wyjście audio, czytnik kart SD oraz blokadę Kensingtona. Za łączność odpowiada moduł Wi-Fi w standardzie ac oraz Bluetooth 4.0. Całość zasila 45 Wh akumulator.

Wygląd serii Lenovo ThinkPad E550

Laptopy serii Lenovo ThinkPad E550 to klasa sama w sobie. Wypracowany przez lata design, grubo ciosana bryła, spore rozmiary i ascetyczna czerń od razu zdradzają z jakim sprzętem mamy do czynienia. Wygląd ThinkPadów nie zachwyca, jednak ma w sobie pewien urok, wobec którego ciężko przejść obojętnie. Dodatkowymi atutami jest solidne spasowanie, sztywne zawiasy i ogólna trwałość konstrukcji.

Polecane laptopy z serii Lenovo ThinkPad E550

Laptopy Lenovo ThinkPad E550 – charakterystyka serii
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *