Laptopy Lenovo B51-80 – charakterystyka serii

Laptopy z serii Lenovo B51-80 to niskobudżetowe komputery osobiste o stosunkowo szerokim zastosowaniu. Wewnątrz znajdziemy przyzwoite podzespoły, opcjonalny czytnik linii papilarnych oraz maksymalnie 15,6-calowy ekran z matową matrycą. Duże możliwości konfiguracji pozwalają na dopasowanie sprzętu pod osobiste preferencje i upodobania.

Funkcjonalność serii Lenovo B51-80

Laptopy serii Lenovo B51-80 to przyzwoite cenowo sprzęty do pracy biurowej. Z łatwością dostosujemy je do osobistych preferencji. Możemy wybrać zintegrowaną kartę graficzną do prac nad dokumentami lub zdecydować się na dedykowaną kartę graficzną zdolną odtworzyć film lub nieco starsze, niewymagające gry.

Procesory Intel Core 6 generacji to bezpieczne, wydajne i szybkie jednostki, które zadbają o dostatecznie wysoki komfort pracy oraz rozrywki. Treści możemy obserwować na ekranach o wysokiej rozdzielczości. Wewnątrz znajdziemy również opcjonalnie czytnik linii papilarnych, który podniesie stopień bezpieczeństwa swoich danych, które możemy przetrzymywać na dyskach HDD, SSD i hybrydowych.

Funkcjonalność poprawi również wbudowana kamera internetowa o jakości 720p HD, głośniki stereo wspierające technologię Dolby Advanced Audio, opcjonalny napęd DVD oraz szereg najpotrzebniejszych portów: HDMI, 2x USB 3.0, USB 2.0, czytnik kart pamięci, VGA, RJ45, gniazdo audio oraz opcjonalnie stacja dokująca OneLink Dock 1.0. Za komunikacje odpowiedzialny jest zaimplementowany moduł Bluetooth w wersji 4 oraz Wi-Fi w standardzie n lub a/c.

Lenovo B51-80 specyfikacja

Specyfikacja serii Lenovo B51-80

Komputery serii Lenovo B51-80 wyposażone są w 15,6-calowe matryce LED o rozdzielczości natywnej 1920×1080 pikseli w proporcjach 16:9. Antyrefleksyjna matryca pozwoli przenieść pracę z biura i rozrywkę z mieszkania na zewnątrz. Komfortowo będziemy mogli korzystać z laptopa nawet w słoneczne dni i przy ostrym oświetleniu sztucznym.

Seria Lenovo B51-80 wyposażona została w nowoczesne procesory Intel Core i3, i5 oraz i7. Wsparciem dla nich okaże się (w zależności od konfiguracji) od 4 do 16 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3L. Pamięć wewnętrzna może być realizowana przez maksymalnie 1TB dyski HDD, 256 GB SSD lub 1008 GB SSHD.

Za obraz odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 520, a do bardziej wymagających zadań możemy użyć dedykowanej grafiki Radeon R5 M330 1GB lub 2 GB. Bateria, która dźwiga całość jest w stanie pracować do 6 godzin pod obciążeniem.

Wygląd serii Lenovo B51-80

Seria Lenovo B51-80 nie powala wyglądem. Klasyczne wykonanie z tworzyw sztucznych w czarnej kolorystyce. Proste bryły w jednolitym kolorze sprawiają, że laptop idealnie wpasowuje się w biurowy klimat.

Plusem jest nieco miękka faktura plastiku na pokrywie laptopa. Minusem jest gromadzenie się odcisków palców oraz nieco słabe spasowanie elementów. Klawiatura posiada krótki skok klawiszy. Zdecydowanie widać, że producent zaoszczędził na obudowie kosztem przyzwoitych podzespołów.

Polecane laptopy z serii Lenovo B51-80

Laptopy Lenovo B51-80 – charakterystyka serii
4 2