Laptop Lenovo, jak włączyć WiFi, touchpad, bios, recovery?

Laptopy Lenovo to odpowiednie urządzenia na potrzeby większości użytkowników. Nowe modele zostają wzbogacone o wiele dodatkowych przycisków funkcyjnych, których zastosowanie nie zawsze jest znane wszystkim użytkownikom. Istnieje wiele czynności, które są często niezbędne do wykonania podczas pracy przy komputerze, a ich uruchomienie może sprawić mniejszy lub większy problem. Zapoznanie się z instrukcją dołączoną do zakupionego zestawu jest dobrym sposobem na przybliżenie informacji z zakresu obsługi. Są przecież także użytkownicy, którym ta instrukcja gdzieś dawno temu się zagubiła i tacy, którzy wolą skorzystać z szybkiego dostępu do sieci.

W laptopach Lenovo klawiszem funkcyjnym jest „Fn”. Wykorzystuje się go jednocześnie z innymi przyciskami na klawiaturze, co pozwala na uruchamianie lub wyłącznie pewnych, wbudowanych funkcji. Te skróty pomagają w znacznie sprawniejszej interakcji z komputerem bez konieczności wchodzenia do właściwości systemowych czy panelu sterowania.

Jak wejść do BIOS-u?

Aby wejść w BIOS, należy podczas uruchomiania komputera przełączyć mały przycisk znajdujący się z boku obudowy. Ta możliwość została udostępniona w laptopach z serii Z i Y. W tych samych modelach można również skorzystać ze skrótu klawiszowego. Jest nim Fn + DEL lub F2. Wciskamy je jednocześnie w momencie, gdy na ekranie pojawi się napis „Setup” – podczas uruchamiania.

W starszych modelach wykorzystuje się połączenie klawiszy Fn + F8.

Jak włączyć Recovery?

Przy uruchomieniu laptopa i wyświetleniu loga ThinkPad trzeba wcisnąć klawisz ThinkVantage, znajdujący się nad klawiaturą. Inny sposób to użycie kombinacji Fn + F11, dzięki której po wybraniu języka i podaniu hasła można wybrać opcję naprawczą i przywrócenie ustawień do stanu fabrycznego.

Jak włączyć Wi-Fi?

Z przodu laptopa znajduje się przycisk aktywujący, natomiast skrótem klawiszowym jest FN + F5.

Jak włączyć Touchpad?

Obok płytki dotykowej powinien znajdować się przełącznik, który po prostu należy wykorzystać w celu włączenia Touchpada. Gdy go brak, jednocześnie należy przycisnąć Fn + F6.

Polecane laptopy Lenovo

Laptop Lenovo, jak włączyć WiFi, touchpad, bios, recovery?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *