Laptop HP 250 G6 i3-6006u recenzja, dane techniczne

Mobilność to jeden z podstawowych aspektów, które bierzemy pod uwagę podczas zakupu laptopa. Pod tym względem urządzeniem idealnym okazuje się HP 250 G6.

Specyfikacja techniczna HP 250 G6 i3-6006u

Procesor Intel Core i3 – 6006u
Taktowanie procesora 2 GHz
Karta graficzna Intel HD Graphics 520, zintegrowana
Pojemność pamięci 4 GB pamięć DDR4-2133 SDRAM
Dysk twardy 500 GB SATA
Łączność przewodowa 2 porty USB 3,1; 1 port USB 2,0; 1 HDMI; 1 VGA;
Łączność bezprzewodowa WiFi, Bluetooth
Obsługa kart SD, SDXC, SDHC
Wyświetlacz 15,6 cala, z podświetleniem WLED
Rozdzielczość ekranu 1920×1080
Typ matrycy Matowa
Waga 1,86 kg
Wymiary 24x380x254 mm

Ultrawytrzymała obudowa

Dzięki wysokiej jakości materiałom urządzenie jest doskonale chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi codziennym użytkowaniem i transportem. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze dane są zawsze bezpieczne.

Najnowszy system operacyjny

Komputer HP 250 G6 pozwala na doskonałe korzystanie z najnowszego oprogramowania. Dedykowanym systemem operacyjnymi jest Windows 10, natomiast sprzęt bez problemu poradzi sobie również z innym oprogramowaniem.

Rozwiązanie biurowe

HP 250 G6 jest idealnym laptopem do zastosowań biurowych. Jego parametry pozwalają na swobodne korzystanie z programów z systemu Office, ale również bardziej oprogramowania graficznego lub multimedialnego. Produkt jest dedykowany dla pracowników biurowych, uczniów oraz niewymagających zastosowań w domu.

Matowa matryca

Zastosowana w produkcie matowa matryca jest zdecydowanie mniej efektywna niż ekran o wysokim połysku, jednak takie rozwiązanie znacząco poszerza możliwości pracy. Dzięki udogodnieniu możemy korzystać z komputera nawet w terenie podczas słonecznych dni, gdyż ekran nie odbija światła i jest doskonale widoczny.

Zalety HP 250 i3

Do głównych zalet urządzenia należy zaliczyć:

  • Wysoką odporność obudowy – umożliwiającą transportowanie urządzenia bez obawy o uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt jest tym samym odporny na zarysowania, dzięki czemu dłużej będzie zachowywał estetyczny wygląd.
  • Lekkość – urządzenie waży niecałe 2 kilogramy, dzięki czemu nie stanowi dużego obciążenia, można go zabierać na spotkania biznesowe, a także do pracy w terenie.
  • Czas pracy – maksymalny czas pracy na 1 ładowaniu wynosi do 7 godzin. Te parametry stawiają urządzenie na zdecydowanym podium w swojej klasie.
  • Prosty design – wielu użytkowników jako zaletę produktu określa jego minimalistyczne wzornictwo. Laptop posiada tylko najpotrzebniejsze funkcje, dzięki czemu charakteryzuje się prostotą i elegancją.

Wady HP 250 i3

Głównymi wadami urządzenia są:

  • Szybkość – parametry sprzętu pozwalają na sprawne użytkowanie w zastosowaniach typowo biurowych. Niestety komputer nie będzie odpowiedni dla bardziej wymagających programów oraz użytkowników.
  • Kompatybilność – urządzenie nie będzie kompatybilne z większością nowoczesnych gier. Tym samym w swoim przeznaczeniu nie uzyska miana produktu o uniwersalnym zastosowaniu.
  • Mało atrakcyjną cenę – urządzenie można kupić w cenie 2600 – 3000 złotych. Niestety jak na urządzenie z głównym przeznaczeniem biurowym, jest to zdecydowanie za dużo. W podobnym przedziale cenowym można kupić urządzenie z nieco lepszym procesorem oraz kartą graficzną.

Podsumowanie

Decydując się na zakup HP 250 i3-6006u warto podkreślić, że urządzenie jest zdecydowanym liderem w kategorii urządzeń biurowych. Jednak jeśli liczymy na urządzenie o zastosowaniu bardziej uniwersalnym, powinniśmy ponownie przemyśleć tę decyzję. W nieco wyższej półce cenowej może zakupić sprzęt, który będzie rozwiązaniem dla całej rodziny.

Polecane laptopy HP


Laptop HP 250 G6 i3-6006u recenzja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *