Laptop dla studenta informatyki, jaki wybrać, na co zwracać uwagę?

Studenci nie wyobrażają sobie współcześnie normlanego funkcjonowania bez sprzętu jakim jest laptop. Każda dziedzina i branża z pewnością ma inne potrzeby i wymagania.  Z pewnością laptop dla studenta informatyki powinien spełniać inne warunki niż ten np., dla studentów studiów humanistycznych. Istnieją jednak pewne standardy, które należy wziąć pod uwagę wybierając laptop, który ma służyć młodemu człowiekowi w czasie studiów.

Co tak naprawdę ma znaczenie przy wyborze laptopa?

Wybierając laptop dla studenta informatyki czy innego kierunku zazwyczaj ważnym kryterium którym kierują się kupujący jest cena. Dobry sprzęt wcale nie musi kosztować majątku, jednak zbyt niska cena może świadczyć o tym że nie będzie on spełniał podstawowych wymagań i określonych standardów. Pewne jest, że zastanawiając się laptop dla studenta informatyki, jaki wybrać oprócz tego, że będzie służył do nauki, będzie pełnił również funkcję rozrywkową.

Istotna jest wydajność. W przypadku studentów kierunków ścisłych duże znaczenie ma szybkość procesora. Im szybszy procesor tym większy komfort pracy, jak również brak problemów z obsługą multimediów. Studenci informatyki na pewno docenią wygodą, dopasowaną do dłoni klawiaturę. Laptop w tym przypadku warto dospawać do konkretnej specjalizacji. Dobrze, w szczególności gdy urządzenie będzie służyło np. do projektowania gier, zakupić takie, które posiada dedykowaną kartę graficzną.

Laptop dla studenta informatyki

Laptop dla studenta informatyki, na co zwracać uwagę?

Poruszając się pomiędzy uczelnią, a biblioteką nie zawsze jest możliwość podłączenia laptopa w celu jego podładowania. Dlatego warto zdecydować się na taki model, który charakteryzuje się długim czasem pracy baterii. Warto przy tym pamiętać, że dane podane przez producenta nie zawsze mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Istotny jest również rozmiar urządzenia. Fakt, że ma być on przenoszony z miejsca na miejsce dobrze jest zdecydować się na laptop, który jest lekki i ma stosunkowo nieduże rozmiary. Warto wybrać model, który nie przekracza 2,5 kilograma, a jego matryca nie jest większa niż 15.5 cala. Studentom, szczególnie informatyki i kierunków pokrewnych na pewno spodoba się rozwiązanie jakim jest wybudowany modem 3G. Rozwiązanie to pozwala na korzystnie z Internetu, nawet wtedy gdy laptop nie znajduje się w bezpośrednim zasięgu sieci bezprzewodowej.

Przeglądając ranking laptopów dla studenta informatyki warto zatrzymać się dłużej nad rozwiązaniami jakie dają laptopy Lenovo 80B -50, które oprócz atrakcyjnej ceny posiadają parametry przystosowane do potrzeb studentów informatyki.

Ranking laptopów dla studenta informatyki


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *