Laptop dla studenta budownictwa – na co zwracać uwagę?

W obecnych czasach wybierając się na studia trudno wyobrazić sobie naukę bez pomocy komputera i dostępu do Internetu. W zależności od kierunku studiów będziemy potrzebowali mniej, lub bardziej zaawansowanego pod kątem podzespołów sprzętu, który umożliwi naukę obsługi specjalistycznych programów. Często w siatce programowej studiów stricte technicznych umieszczone są zajęcia, na których student poznaje tajniki obsługi programów do przeprowadzania analiz problemów, bądź projektowania urządzeń. Na jakie parametry laptopa zwracać uwagę oraz czym się kierować przy wyborze urządzenia mobilnego dla studenta budownictwa? Odpowiedź w artykule.

Laptop dla studenta budownictwa – na co zwracać uwagę?

Laptop dla studenta budownictwa

Zastanówmy się jakie potrzeby, co do komputera może mieć student budownictwa. Obecnie coraz więcej uczelni korzysta z platform e-learningowych realizując w ten sposób moduły zajęć. Często dotyczy to takich przedmiotów, jak Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz kursów specjalistycznych.

Aby spełnić oczekiwania uczelni w tym aspekcie wystarczy średniej klasy laptop. Znaczenie ma tu bardziej jakość łącza internetowego, które umożliwia sprawne przeprowadzenie takich kursów. Oprócz tego większość wiedzy potrzebnej do zaliczenia przedmiotu lub po prostu informacji dotyczących spraw bieżących student znajdzie w sieci, a konkretnie na portalach społecznościowych.

W siatce programowej na kierunku budownictwo student spotka się w pewnym momencie z zajęciami uczącymi podstaw obsługi programów specjalistycznych. Flagowym przykładem jest tu środowisko AutoCad umożliwiające zaprojektowanie pomieszczeń i narysowanie planów budynków.

Przyszły inżynier zapozna się na takich zajęciach z obsługą tego typu programów. W momencie gdy taka osoba wiąże przyszłość z projektowaniem, czy w ogóle wykorzystywaniem oprogramowania komputerowego do wykonywania swojej pracy musi ona pomyśleć o zainstalowaniu odpowiednich aplikacji na osobistym komputerze.

I tu zbliżamy się do odpowiedzi na pytanie jaki laptop będzie odpowiedni dla studenta budownictwa. Programy projektowe wykorzystywane przez inżynierów budownictwa to aplikacje o potężnych możliwościach pożerające ogromną ilość pamięci obliczeniowej. Aby móc w pełni korzystać z oprogramowania należy zaopatrzyć się w laptop o mocnych i wydajnych podzespołach. Dodatkowym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę jest przekątna ekranu.

W pracy projektowej wygodne jest korzystanie z większego ekranu, ale to wiąże się z utratą mobilności urządzenia. W tej sytuacji mamy dwa wyjścia: albo zaopatrzymy się w dodatkowy monitor, który pozwoli na komfortową pracę w zaciszu akademika, albo postawimy na mniej mobilny laptop z większą matrycą. Zastanówmy się więc co powinien mieć w środku laptop przyszłego inżyniera.

Laptop dla studenta budownictwa – jaki wybrać?

Ze względu na to, iż ważna jest tutaj całkowita wydajność konfiguracji sprzętowej, duże znaczenie będzie miał procesor, pamięć RAM i karta graficzna.

Jeśli chodzi o procesor warto celować w wydajne jednostki obliczeniowe takie, jak Intel Core i5 lub Intel Core i7. Tego typu procesory będą świetnym rozwiązaniem zachowującym dobry stosunek wymaganej jakości do ceny.

Zgodnie ze starym powiedzeniem: „RAM-u nigdy za wiele” i tym razem postawimy na takie rozwiązanie. Urządzenia mobilne wyposażone w 8 GB pamięci RAM są wystarczające przy pracy z mniej skomplikowanymi projektami. Im więcej pamięci RAM będzie posiadał nasz laptop, tym lepiej poradzi on sobie z większymi projektami.

Z racji tego, iż spora część tego typu programów wymaga wydajnych jednostek GPU, warto pomyśleć o tym, by na liście podzespołów naszego laptopa znalazły się mocne, dedykowane karty graficzne.

Kolejnym aspektem jest szybki i pojemny dysk. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie laptopa w dwa dyski: jeden typu – SSD, który gwarantuje szybki dostęp do danych i drugi – HDD, który pomieści ogromne ilości plików.

Jeśli chodzi o ekran, to warto celować w laptopy wyposażone w większe matryce. Złotym środkiem będzie w tym przypadku ekran 17 – calowy, gwarantujący wysoką czytelność prezentowanych treści i całkiem przyzwoitą mobilność. Oprócz tego należy wybierać matryce matowe, które charakteryzują się wyższym komfortem niż matryce typu glare. Wszystko za sprawą antyodblaskowej powierzchni niwelującej powstawanie nieprzyjemnych dla oka refleksów. Warto stawiać na matryce wykonane w technologii IPS, gwarantujące szerokie kąty widzenia, dobry kontrast i odpowiednie pokrycie palety barw.

Ranking laptopów dla studenta budownictwa

Rozważając wybór odpowiedniego laptopa dla studenta budownictwa należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Niewątpliwie pierwszym z nich będzie wysoka wydajność podzespołów, które pozwolą na korzystanie z oprogramowania pomocnego w projektowaniu. Oprócz tego warto wybrać urządzenie wyposażone w większą matrycę, dzięki której prezentowane treści będą czytelne, a praca w środowisku graficznym wygodniejsza. Komfort pracy okupujemy mobilnością i żywotnością laptopa na zasilaniu bateryjnym. W wyborze laptopa spełniającego powyższe kryteria pomogą aktualne rankingi. Polecane urządzenia mobilne to laptopy Lenovo z serii ThinkPad i IdeaPad, Acer Aspire oraz HP Pavilion.

Polecane laptopy dla studenta budownictwa


Laptop dla studenta budownictwa – na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *