Jaki laptop do Corela? CorelDraw wymagania sprzętowe

Profesjonalny grafik komputerowy, któremu zależy na jak najlepszych efektach pracy, powinien zadbać o laptop najwyższej  jakości, jeśli chodzi o elementy wpływające na optymalizację działań z dziedziny designu. Współczesna grafika komputerowa nie miałaby tak wysokiej jakości technicznej, gdyby nie nowoczesne programy komputerowe, typu Corel, Photoshop, Illustrator, Blender i wiele innych. Dlatego tak ważny w pracy grafika komputerowego jest odpowiedni laptop.

Jaki laptop do CorelDraw dla pasjonatów grafiki?

Jeśli zależy nam, aby na laptopie móc równocześnie korzystać z całego pakietu programów grafiki nie tylko printowej, ale również przestrzennej – powinniśmy zadbać o to, aby laptop posiadał jak najpojemniejszy dysk. Programy graficzne, choćby z najpopularniejszego i najczęściej stosowanego przez grafików pakietu Adobe ważą sporo, dlatego na dysku znaleźć się musi przynajmniej kilka gigabajtów, aby wszystkie ważne dla grafika programy móc pomieścić w jednym miejscu. Jaki laptop do corela należy wybrać – z pewnością polecą nam specjaliści ze sklepu komputerowego, który akurat w danym momencie zdecydujemy się odwiedzić.

Jaki laptop do corela – pamięć i karta graficzna.

Program corel draw jest najpopularniejszym programem do tworzenia grafiki wektorowej. Na co dzień używa się go we wszelkiego rodzaju drukarniach, a także redakcjach prasowych. Nie bez znaczenia dla jakości projektów tworzonych na naszym laptopie jest fakt, że sprzęt zaopatrzony został w wysokiej jakości kartę graficzną. To właśnie dzięki niej kolory z palety CMYK dostosowane są do wymagań, jakie stosuje się przy drukowaniu materiałów papierowych. Z kolei paleta RGB odpowiada za intensywność projektów dostosowanych do funkcjonowania w Internecie, np. na stronach i w reklamach. Bez dobrej karty graficznej laptop nie będzie pracował zbyt szybko i sprawnie w rozbudowanych programach graficznych. Jeśli chodzi o ważne wymagania sprzętowe, to trzeba zwrócić uwagę na pamięć komputera. Skończone projekty w formie wektorowych plików plus określone dokumentacje na dyskach zajmują wiele miejsca. Kilka projektów jeszcze nie obciąża dysku zbyt silnie, ale przy większej ilości bez dużej pamięci pojawiają się problemy.

Polecane laptopy dla Corela


Jaki laptop do Corela? CorelDraw wymagania sprzętowe
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *